Wesele w plenerze? Tylko z namiotami!

Wiele osób uważa, że dzień ich ślubu i wesela jest jednym z najważniejszych w życiu. Nic w tym dziwnego - w końcu w wielu kulturach ślub to swoisty rytuał przejścia, a wesele ma na celu nie tylko uczcić ten dzień, ale też był swoistą granicą - w tym momencie łączą się dwie rodziny i bawią jak jedna. W wielu kulturach wesela mają też na celu zadowolenie duchów i zaskarbienie sobie ich sympatii - to bardzo ważne na przyszłej drodze życia. Dlatego właśnie, również w naszej kulturze, ślub i wesele jest źródłem wielu zabobonów, które są przez ludzi przestrzegane w imię szeroko pojętej tradycji. Tradycyjnie jednak wcale nie ma nakazu, by wesele odbywało się pod dachem. Równie dobrze może odbywać się w plenerze. To rozwiązanie, które wcale nie jest tak nowoczesne, jak mogłoby się wydawać - to wcale nie jest nowa idea. Jeśli marzysz o weselu w plenerze - jak najbardziej jest to możliwe. A zła pogoda nikogo nie powstrzyma przed szampańską zabawą. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować. A w tym zadaniu na pewno bardzo wydajnie pomogą ci namioty weselne.

ślub wesele namiot wesele w namiocie namiot na wesele porady inspiracje 2021

Organizacja wesela wcale nie taka prosta

Zorganizowanie wesela wcale nie jest proste - wie o tym każdy, kto chociaż raz był na jakimś weselu. Dlatego powstają firmy, które kompleksowo zajmują się organizacją ślubów i wesel. W krajach Zachodu jest to już bardzo znana praktyka, w warunkach polskich jednak takie firmy nie są jeszcze bardzo popularne i większość decyduje się raczej na samodzielną organizację wesela. To nie byłoby możliwe w pojedynkę - nad powodzeniem wesela pracuje całe mnóstwo osób. I wszystko ma znaczenie - muzyka, jedzenie, dekoracje, miejsce, w którym jest ono organizowane... Wymieniać można naprawdę długo. Niektórzy też nie chcą wynajmować domów weselnych, sali restauracyjnej czy innego miejsca pod dachem i decydują się na wesele na świeżym powietrzu. A wtedy przydadzą się namioty weselne.

Wesele na świeżym powietrzu

Wesele na świeżym powietrzu jak najbardziej jest możliwe. Trzeba je tylko przygotować - dokładnie tak samo, jak w przypadku wesela pod dachem. Dodatkowym czynnikiem, który należy wtedy wziąć pod uwagę jest pogoda. Dlatego, oczywiście, największą popularnością, cieszą się plenerowe wesela wiosną i latem - wtedy aura najlepiej sprzyja zabawie. Nadal jednak przydadzą się odpowiednie namioty weselne - nie można jednak ciągle przebywać pod gołym niebem, takie namioty podczas zabawy weselnej zapewnią uczestnikom wesela tak niezbędny komfort i pozwolą uniknąć naprawdę wielu nieprzyjemności.

 

Materiał zewnętrzny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj