Czym sobie pomóc przy organizacji przyjęcia weselnego?

Organizacja wesela to prawdopodobnie największe przedsięwzięcie w życiu każdego człowieka – zaplanowanie uroczystości, wybór podwykonawców, ustalenie menu, a także organizacja przyjęcia weselnego pochłaniają mnóstwo czasu. Jest jednak kilka rzeczy, które mogą nam pomóc już w trakcie samego przyjęcia – warto o nich pomyśleć, aby uniknąć zbędnych pytań i sprawić, że wszyscy goście będą znali przebieg imprezy. Zapraszamy do lektury!

Powitanie oraz rozkład stołów

Stało się – powiedzieliście sobie sakramentalne "tak" i jesteście w drodze na Wasze przyjęcie weselne, podobnie jak tłum Waszych gości. Jak większość Par Młodych, chcielibyście powitać Waszych gości i sprawić, aby poczuli się mile widziani, zatem warto zainwestować w transparent powitalny. 

transprarent powitalny, poligrafia ślubna

Kolejnym gadżetem, który pomoże Wam okiełznać tłum Waszych gości jest tablica z rozkładem stołów. Powinniście umieścić ją w dobrze widocznym i łatwo dostępnym miejscu tak, aby każdy z Waszych gości weselnych miał do niej swobodny dostęp w celu sprawdzenia przypisanego mu miejsca. 

tablica z rozkładem stołów, poligrafia ślubna

Dodatkowo, umieszczenie numeru na każdym ze stołów pomoże gościom w nawigacji, a winietki z ich imieniem i nazwiskiem wskażą wybrane dla nich miejsce siedzące.

poligragia ślubnawinietka weselna, poligrafia ślubna

Menu oraz etykiety na alkohol

Zapewne z doświadczenia sami dobrze wiecie, że goście lubią wiedzieć, jakie pozycje widnieją w menu i w jakich godzinach będą podawane, prawda? :) Przygotowanie karty dań i ustawienie jej na każdym stole pozwoli Waszym gościom na zapoznanie się z menu i da jasną informację, kiedy powinni przerwać na chwilę pląsy i udać się do stolika w celach konsumpcyjnych.

menu weselne, poligrafia ślubna

Skoro o konsumpcji mowa, od kilku sezonów zyskują coraz większą popularność spersonalizowane etykietki na alkohol – dlaczego nie przyozdobić podawanych na Waszym weselu alkoholi w specjalnie przygotowane dla Was etykiety? 

etykietka na alkohol, spersonalizowana etykietkaetykietka na alkohol, spersonalizowana etykietka

Prezenty, podziękowania i księga gości

Zastanawialiście się już, co zrobicie z kopertami wręczanymi Wam przez gości w trakcie składania życzeń? Świetnie, już nie musicie się nad tym głowić – idealnym rozwiązaniem będzie ozdobne pudełko na koperty, do którego będziecie wrzucać otrzymane w prezencie koperty.

pudełko na koperty, dodatki ślubne, poligrafia ślubna
Warto także pomyśleć o jakiejś pamiątce z tego dnia, którą będziecie mogli otworzyć za kilka lat i cieszyć się wspomnieniami z Waszego wielkiego dnia. Proponujemy Wam księgę gości – pozostawcie ją w ogólnodostępnym miejscu i zachęćcie Waszych gości do dokonania wpisu. Możecie również przygotować śmieszne gadżety, które będzie można dołączyć do wpisów – dobra zabawa gwarantowana!

księga gości, poligrafia ślubna

Na koniec przyjęcia, zgodnie z tradycją, wręcza się drobne upominki gościom w podzięce za przybycie i świętowanie wraz z Wami tego cudownego dnia. Odrobina personalizacji tu również nie zaszkodzi – warto przygotować etykietki z podziękowaniami od Was oraz Waszych rodziców – na pewno sprawicie tym radość Waszym gościom!

upominki dla gości, poligrafia ślubna

Oto kilka z naszych propozycji na gadżety, które pomogą Wam w trakcie przyjęcia weselnego, mamy nadzieję, że nasze porady będą dla Was pomocne. A może Wy macie jakieś ciekawe pomysły na "organizacyjne ułatwiacze"? Dajcie znać w komentarzu! :)

Tekst, zdjęcia i wykonanie poligrafii: Anna Pinkosz, Nadzwyczajki.pl
www.nadzwyczajki.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj