Wielkość ma znaczenie
Ograniczenie wielkości kościoła, czy sali urzędu stanu cywilnego narzuca na państwa młodych pewne działania. Jeśli biorą oni ślub w przytulnym, wiejskim kościółku przykładowo przeznaczonym na 50 osób, zaś zaproszonych gości weselnych jest dwu, a nawet trzykrotnie więcej, wówczas może pojawić się spory problem organizacyjny. Możliwym posunięciem jest wysłanie zaproszenia wyłącznie na przyjęcie weselne.
Zaproszenie tylko na wesele
Podobnie, jak w przypadku wysłania zaproszenia tylko na uroczystość ślubną, istnieje możliwość zaproszenia gości tylko na imprezę weselną. W takim przypadku warto rozważyć, czy obu uroczystości nie zorganizować w osobnych terminach. Nie jest to jednak wymóg i spokojnie możecie organizować zarówno przyjęcie weselne, jak i sam ślub tego samego dnia. Jedyna kwestia do rozważenia, to sposób w jaki wypiszecie ślubne zaproszenia.
Jak wypisać zaproszenie
Zapraszanie oddzielnie na uroczystość ślubną oraz na uroczystość weselną jest nie tylko akceptowalne, ale i coraz powszechniejsze. Jedyne, co należy zrobić to wypisać dwa osobne zaproszenia. Jedno na ślub, drugie na wesele. W zależności od tego do kogo mają trafić, do koperty wkładane są jedno lub dwa oddzielne zaproszenia. Wówczas goście nie będą mieli problemu z odnalezieniem się w sytuacji. Na zaproszeniu na wesele wystarczy wypisać imię i nazwisko zapraszanej osoby, nazwiska Państwa Młodych oraz informację o miejscu i terminie w którym odbędzie się impreza weselna.
R.S.V.P.
Wysyłając zaproszenie na sam ślub nie powinno się prosić o potwierdzenie przybycia. Inaczej jest w przypadku wysłania zaproszenia na wesele. W tym przypadku śmiało możecie dołączyć bilecik z prośbą o informację zwrotną lub też zamówić takie zaproszenie, na którym od razu zamieszczona jest taka prośba. Dodajcie też numer kontaktowy na który goście będą mogli oddzwonić, by potwierdzić swoją obecność.
Tekst i zdjęcia: Zapi.pl