Wydrukuj tę stronę

Malta - bajkowe miejsce na królewski ślub za granicą

Pomiędzy Sycylią a Afryką Północną na Morzu Śródziemnym leży malutki kraj, który swoim naturalnym pięknem, subtropikalnym klimatem i przede wszystkim bogatą historią i piękną architekturą “kusi” turystów przez cały rok. W skład Malty, a dokładniej mówiąc, wysp maltańskich,  bo oczywiście o nich mowa, wchodzą trzy wyspy – Malta, Gozo i Comino.

Malta

Malta jest największą wyspą archipelagu, zarówno pod względem zajmowanej powierzchni, jak i liczby ludności. Do najpiękniejszych miast wyspy należy wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stolica wyspy – Valletta, a także dawna stolica – Mdina. Gozo to zaciszne miejsce o wiejskim charakterze, które kusi turystów piaszczystymi plażami, malowniczymi klifami, bujną roślinnością i prostotą życia tutejszych, niezwykle gościnnych mieszkańców.

Comino pełniło niegdyś zaszczytną rolę fortecy, broniącej sąsiednich wysp przed najeźdźcami. Dziś na Comino podziwiać możemy XVII-wieczną Wieżę Świętej Marii. Miłośników nurkowania kusi znajdują się tu bajeczna cieśnina Blue Lagoon (Błękitna Laguna).
Malta jest jednym z ulubionych miejsc producentów filmowych. Powstały tu takie produkcje jak: "Gladiator", "Hrabia Monte Christo" czy "Troja".

Ślub  za granicą - na Malcie

Malta to nie tylko idealne miejsce na aktywny wypoczynek, ale przede wszystkim na bajkowy ślub. Zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy, starożytne twierdze, średniowieczne zamki, barokowe pałace czy egzotyczne ogrody, są doskonałą scenerią niepowtarzalnego i romantycznego ślubu. Na Malcie znajdziecie 365 zabytkowych kościołów oraz uroczych kapliczek rzymsko-katolickich, w których co roku setki zakochanych z całego świata ślubuje sobie wieczną miłość przed Bogiem.

Malta jest również spełnieniem marzeń dla Par szukających niezwykłego miejsca na ślub cywilny lub symboliczny.
Ślub cywilny, w zależności od upodobań Narzeczonych, może się odbyć w jednym z barokowych pałaców, na terenie zamku lub innej historycznej budowli, w egzotycznym ogrodzie, a także na piaszczystej plaży lub na stromym klifie. Wybór miejsc ślubu na malutkiej Malcie jest olbrzymi. Każdy znajdzie coś dla siebie, chociaż wybór jest bardzo trudny ze względu na oryginalność każdego z nich.

ślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażyŚlub w Kościele (Malta)ślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażyŚlub w pałacu (Malta)
ślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażyCeremonia ślubna (Malta)

Przyjęcie weselne najczęściej organizowane jest w restauracji hotelowej na tarasie z widokiem na morze i zabytki maltańskie. Dla osób marzących o zacisznym miejscu, z dala od turystów, proponujemy przyjęcie w prywatnej winnicy lub willi w otoczeniu egzotycznej roślinności.

ślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażyPrzyjęcie weselne na tarasie (Gozo)ślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażyPrzyjęcie ślubne (Gozo)ślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażyPrzyjęcie ślubne (Malta)

W jakich miesiącach brać ślub na Malcie?

Ze względu na subtropikalny klimat, Malta jest fantastycznym miejscem na ślub o każdej porze roku. Sezon ślubny rozpoczyna się w marcu, a kończy w listopadzie. Ślub na plaży proponujemy jednak od maja do października, kiedy morze i piasek są już odpowiednio nagrzane.

ślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażyŚlub na plaży (Malta)


Malta to nie tylko miejsce dla prawdziwie królewskiego ślubu w otoczeniu historycznych zabytków. Malta to również miejsce ślubu dla osób kochających naturę i przepiękne widoki. Sesja fotograficzna w tak nieziemskiej scenerii bez wątpienia będzie jedyna w swoim rodzaju.

ślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażyślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażyślub na malcie, ślub za granicą, egzotyczny ślub na plażySesja ślubna na wyspach maltańskich

Bo gdzież indziej, aniżeli na Malcie znajdziecie to wszystko, czego szukacie na kreatywny i bajkowy ślub w jednym?!

Tekst i zdjęcia: Sylwia Markiewicz, Turquoise Inspiration Events (organizacja ślubów za granicą)
www.turquoiseinspiration.com

Oceń ten artykuł
(2 głosów)