Ślub za granicą – kiedy podjąć decyzję o rezerwacji daty i miejsca ślubu na wyspach greckich?

O tym, że ślub za granicą już nikogo nie szokuje, a wręcz przeciwnie, wzbudza bardzo miłe emocje, jest już faktem. Z roku na rok coraz więcej par decyduje się na ten kiedyś uważany za szalony krok i ucieka z dala od rodzinnych stron, aby w skąpanej słońcem niecodziennej scenerii wypowiedzieć magiczne „TAK”.

Ślub za granicą to doskonała okazja na połączenie tej niezwykle uroczystej chwili z romantyczną podróżą poślubną. Wielu naszych klientów podejmuje decyzję o ślubie za granicą spontanicznie, podczas rezerwacji wakacji. Jeżeli nie jest za późno na dopełnienie formalności prawnych oraz znalezienie miejsca ślubu, jest duża szansa na zrealizowanie marzeń.

Problem zaczyna się wtedy, kiedy para wybiera miejsce, które znajduje się na liście najbardziej popularnych kierunków ślubnych, czyli Santorini, Zakynthos, Rodos. Wtedy szanse na znalezienie wolnego terminu oraz wymarzonego miejsca ślubu są znikome. Oczywiście może się zdarzyć, iż znajdzie się wolny termin i miejsce, ale godzina ceremonii nie będzie odpowiadała. Dlatego też decydując się na ślub za granicą na ostatnią chwilę musimy liczyć się z pewnymi niedogodnościami, takimi jak data, miejsce oraz godzina ślubu. Jeżeli bardzo zależy Wam na konkretnej dacie, godzinie i miejscu, w którym chcielibyście się pobrać, radzimy podjąć decyzję o ślubie przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem. Szczególnie jeśli w grę wchodzą wyżej wymienione wyspy greckie.

Najpopularniejszym miesiącem ślubnym na wyspach greckich jest bez wątpienia czerwiec oraz wrzesień. Od lat prym na rynku ślubów za granicą wiedzie Santorini. Malownicze tarasy z widokiem na kalderę, niebieskie kopułki kościołów, białe domy i ogólna niebiańska atmosfera. To wszystko sprawia, iż każdy, kto choćby raz odwiedził tą magiczną wyspę, zakocha się w niej i właśnie tam będzie chciał przypieczętować miłość. Na Santorini przybywają pary z całego świata. Codziennie odbywa się tam kilkanaście ślubów. Dlatego też toczy się tam ciągła walka o wolny termin oraz taras. O tym, że Santorini jest nadal w czołówce świadczy fakt, iż wiele miejsc jest już zarezerwowanych z kilkuletnim wyprzedzeniem! Santorini to nie tylko tarasy z widokiem na kalderę, to również unikalne plaże z czarnym piaskiem, które mogą być niezwykłym miejscem ślubu dla osób marzących o ślubie na plaży.

Kolejnym popularnym miejscem jest Zakynthos, które podobnie jak Santorini upodobały sobie pary z całego świata. Turkusowo szmaragdowe wody Morza Jońskiego, białe majestatyczne klify, Zatoka Wraku, Błękitne Groty i żółwie Caretta. To tylko nieliczne atrakcje tej pięknej wyspy. Na Zakynthos jest wiele unikalnych miejsc, gdzie można zorganizować ślub marzeń. Najpopularniejsza jest oczywiście Cameo, plaża w Navagio Bay oraz tarasy widokowe. Na Zakynthos każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj również należy zarezerwować ślub przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem.

Inną popularną wyspą grecką jest bez wątpienia Kreta. Na szczęście Kreta jest tak duża, że łatwiej na niej o znalezienie dostępnego terminu i miejsca w porównaniu z Santorini czy Zakynthos. Jednakże, jeżeli zależy Wam na konkretnej dacie, warto pomyśleć o rezerwacji daty i miejsca ślubu z rocznym wyprzedzeniem. A dla osób marzących o ślubie w miejscu innym niż wszystkie proponujemy Kefalonię! Równie piękna jak Santorini czy Zakynthos, nieskalana masową turystyką, oferuje przepiękną scenerię na ślub połączony z podróżą poślubną. Na Kefalonii mimo, iż ślubów jest zdecydowanie mniej, również należy podjąć decyzję z rocznym wyprzedzeniem, szczególnie, kiedy chcielibyście, aby ślub odbył się poza sezonem, czyli w maju, czerwcu oraz we wrześniu.

Tekst: Sylwia Markiewicz, Turquoise Inspiration Events - organizacja ślubów za granicą
www.turquoiseinspiration.com

www.slubnazakynthos.pl

www.slubwgrecji.eu

logo, turquoise inspiration,

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj