Zaangażowany Pan Młody - jakie zadania można powierzyć w ręce Pana Młodego?

W większości przypadków, organizacją ślubu i wesela w głównej mierze zajmuje się Panna Młoda a przecież to równie ważny dzień w życiu Pana Młodego. Jak przyszły Mąż może zaangażować się w aktywne planowanie ślubu i wesela? Mamy kilka podpowiedzi!

 ślub wesele pan młody przygotowania do ślubu i wesela planowanie ślubu i wesela porady inspiracje zadania Pana MłodegoZdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliście się na organizację mikro przyjęcia w gronie najbliższych, czy wyprawiacie huczne wesele i zapraszacie wielu gości, jest wiele decyzji do podjęcia i działań do zaplanowania. Nie wszystko musi spoczywać na barkach Panny Młodej, Pan Młody również może uczestniczyć w sposób aktywny w przygotowaniach do Wielkiego Dnia. Jakie zadania warto powierzyć Panu Młodemu? Sprawdźcie!

1. Sprawy rodzinne

Jednym z aspektów planowania ślubu i wesela, w którym Pan Młody może czynnie się wykazać jest koordynacja wszystkich szczegółów ślubu i wesela związanych z jego częścią rodziny. Co do nich zaliczamy? Przygotowanie listy gości ze strony Pana Młodego, sprawdzenie, kto potrzebuje noclegów lub transportu oraz zebranie informacji na temat specjalnych wymagań takich jak na przykład diety gości - wśrod gości weselnych, coraz częściej pojawiają się wegetarianie, weganie a  także osoby z nietolerancją na gluten, czy laktozę. Pan Młody ze spokojem może zająć się zebraniem tych informacji ze swojej listy gości. Jeśli przyjęcie weselne odbywa się w rodzinnych okolicach Panny Młodej, a lokalizacja jest atrakcyjna, Pan Młody może zaplanować również atrakcje około weselne dla swojej części gości, takie jak zwiedzanie najbliższej okolicy, czy degustacja regionalnych produktów.

2. Sprawy urzędowe

W rękach Pana Młodego ze spokojem można powierzyć kontakt z wybranym kościołem czy też Urzędem Stanu Cywilnego - przyszły Mąż może skontaktować się z księdzem lub urzędnikiem w celu sprawdzenia dostępnych dat i godzin ślubów, może także upewnić się w kwestii wymaganych dokumentów do zawarcia związku małżeńskiego oraz umówienia wszelkich spotkań z księdzem lub urzędnikiem.

3. Atrakcje weselne

Research atrakcji weselnych to interesujące zadanie dla Pana Młodego, który może się wykazać, szukając odpowiedniej fotobudki, barmana, czy choćby solisty, który może dołączyć do zespołu weselnego lub DJ-a jako niespodzianka. Może to zrobić również w tajemnicy przed Panną Młodą, pozostawiając daną atrakcję jako niespodziankę również dla niej. Wybór zespołu lub DJ-a powinien być wspólną decyzją, jednak zarówno Panna Młoda, jak i Pan Młody mogą stworzyć listę preferowanych utworów do zagrania lub odtworzenia podczas przyjęcia weselnego. Stworzenie własnej playlisty do odtworzenia podczas przerw zespołu to ciekawe zadanie, które każdy Pan Młody wykona z przyjemnością.

4. Wybór menu i alkoholu na wesele

Panowie Młodzi świetnie sobie radzą podczas wyboru menu weselnego oraz serwowanego alkoholu. Oczywiście, wybór dań weselnych powinien być poprzedzony konsultacją z przyszłą Żoną, jednak każdy Pan Młody może z powodzeniem wskazać swoje ulubione pozycje w propozycjach menu weselnego i na jego bazie, Para może stworzyć wspólnie swoją listę dań weselnych. Zwykle po stronie Pana Młodego znajduje się również wybór odpowiedniej wódki weselnej i pozostałych alkoholi serwowanych podczas przyjęcia weselnego. Również Pan Młody może stworzyć listę drinków serwowanych przez barmana, jeśli Para Młoda się na niego zdecydowała. Plus - degustacja alkoholi może być również świetną zabawą integracyjną dla Pary Młodej i jej przyjaciół ;).

5. Strój Pana Młodego 

Kiedy Para Młoda wspólnie wybierze już motyw przewodni i kolory wiodące ich ślubu i wesela, w gestii Pana Młodego pozostaje wybór odpowiedniego garnituru na ślub i wesele. Obecnie, coraz więcej Panów Młodych decyduje się na niestandardowe rozwiązania, wybierając strój nie pod kątem jego późniejszej przydatności a po prostu - w oparciu o swoje marzenia i oczekiwania. Sklepy z garniturami oferują naprawdę duży wybór, jednak równie ciekawą opcją wartą rozważenia jest wybranie uslugi bespoke i uszycia garnituru na miarę. Taki garnitur będzie świetnie dopasowany a dodatkowo - stworzony zgodnie z pomysłem i oczekiwaniami Pana Młodego. Pan Młody może również pomóc w wyborze odpowiedniego stroju swojemu świadkowi, tacie a nawet przyszłemu teściowi - wspólne poszukiwania odpowiedniego garnituru to również świetna okazja na zacieśnienie więzi i zbudowanie relacji z przyszłym teściem. 

6. Transport weselny

Ulubioną działką Panów Młodych jest wybór... samochodu, jakim pojadą do ślubu ;). Wielu Panów Młodych uwielbia poszukiwania wymarzonego pojazdu, przeglądając zabytkowe samochody z lat 50. i 60., część z kolei stawia na sportowe auta w stylu american muscle, jeszcze inni szukają powiewu luksusu, wypożyczając najdroższe marki aut klasy premium. Dodatkowo, również w gestii Pana Młodego można zostawić zaplanowanie i skoordynowanie transportu gości weselnych w dniu ślubu i wesela. Część z nich będzie potrzebowała przewiezienia do kościoła i na salę, część skorzysta również z nocnych rozwozów. Znalezienie odpowiedniej firmy przewozowej i kontakt z nią w celu opracowania tras i godzin przejazdów może być ciekawym zadaniem dla Pana Młodego. 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj