Koordynator dnia ślubu -jak sprawdzić, czy go potrzebujesz? Porady eksperta

Zatrudnienie koordynatora dnia ślubu to naprawdę dobre rozwiązanie, które pomaga w organizacji dnia ślubu i wesela, zdejmuje z barków Pary Młodej mnóstwo obowiązków oraz zmartwień. W całym ogóle budżetu weselnego, pomiędzy kosztami sali weselnej, fotografa, florysty, cena usługi koordynacji dnia ślubu i wesela nie są największym wydatkiem, zdecydowanie wartym poniesienia. Jak sprawdzić, czy potrzebujecie koordynatora ślubnego? Sprawdźcie!

ślub wesele koordynacja ślubu koordynacja wesela porady inspiracje wedding plannerZdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

Koszty organizacji ślubu i wesela często sięgają ponad stu tysięcy złotych - opłata za lokal weselny, wynagrodzenie fotografa, filmowca, kwiatów, dekoracji i wszystkich innych podwykonawców mogą generować naprawdę duże sumy. Wiele Par szuka możliwości zaoszczędzenia na niektórych elementach, np. zmniejszając liczbę godzin pracy fotografa, czy wybierając tańsze kwiaty w dekoracjach weselnych. Usługa koordynacji dnia ślubu jest naprawdę przydatnym narzędziem, które umożliwia Parze Młodej skupienie się na sobie w dniu ślubu i zostawienie wszystkich obowiązków do dopilnowania w rękach profesjonalisty. Co przemawia za zatrudnieniem koordynatora dnia ślubu i po czym poznać, czy go potrzebujecie? Mamy kilka porad, które pomogą wam zdecydować.

Ustalcie, czy dla was koordynator ślubny to konieczność

Jeśli planujecie wesele naszpikowane atrakcjami, z ciasnym harmonogramem, którego trzeba pilnować, na pewno znacznie łatwiej będzie wam zatrudnić koordynatora, który będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem imprezy. Profesjonalny koordynator dnia ślubu dopilnuje każdego, nawet najmniejszego aspektu przyjęcia i skoordynuje wszystko tak, abyście nie musieli się niczym martwić - w końcu ostatnią rzeczą, o której marzycie jest rozpoczęcie poranku ślubnego od organizowania wszystkiego na ostatnią chwilę. Czasami zdarza się, że miejsce na wesele w swojej usłudze oferuje także dodatkową pomoc managera sali, który zadba o rozłożenie winietek, przygotowanie planu gości i inne rzeczy - w takiej sytuacji możliwe, że nie potrzebujecie koordynatora ślubnego, a w jego roli świetnie sprawdzi się manager obiektu weselnego.

Małe przyjęcie również wymaga koordynacji profesjonalisty

Nie ma dwóch podobnych przyjęć weselnych - każde wesele jest inne, bo różna jest dynamika gości, dekoracje, preferencje Pary... W przypadku małych, kameralnych wesel wcale nie jest tak, że łatwiej je zorganizować - wręcz przeciwnie. Przy mniejszej ilości gości weselnych, wszelkie wpadki i błędy będą bardziej widoczne, niż przy organizacji dużego przyjęcia na 100 osób i więcej. Jeśli nie należycie do osób mocno zorganizowanych, przedsiębiorczych, ze smykałką do prowadzenia projektów, zdecydowanie lepiej, żebyście zatrudnili wedding plannera do koordynacji dnia ślubu. 

Zatrudnijcie profesjonalistę, nie przyjaciela

Znacznie łatwiej (i bezpieczniej!) jest zatrudnić koordynatora ślubu i wesela, niż zrzucić tę odpowiedzialność na kogoś z najbliższych osób. Organizacja ślubu i wesela bywa stresująca, często zdarzają się niesnaski i nieporozumienia, szczególnie wtedy, jeśli w grę wchodzą w emocje. Jeśli nie zdecydujecie się na profesjonalną pomoc i poprosicie o koordynację jednego z waszych przyjaciół, jeśli coś pójdzie nie tak, może to zakończyć waszą przyjaźń. Zdecydowanie lepiej jest zostawić koordynację w rękach specjalisty i móc od niego wymagać pracy na najwyższym poziomie, niż później rozliczać z błędów swojego przyjaciela. 

Pamiętajcie o zaletach zatrudnienia eksperta

Wybór profesjonalisty do koordynacji ślubu i wesela to same plusy - koordynator zawsze robi wszystko w najlepszym interesie Pary Młodej - od rozmów z podwykonawcami weselnymi, przez rozwiązywanie konfliktów i nieporozumień, po dopilnowanie każdych, nawet najdrobniejszych detali tak, aby Para Młoda była zadowolona ze swojego przyjęcia weselnego.

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj