Jak napisać podziękowanie za prezenty

Podziękowania za prezenty ślubne mają swoich przeciwników i zwolenników. Jedni uważają to za miły gest, inni za element całkowicie zbędny. Dla tej pierwszej grupy, chcielibyśmy dziś przypomnieć, jak poprawnie napisać podziękowanie za prezenty. Takie podziękowanie możecie wysłać mailem, umieścić na swojej stronie ślubnej, bądź przekazać w formie papierowej - o czym właśnie dziś będziemy pisali.

Ręcznie pisane podziękowania to najbardziej elegancka forma, jakiej się możecie podjąć. Jest także bardziej czasochłonna i kosztowna w przypadku przesyłania podziękowań pocztą tradycyjną.

fot. Rick Stemmler


Podziękowania za prezenty należy przesłać do 2 miesięcy po ślubie. Teraz jest Was dwoje, więc pisanie powinno przebiegać szybko i sprawnie. Do wypisywania życzeń warto wybrać eleganckie blankieciki, dostępne w większości firm z zaproszeniami ślubnymi. Możecie także zaprojektować i wydrukować bileciki samodzielnie, co będzie znacznie tańszym rozwiązaniem. Doskonałym pomysłem będzie także podziękowanie wykonane ze zdjęcia zrobionego podczas Waszego miesiąca miodowego, szczególnie, gdy goście ofiarowali Wam podróż w prezencie ślubnym.

Nie warto wydawać pieniędzy na drukowane podziękowania - będą one miały większą wartość, gdy napiszecie je własnoręcznie. Najlepiej, gdy podziękowania będą spersonalizowane i odniosą się do konkretnego prezentu, który otrzymaliście (choć wiem, że nie w każdym przypadku jest to tak proste i oczywiste). Podziękowania mają nieco formalną formę, dlatego należy wybrać długopis z niebieskim lub czarnym wkładem.

O podziękowaniach pomyślcie już na etapie planowania ślubu. Zamawiając je wraz z zaproszeniami ślubnymi, możecie wybrać ten sam motyw dekoracyjny i liczyć na spore zniżki.

Jak wygląda przykładowe podziękowanie za obecność na ślubie i weselu, oraz podziękowanie za prezent?

 
Droga Ciociu Basiu i Wujku Wojtku,
Dziękujemy za Waszą obecność na naszym ślubie i weselu. Wiemy, że przebyliście długą drogę by spędzić z nami ten szczególny dzień. Obraz, który od Was otrzymaliśmy, pięknie wygląda na ścianie w salonie, co poświadczają wszyscy nas odwiedzający. Mamy nadzieję, że niebawem się zobaczymy.
Dziękujemy!
Zakochani- Ania i Krzyś

Podziękowanie możecie także wysłać z podróży poślubnej, bądź po jej zakończeniu. Jeżeli goście przyczynili się do organizacji wyjazdu, warto uwzględnić to w podziękowaniu:

Kochana Babciu, Kochany Dziadku!
Dziękujemy Wam za Wasze wsparcie i obecność na ślubie. Przelot balonem nad Paryżem, który od Was otrzymaliśmy okazał się cudownym prezentem. Już nie możemy się doczekać, kiedy pokażemy Wam zdjęcia! Ściskamy gorąco z wymarzonej podróży poślubnej!
Julia i Bartek

W każdym wypadku, bardzo miłym gestem będzie także dodanie zdjęcia ze ślubu, na którym będzie także osoba, która wręczyła Wam prezent. Jeżeli nie macie takiego zdjęcia, załączcie zdjęcie z sesji ślubnej, bądź romantycznej podróży poślubnej.

 

Ekspert portalu abcslubu.pl: Edyta Bochenek / Zankyou.pl

www.zankyou.com/pl , www.zankyou.pl

 

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj