5 pomysłów na prezenciki dla dzieci

Na Waszym weselu będą także dzieci? Warto przygotować dla nich małe prezenty, które mile zaskoczą małych gości. Ich koszt nie musi być wysoki, wszystko zależy od tego na co się zdecydujecie. Zobaczcie 5 naszych propozycji:

1. Słodycze! Wybór niemal oczywisty. Dorosłym wręczamy pięknie pakowane czekoladki i lukrowane migdały, a przecież dzieci też je lubią :) Na talerzykach na stole dziecięcym możemy zostawić duże, kolorowe lizaki (z imieniem napisanym na przypiętej karteczce), opakowanie żelków, lub małą paczuszkę z mieszanką najróżniejszych smakołyków. Jeżeli chcecie uniknąć zjedzenia całego prezentu jeszcze przed głównym daniem, możecie je wręczyć po kolacji, bądź podczas żegnania gości. Zostawiając słodycze na stole dzieci pomińcie już osobny słodki bufet- co za dużo to nie zdrowo.  Koszt na jedno dziecko: 3-30zł w zależności od tego, jakie produkty wybierzecie i w jakiej ilości.

Słodkie podarunki dla najmłodszych na weselu. Źródło: bestdestinationwedding.com

2. Kredki i malowanki! Ta propozycja najlepiej sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku 3-10 lat. Przy talerzykach zostawić możecie plik kredek, wstążeczką dowiązanych do notesiku bądź malowanki. Jeżeli zależy Wam na większej personalizacji, zarówno malowankę jak i opakowania do kredek możecie wykonać sami - z datą ślubu, imieniem dziecka i obrazkami związanymi ze ślubem. W ramach głównego zadania, możecie poprosić dzieci o namalowanie młodej pary, a nawet tego, jak będziecie wyglądali za 30 lat. Efekt może was bardzo zaskoczyć! :) Koszt na jedno dziecko: 4-10zł.

Kredki dla dzieci na wesele. Źródła: weddingpartyapp.com i exclusiveitalyweddings.com

3. Bańki mydlane! Drobiazg, który sprawi wiele radości. Taką atrakcję warto zaproponować, kiedy dzieci mogą wyjść na zewnątrz (ogród lub taras). Bańki mydlane wpadające gościom do szklanek nie będą dobrze widziane. Cena na jedno dziecko: 2,5- 6zł

Bańki mydlane w ślubnych opakowaniach. Źródło: slubnezakupy.pl

4. Zabawki! Bańkami mydlanymi dzieci będą zainteresowane, ale tylko przez chwilę. Jeżeli mamy do dyspozycji ogród lub oddzielne pomieszczenie, warto przygotować kilka zabawek, które zachęcą dzieci do wspólnej zabawy. Mogą to być piłki, skakanki czy gry planszowe. Zabawki dobieramy wedle tego, czy dzieci będą się bawiły w pomieszczeniu czy na zewnątrz (uprzedźcie rodziców, by zabrali dodatkowe obuwie do gry w piłkę!). Koszt takiej atrakcji zależy od ilości zabawek. Ważne, że nie zmarnują się one po zakończeniu przyjęcia - możemy podarować je komuś z rodziny bądź wychowanką pobliskiego domu dziecka.

W prosty sposób możemy przenieść popularne gry podwórkowe do pomieszczeń.
Źródło. tiedbowblog.wordpress.com

5. Jednorazowe aparaty fotograficzne! Pamiętacie czasy, kiedy do wykorzystania było 27 zdjęć i ani jednego więcej? :) Przygotujcie jednorazowe aparaty dla dzieci i zaproście je do robienia zdjęć podczas wesela i poprawin. Przecież nie od dziś wiadomo, że dzieciaki są niezwykle kreatywne i spostrzegawcze. Będzie to najbardziej trafiony prezent dla starszych dzieci, choć wcale nie muszą to być nastolatkowie- zdziwicie się, jakie ujęcia znajdą się na kliszy ośmiolatka! Jednorazowe aparaty na allegro znajdziecie już a ok. 11zł + koszt wywołania zdjęć.

Jednorazowe aparaty dla dzieci na weselu. Fot. GC photography (gc-photography.net)

 Ekspert portalu abcslubu.pl - Edyta Bochenek / Zankyou.pl / kategoria prezenty

www.zankyou.pl / www.zankyou.com/pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj