Kwiaty doniczkowe zamiast kwiatów ciętych na wesele

Wymiana kwiatów ciętych na doniczkowe to kolejna propozycja, którą możecie wykorzystać, aby otrzymać od Waszych gości coś bardziej trwałego, co jeszcze długo po ślubie będzie przywoływało miłe wspomnienia.

Możliwość otrzymania dziesiątek kwiatów doniczkowych zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu, aczkolwiek znajdzie się wielu pasjonatów, którzy chętnie wykorzystają taką sposobność do udekorowania mieszkania czy ogrodu. Taka opcja sprawdzi się bardzo dobrze przy kameralnych weselach, na które zapraszamy niewielką liczbę gości.

Różowy stroczyk i Dracena Źródło: floraqueen.pl / Zankyou.pl

 

Wybierając mniej popularne rośliny, warto dołączyć do nich podręcznik, którzy ułatwi obdarowanemu hodowlę takiego kwiatu. Dołączenie polecanej przez ogrodnika odżywki także będzie pozytywnie odebrane przez Parę, która o taki właśnie prezent poprosiła.

Gerbery i różyczki Źródło: niespodzianki.pl / Zankyou.pl


Niewątpliwie, największą zaletą wymiany kwiatów ciętych na doniczkowe będzie ich trwałość, bo możemy cieszyć się nimi latami, nie tylko kilka godzin czy dni. Niemniej jednak, wymagają opieki, dlatego musimy się dobrze zastanowić, czy chcemy otrzymać większą ilość kwiatów, które niekoniecznie mogą pasować do naszego wnętrza, albo mogą wymagać poświęcenia dużej ilości czasu szczególnie na początku (gdy np. będziemy chcieli ujednolicić doniczki).

Jak w przypadku wszelkich preferencji Pary Młodej dotyczących prezentów, warto poinformować gości o tym fakcie wcześniej, najlepiej już na etapie wysyłania zaproszeń ślubnych.

Kalanchoe i Guzmania Źródło: sklep.swiatkwiatow.pl / Zankyou.pl

 


Jakie kwiaty doniczkowe dobrze sprawdzą się w roli prezentu ślubnego: Storczyk, Dracena, Guzmania, Bormelia, Kalanchoe, Feniks, Bokarnea, Juka i wiele innych.

Ekspert portalu abcslubu.pl - Edyta Bochenek / Zankyou.pl / Kategoria Prezenty

www.zankyou.pl / www.zankyou.com/pl

Tekst i fot. Zankyou.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj