Ślub i wesele 2021 i 2022 w dobie koronawirusa - co każda Para Młoda powinna wiedzieć

Planowanie ślubu i wesela w dobie pandemii koronawirusa nie należy do najprzyjemniejszych zadań - wiele Par Młodych zmuszonych było przesunąć swój Wielki Dzień z ubiegłego roku na 2021, a mimo to, wciąż nikt nie jest w stanie określić, czy uda się zrealizować to marzenie w najbliższych miesiącach. Niestety, najnowsze raporty zachorowań nie napawają optymizmem, a pewne działania związane z organizacją przyjęcia weselnego podjąć trzeba. Jak będą wyglądały śluby i wesela w nadchodzących miesiącach i kolejnym, 2022 roku? Możemy tylko przypuszczać.

ślub 2021 wesele 2021 ślub 2022 wesele 2022 porady ślubne koronawirus pandemie wesele w pandemii porady inspiracje www.abcslubu.plZdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

W tym momencie, możemy na pewno założyć, że powrót do ślubów i wesel jakie znaliśmy, na pewno znacząco się wydłuży. Jakie działania podjąć już teraz, jeśli zaplanowaliście przyjęcie weselne w tym roku oraz na co się przygotować w sezonie 2022? 

Przede wszystkim, powinniście na bieżąco śledzić raporty Ministerstwa Zdrowia dotyczące ograniczeń związanych z COVID-19 - wiemy, że nie wybiegają one znacząco w przyszłość, jednak obserwując ilość zachorowań, jesteśmy w stanie wyciągnąć pewne wnioski na najbliższą przyszłość. Bądźcie w stałym kontakcie z waszymi podwykonawcami ślubnymi i managerem lokalu weselnego.

Jeśli macie taką możliwość i wcześniej się nie zdecydowaliście - zatrudnijcie wedding plannera. Od ubiegłego sezonu, konsultanci ślubni opanowali do perfekcji sztukę dopasowania przyjęć weselnych do wymogów sanitarnych związanych z koronawirusem a także, w ostateczności, zmiany terminów wesel z jednoczesnym minimalizowaniem strat. Lepiej w tej kwestii zaufać profesjonalistom, którzy w krótkim czasie będą w stanie zaproponować alternatywny termin pasujący wszystkim lub choćby większości wybranych podwykonawców, niż działać na własną rękę.
Wasz dzień nadejdzie - być może z mniejszym lub większym opóźnieniem, jednak nic nie zmieni tego, że kiedy już staniecie naprzeciw siebie w dniu ślubu i wesela, wciąż będzie to równie magiczne i pełne radości wydarzenie, niezależnie od jego terminu. 

Ważne jest również to, aby dbać o siebie - nie tylko o swoje zdrowie fizyczne ale i psychiczne - długie miesiące spędzone z ograniczonym do minimum kontaktem międzyludzkim potrafią wprowadzić nawet największych optymistów w stany depresyjne i absolutnie nie ma w tym nic wstydliwego - rozmawiajcie ze sobą, spacerujcie, dbajcie o siebie nawzajem. Obecna sytuacja może przytłaczać i sprawiać, że odechciewa nam się wszystkiego, jednak nie możecie się poddawać melancholii. Pamiętajcie, że wasze wesele odbędzie się - jeśli nie w pierwotnie zaplanowanym terminie, to nieco później i będzie równie wyjątkowe, jak w waszych marzeniach. 

Jak wygląda obecnie sytuacja dla Par, które zdecydowały się na zawarcie związku małżeńskiego w 2021 i 2022 roku? Sprawdźmy.

Nadchodzące kilka tygodni nie zapowiada się niestety różowo - wciąż nie mamy jasnych deklaracji od Ministerstwa Zdrowia, dodatkowo rosnąca liczba zachorowań grozi kolejnym narodowym lockdownem. Jeśli sytuacja nie poprawi się w ciągu najbliższych 2 tygodni, nie wydaje nam się, aby powróciła możliwość organizacji wesel w jakiejkolwiek formie w kwietniu. Niestety, jeśli zaplanowaliście wesele na początku wiosny, istnieje naprawdę spore ryzyko, że będziecie musieli je przełożyć na późniejszy termin. Pamiętajcie, że wciąż możecie wziąć ślub w gronie najbliższych, a samo wesele przesunąć na bardziej stabilne czasy. 

Ślub i wesele wiosną 2021

Niestety, naszym zdaniem śluby i wesela w kwietniu i maju nie będą możliwe, dlatego jeśli zaplanowaliście wasz Wielki Dzień w tych miesiącach, poszukajcie lepiej alternatywnej daty i trzymajcie bliski kontakt z waszymi podwykonawcami oraz gośćmi, by sprawnie przekazać im informację o nowej dacie przyjęcia weselnego. Oczywiście, jeśli planujecie ślub kościelny lub cywilny, wciąż możecie go wziąć w towarzystwie najbliższych, a w dniu wesela tylko odnowić przysięgi - na przykład, w formie ślubu humanistycznego

Ślub i wesele latem 2021 

Początek czerwca na ten moment wygląda na termin niezagrożony, jednak jeśli zdecydowaliście się zorganizować wasz ślub i wesele właśnie w czerwcu, musicie bacznie obserwować sytuację w kraju oraz komunikaty Ministerstwa Zdrowia. Naszym zdaniem, w połowie maja rząd powinien podać wiążące informacje dla Par Młodych, jednak sądzimy, że trzeba będzie się liczyć za przyjęciami w mniejszym gronie i zachowanym reżimem sanitarnym.  Jeśli planowaliście wesele na 100 gości i więcej, musicie być gotowi na zmniejszenie tej liczby - początkowe tygodnie po odmrożeniu branży ślubnej będą zezwalały na przyjęcia w wąskim gronie najbliższych - oczywiście, w tej chwili możemy tylko zgadywać, ale naszym zdaniem będzie to maksymalnie 50 osób w reżimie sanitarnym. Jeśli sytuacja będzie się stabilizować, prawdopodobieństwo organizacji przyjęć w większym gronie się zwiększy, szczególnie w lipcu, sierpniu i wrześniu, kiedy - podobnie jak w roku 2020, pandemia koronawirusa nieco wyhamowała w okresie letnim. Jednak mimo wszystko, dla bezpieczeństwa, jeśli planowaliście przyjęcie na 100 i więcej osób, przygotujcie wariant skróconej listy, jeśli ograniczenia w liczbie gości wciąż będą w mocy. 

Ślub i wesele jesienią 2021

Jesień 2021 to loteria - podobnie, jak w ubiegłym roku, wydawało się nam wszystkim, że najgorsze mamy już za sobą, jednak połowa października pokazała zgoła co innego. Oczywiście, w tej chwili sytuacja wydaje się wskazywać na to, że ilość zaszczepionych osób i tych, które przeszły koronawirusa w ciągu ostatnich miesięcy pozwoli na wypracowanie odporności stadnej, jednak realia są takie, że niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, jak wirus się zachowa kolejnej jesieni. Możemy tylko mieć nadzieję, że działania wprowadzone przez rząd i restrykcyjne ograniczenia, które utrudniają nam życie już od ponad roku przyniosą zamierzone skutki. 

Ślub i wesele w 2022 roku - co z nim?

Tak naprawdę- nie wiemy, jednak uważamy, że Pary 2022 powinny działać zgodnie z planem organizacji każdego wesela i rozpocząć poszukiwania podwykonawców oraz  miejsca na wesele już teraz. Wiele Par Młodych z 2020 i 2021 roku postanowiło przenieść swoje wesela na 2022 rok z obawy przed ograniczeniami pandemicznymi, zatem, wbrew pozorom, nie ma wcale już tak wielu dostępnych dat w popularnych miejscach i wśród znanych podwykonawców weselnych. Lepiej rozpocząć poszukiwania z wyprzedzeniem i zarezerwować wymarzony zespół podwykonawców oraz lokal weselny już teraz, bo kiedy tylko rząd zniesie ograniczenia, wiele Par Młodych dopiero ruszy z przygotowaniami, szukając tych samych terminów, co wy.

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj