Ślub w kolorze roku – ultrafiolet

Kolorem roku, wybranym przez Instytut Pantone, został w 2018 roku kolor ultrafiolet. Ten energiczny kolor, tajemniczy jak rozległy kosmos, może być też zaskakującą alternatywą ślubów w tonacji pastelowej. Nie ujmuje mu to wcale elegancji. Ultrafiolet jest także inspiracją do niekonwencjonalnego łączenia kolorów, zachęcając do tworzenia oryginalnych i pomysłowych dekoracji weselnych.

 ślub wesele papeteria ślubna poligrafia ślubna Amelia Wedding

Ślubne detale w kolorze roku 2018

Decydując się na jeden przewodni kolor na ślubie można wybrać zdecydowaną i mocną barwę. Takie kolory zawsze podkreślają charakter wesela i zapisują się w pamięci, tworzą także inspirującą i klimatyczną przestrzeń. Mimo swojej intensywności, kolor roku 2018 przemawia elegancją i może być gustownym dodatkiem na ślubie, ale także głównym motywem uroczystości. Wprowadzające w klimat wesela stylowe zaproszenia ślubne w kolorze roku 2018 to przede wszystkim jednobarwna papeteria z dodatkiem cyrkonii, ornamentu, tasiemki. Zaproszenia przemawiają swoją elegancją i dbałością o kolorystycznie dobrany detal. Na weselnych stołach natomiast czas na stanowczo zaznaczone akcenty – winietki, zawieszki na butelki, pudełka na ciasto i drobne podziękowania dla Gości weselnych zgodne z barwą roku.

ślub wesele papeteria ślubna poligrafia ślubna Amelia Wedding

 

Fiolet – z jakimi kolorami go połączyć?

Choć w pojedynkę kolor roku 2018 wygląda zdecydowanie, to odpowiednie łączenie barw doda mu nieco lekkości i delikatności, odrobinę przygaszając jego wyrazistość. Zaskakującym jest fakt, że tak stanowczy kolor harmonijnie współgra z wieloma innymi barwami, dając możliwość stworzenia zarówno delikatnej kompozycji, jak i jeszcze bardziej żywiołowej. I tu mamy na myśli finezyjne zestawienia większej ilości kolorów, które przeobrażą kolor roku 2018 w energetyczną ferie barw. Poniżej prezentujemy ciekawe łączenia koloru ultrafiolet w zaproszeniach na ślub: z odcieniami niebieskimi i szarościami, z innymi fioletami, ze spokojnymi beżami, ożywczą pomarańczą i różem oraz z wygaszającymi pastelami. Takie kompozycje sprawiają, że każdy model zaproszeń ślubnych wygląda inaczej – od zaproszeń bardzo eleganckich w klasycznej formie, po zaproszenia z motywami kwiatowymi, wiankami w stylu boho. Dzięki temu również dodatki na weselnych stołach – winietki, zawieszki na butelki, numery stołów, choć utrzymane w tonacji ultrafiolet, będą miały zupełnie inny charakter i odnajdą się w różnych stylach ślubnych.

ślub wesele papeteria ślubna poligrafia ślubna Amelia Wedding

 

Kwiatowa papeteria na ślubie w odcieniach fioletu

Kolor roku 2018 jest inspiracją do tworzenia, do łączenia barw, do używania różnych odcieni fioletu – od pastelowych, liliowych, poprzez lawendowe, do głębokiej purpury. Takie naturalne cieniowanie najlepiej oddadzą kwiatowe wianki i bukiety, gdzie nie ma dokładnie takich samych, powtarzalnych odcieni. Zaproszenia ślubne oraz pozostała papeteria weselna (zawieszki na butelki, winietki z nazwiskami Gości, numery stołów, drobne upominki dla Gości ) idealnie nadają się do wykorzystania grafik kwiatowych – rustykalnych bukietów, akwarelowych wianków, botanicznych detali. I tu niezastąpione będą zaproszenia na ślub z motywem fioletowej hortensji, liliowych kamelii, purpurowych zawilców, gałązek bzu. Wybrany kolor roku to dobry pretekst do użycia w papeterii ślubnej wianków z lawendy, wrzosu, tulipanów. Także hiacynty i irysy w swoich fioletowych odcieniach mogą być ciekawym graficznym wyborem do zaproszeń na ślub, wpisując się w kolorystyczny trend 2018 roku.

ślub wesele papeteria ślubna poligrafia ślubna Amelia Wedding

 

Kolor roku 2018 wydaje się być głębokim źródłem inspiracji w tworzeniu zaproszeń i papeterii ślubnej w wyborze dekoracji weselnych oraz stylu uroczystości. Daje wiele możliwości, które pomogą w stworzeniu wyjątkowej oprawy Waszego dnia.

Więcej propozycji poligrafii ślubnej w barwie ultrafioletu znajdziecie w poniższej galerii.

Tekst i zdjęcia: Amelia Wedding, 
www.amelia-wedding.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj