Wyjątkowe prezenty ślubne – podaruj Parze Młodej prezent marzeń

Ślub to wydarzenie piękne i uroczyste, któremu towarzyszy wiele emocji, wzruszeń oraz przeżyć.

Tego dnia Państwo Młodzi  składają sobie uroczystą przysięgę deklarując wzajemną miłość, wierność i uczciwość. Ceremonia ślubna to moment jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny, dlatego zaplanowana jest w najdrobniejszym szczególe. Jednak nie tylko przed nowożeńcami stoi dosyć poważne wyzwanie. Nie lada problem mają również sami goście, a związany jest on z wyborem odpowiedniego prezentu ślubnego.

Listy prezentowe
Coraz częściej Państwo Młodzi tworzą listy ze wszystkimi przedmiotami, które są im potrzebne i chcieliby je otrzymać w postaci prezentów ślubnych. Pojawią się tam żelazka, tostery, sprzęty grające, pościele i inne akcesoria gospodarstwa domowego. Takie listy to znaczne ułatwienie dla gości, ponieważ zyskują oni pewność, że prezent będzie na pewno trafiony. W przypadku braku takiej listy, goście muszą się głęboko zastanowić nad wyborem prezentu marzeń dla nowożeńców.

Pieniądze, pieniądze, pieniądze!
Najbardziej oczekiwanym prezentem są wciąż pieniądze i ta właściwość utrzymuje się od wielu lat. Zasada jest prosta: im bliższe pokrewieństwo, tym większa powinna być kwota pieniężna przeznaczona jako prezent ślubny. Absolutnym minimum dla rodziców jest kwota nie mniejsza niż 1000 zł, natomiast rodzice chrzestni, dziadkowie, rodzeństwo nie powinni podarować kwoty mniejszej niż 500 zł. Tak zwani zwykli goście, czyli dalsza rodzina, znajomi z pracy, ze szkoły do koperty powinni włożyć od 300 zł do 400 zł.

Prezenty pożyteczne
Jeśli zdecydujemy się jednak na zakup prezentu nie będącego określoną kwotą pieniężną, zastanówmy się nad tym, co nowożeńcom może się przydać najbardziej. Pamiętajmy o tym, że są różne gusta odbiorców, dlatego nie ma prezentu uniwersalnego, będącego swoistego rodzaju złotym środkiem. Najlepiej zakup prezentu poprzedzić krótką rozmową z Państwem Młodym, po to, aby wybadać ich preferencje i oczekiwania.  – Prezent dla konkretnych osób to zawsze sprawa indywidualna i wbrew temu co twierdzą niektórzy specjaliści nie ma na rynku i pewnie nie będzie uniwersalnych prezentów dla każdego – zdaniem Adama Stadnickiego ze sklepu Dedekor. Według naszego partnera ogromną popularnością cieszą się autorskie i ręcznie wykonywane obrazy i figurki z życzeniami, zestawy sztućców czy też nowoczesne serwisy głownie z porcelany. Wynika z tego fakt, że goście kładą duży nacisk na wybór prezentów praktycznych, z których Państwo Młodzi będą mogli zrobić dobry użytek. Ma to swoistego rodzaju logikę, ponieważ zwykle bywa tak, iż młodzi ludzie po ślubie zaczynają wkraczać w dorosłość, urządzają swoje mieszkanie i szykują sobie fundamenty do przyszłego życia.

Prezenty spersonalizowane
Podczas wyboru ślubnych prezentów coraz bardziej zauważalny staje się nowy trend, a mianowicie tendencja do personalizacji produktu. Goście coraz częściej starają się podkreślić wyjątkowość i niepowtarzalność swojego prezentu. Próbują jednocześnie przemycić w prezencie jakieś przesłanie. Bardzo modne stały się wszelkiego rodzaju prezenty z grawerowaniem, personalizowane obrazy, statuetki przedstawiające portrety Państwa Młodych. Fakt personalizacji pomysłów i inspiracji prezentowych podkreśla Marcin Szymczak ze sklepu Czwartylistek – Zauważamy coraz bardziej widoczny trend prezentowania rzeczy unikalnych, niepowtarzalnych. Klienci coraz chętniej personalizują swoje podarunki, na przykład komplet wysokiej jakości ręczników z haftem według pomysłu klienta. Ponieważ oferujemy personalizację wykonywaną bardzo trwałymi technikami takimi jak haft czy grawer, to pomysły na obdarowanie nowożeńców zwykle służą jako pamiątki przez wiele lat. Nasz partner podkreślił w swojej wypowiedzi bardzo ważną kwestię uniwersalności i ponadczasowości prezentu ślubnego. Prezent odpowiedni, udany, to taki prezent, który pomimo upływu czasu będzie wzruszał, poruszał oraz wywoływał piękne emocje.


A co jeśli nie trafimy w gusta nowożeńców?
Zakup prezentu bardzo często wiąże się z ryzykiem nietrafienia w gusta nowożeńców. Zdarza się to szczególnie w przypadku zakupu ekskluzywnych produktów do wyposażenia kuchni bądź jadalni. Jednak i na to są już bardzo proste i przemyślane sposoby. – Jeśli chodzi o wygląd czy model prezentu to sami od zawsze prowadzimy usługę darmowej wymiany każdego prezentu na nasz koszt w ciągu 30dni od daty zakupu. Wtedy młodej parze razem z prezentem podarujemy karteczkę z informacją o możliwości ewentualnej wymiany na inny produkt. Nigdy nie jesteśmy w stanie trafić w 100% w gusta Młodej Pary, a dzięki temu problem nietrafionego prezentu jest od razu rozwiązany – zapewnił nas Adam Stadnicki ze sklepu Dedekor. I jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla gości jak i nowożeńców. Goście mają pewność, że nietrafiony prezent nie będzie zbędnie zalegającym balastem, a Państwo Młodzi mają możliwość wyboru przedmiotów, które będą dla nich odpowiednie i pasujące do domowego designu. Jeśli nie macie pewności dotyczącego rodzaju gusta młodych, zdecydowanie polecamy opcję zakupu prezentu z zaznaczoną możliwością wymiany.

Ile to kosztuje?
Ostatnią kwestią wartą podkreślenia pozostają przedziały cenowe prezentów ślubnych. Podobnie jak w wyborze odpowiedniego prezentu nie ma tutaj uniwersalnych zasad. Zazwyczaj prezenty ślubne wahają się w widełkach od 200 zł do 500 zł. Ważne jest określenie tego, jaki stopień zażyłości łączy nas z nowożeńcami. Oczywisty jest fakt, że w stosunku do rodziców, rodziców chrzestnych czy dziadków oczekiwania są znacznie większe niż w przypadku pozostałych gości.

 

Reasumując, współczesne trendy prezentowe podążają w dwóch kierunkach. Pierwszy z nich to prezenty tradycyjne, takie jak wyposażenie domu, sprzęt gospodarstwa domowego, dekoracje i ozdoby. Drugi kierunek to prezenty spersonalizowane, nawiązujące do imion nowożeńców, zainteresowań, portretów czy sentencji. My zauważyliśmy w ostatnich czasach trzeci kierunek prezentowy, a mianowicie prezenty odwołujące się do przeżyć. Skok ze spadochronem, pobyt dla dwojga w ekskluzywnym SPA czy też voucher na naukę windsurfingu to coraz częściej wybierane prezenty z okazji ślubu. I nic w tym dziwnego. Tego typu prezenty są niestandardowe, oryginalne a przede wszystkim zaskakujące. Świadczą one o ogromnej wyobraźni darczyńcy i są najbardziej bliskie spełnieniu najskrytszych marzeń nowożeńców.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Łysiak-Bednarczuk, Jakiprezent.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj