Papeteria ślubna - zdecyduj, co musi być na Twojej liście

W naszym poprzednim artykule zajęliśmy się papeterią ślubną, która zakupowana jest dość rzadko (poza ślubnymi zaproszeniami). Przede wszystkim dotyczył on kart przedślubnych różnego typu. W tym artykule zajmiemy się znacznie popularniejszymi typami papeterii, która używana jest przede wszystkim w trakcie wesela, jak i po nim. Jaka to papeteria? Sprawdźcie sami.

 papeteria ślubna zaproszenia ślubne ślub wesele porady ślubne winietki tablica gości

Karty RSVP

Często występują niezależnie od zaproszeń ślubnych, jednak wysyłane są razem z właściwym zaproszeniem. Bywa, iż często zwrot ten stosowany jest na samym zaproszeniu. Jeśli para decyduje się na ich zakup oraz wysłanie jako oddzielnej kartki, można pokusić się o zapytanie o różne preferencje gości. Są to pytania typu życzenia kulinarne, specjalne potrzeby dietetyczne, preferencje dotyczące noclegu, transportu, a nawet ulubiona piosenka, jaką chcieliby usłyszeć podczas waszego ślubu.


Program ślubu

Nie wszystkie pary decydują się na zakup programu ślubu i wesela, a szkoda. To dobry sposób na to, by zapewnić komfort gościom, którzy dowiedzą się punkt po punkcie jakie atrakcje czekają na nich podczas wesela. Tego typu papeteria przydaje się zwłaszcza w przypadku mieszanych par, kiedy na weselu wprowadzane są elementy zarówno od jednej, jak i drugiej rodziny. Program ślubu może pomóc gościom zrozumieć konkretny punkt programu, a także wziąć w nim śmiało udział.


Tablice gości

To dzięki nim godziny planowania gdzie posadzić konkretnych gości nabierają kształtów, a także w wielu przypadkach zapobiegają wywołaniu 3 wojny światowej. Tablice gości gwarantują, iż nielubiące się osoby nie usiądą obok siebie, cierpiąc z tego powodu przez całe wesele. Tablice gości zapewniają także, że każdy gość łatwo znajdzie dla siebie miejsce przy stoliku, świetnie orientując się w planie sali.


Winietki

Bardzo popularne u nas winietki to najchętniej zabierany przez gości do domu element papeterii ślubnej. Właśnie z tego powodu, iż winietka stanowi wyjątkowy prezent, warto zadbać o to, by była ona piękna i niepowtarzalna, a także dopasowana idealnie do motywu ślubu.


Menu ślubne

Najczęściej pary rezygnują ze ślubnego menu, uważając je za zbędny element. Tymczasem starannie wyselekcjonowane jedzenie, specjalnie przygotowane wykwintne dania na waszą uroczystość weselną zasługują na to, by ich nazwy znalazły się na menu oraz zostały poznane przez pałaszujących ze smakiem gości. Jeśli na weselu serwowane będą osobne, dietetyczne dania, koniecznie zaznaczcie to na menu.


Podziękowania dla gości oraz rodziców

Podziękowania dla rodziców oraz gości to ten rodzaj papeterii, którą wypada kupić i wysłać do wszystkich uczestników wesela. To podziękowania za ich fatygę oraz wspólne świętowanie tej ważnej uroczystości w waszym życiu. Szczególnie piękne podziękowania powinniście wystosować do swoich rodziców, a także do świadków i drużbów, którzy wraz z wami włożyli mnóstwo wysiłków w przygotowanie przyjęcia weselnego.

Artykuł powstał przy współpracy z Pracownią Artystyczną zapi.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj