Urządzacie mieszkanie po ślubie? Goście mogą Wam w tym pomóc!

Ślub a zaraz po nim urządzanie wspólnego mieszkania? Jest to coraz częstszy plan wśród Par Młodych. Jeżeli goście nieśmiało podpytują, co sprawi Wam najwięcej radości w ramach prezentu ślubnego, warto wiąż przyszłe plany pod uwagę.

O jakie prezenty więc prosić gości? O gotówkę? A może o konkretne przedmioty? Jedno i drugie wchodzi w grę! Dobrze będzie, jeżeli jednak weźmiecie pod uwagę kilka dobrych rad.

 

Gdy gości ślubnych prosimy o pieniądze:

Po pierwsze warto wówczas przede wszystkim podkreślić, na co chcemy przeznaczyć otrzymaną sumę. Jeżeli mamy zamiar dokonać remontu kuchni i całkowicie zmienić jej wygląd, albo urządzić w mieszkaniu sypialnię, która będzie spełnieniem marzeń niejednego małżeństwa, poinformujmy o tym naszych gości. Gdy nie mamy jeszcze żadnego konkretnego pomysłu na aranżację wnętrza w naszym mieszkaniu, to z powodzeniem możemy o tym wspomnieć naszym gościom. Nie ma wtedy zazwyczaj możliwości wyróżnienia konkretnych rzeczy, na jakie zostaną przeznaczone otrzymane w ramach ślubnego prezentu pieniądze. Dlatego warto już zawczasu poinformować obdarowujące nas osoby o tym, że efekty remontu czy urządzanie mieszkania zobaczą, gdy tylko dojdzie to do skutku.

Gdy mamy już projekt remontu, albo dokładnie wiem jak chcemy urządzić mieszkanie, czy dane pomieszczenie, to możemy stworzyć listę prezentów ślubnych, na której możemy zamieścić wszystko to, co związane jest z urządzaniem mieszkania. Tylko uwaga! Pomimo tego, że ta lista zawierać będzie konkretne rzeczy (lodówkę, kanapę, szafę z wielkim lustrem, czy wannę z hydromasażem), to nie oznacza to, że od konkretnych gości wymagać będziemy zakupy tych rzeczy. Wręcz przeciwnie – i w tym przypadku prosimy ich o prezent ślubny jakim są pieniądze, jednak mogą oni sami zdecydować, koszty zakupu których wymienionych przez nas rzeczy pragną oni w całości lub w części pokryć. Listę taką możemy sami prowadzić, lub powierzyć ją naszym świadkom. Warto przejrzeć także oferty internetowych list prezentów ślubnych, które mają duży zasięg i są łatwe w obsłudze.

Niezależnie jednak od tego, czy mamy konkretną listę i sprecyzowany plan remontu, czy też nie, to zawsze, gdy za pieniądze otrzymane z okazji ślubu urządzimy całe mieszkanie lub jego części, warto jest podziękować gościom za pomoc przy dokonaniu tych zmian i zaprezentować rezultaty. Jeżeli jest możliwość, żeby zrobić to osobiście, to wypada zaprosić gości ślubnych do mieszkania i pokazać im jakie zmiany w nim zaszły. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to zawsze można wysłać pisemne podziękowania z ewentualnym załącznikiem w postaci zdjęcia.

Gdy gości ślubnych prosimy o konkretne przedmioty:

Jeżeli nie chcemy w prezencie ślubnym dostać pieniędzy na remont czy urządzanie mieszkania, a wolimy otrzymać konkretne prezentach, które nam w tym pomogą, to wówczas po pierwsze należy przygotować listę takich prezentów. Oczywiście i w tym wypadku warto skorzystać z praktycznego rozwiązania jakim jest lista prezentów ślubnych Zankyou.

Druga ważną rzeczą jest oczywiści umieszczenie na liście prezentów ślubnych tego, o czym marzymy lub to, co jest nam potrzebne. I tak np. urządzając kuchnie warto pamiętać również o jej wyposarzeniu w drobny sprzęt AGD, czy różnego rodzaju naczynia. W urządzaniu sypialni warto pamiętać nie tylko o łóżku, czy pościeli, ale również o detalach, takich jak obrazy, lustro lub lampki nocne.

A dlaczego lista wydaje się być tu niezbędna? Bo tak jak różne marki kompletów garnków mogą nie robić dla nas większej różnicy, tak rodzaj ramy, w jaką oprawiono lustro już tak. Urządzanie mieszkania, to w końcu bardzo indywidualna sprawa i rzecz gustu, a gusta jak wiemy są różne. A przecież żadna Para Młoda w ramach prezentu ślubnego nie chce dostać czegoś, co oczywiście jest jej przydatne, ale całkowicie nie jest w jej guście i nie pasuje do koncepcji urządzania mieszkania. Dlatego warto jest precyzować dokładnie co i jakiej marki chcielibyśmy dostać. To z pewnością nie urazi gości, a wręcz przeciwnie – sprawi, że zyskają oni pewność, iż idealnie trafili z prezentem ślubnym!

 

Ekspert portalu abcslubu.pl - Edyta Bochenek / Zankyou.pl / kategoria prezenty

www.zankyou.pl / www.zankyou.com/pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj