Jak dobrać idealną kredkę do brwi?

Odpowiednio podkreślone brwi dodadzą uroku każdej kobiecie. Za sprawą właściwie wybranej kredki możemy w łatwy sposób uzyskać efekt pięknych, zadbanych brwi i uwypuklić tym samym naturalne cechy naszej twarzy. W jaki sposób wybrać najlepszą kredkę do brwi? Poniższe podpowiedzi z pewnością pozwolą Ci na dokonanie właściwego zakupu.

Najlepsza, czyli jaka?

Najlepsza kredka do brwi to taka, która przede wszystkim charakteryzuje się trwałością. Jeżeli zależy nam na tym, by odpowiednio podkreślić łuk naszych brwi i skutecznie zagęścić włoski, wybór trwałej kredki jest niezmiernie ważny. Myśląc - trwała kredka - powinnyśmy mieć na uwadze te, których wytrzymałość oszacować można na co najmniej kilkanaście godzin. Dzięki temu unikniemy częstych poprawek i sytuacji, w których kredka zacznie zanikać i uwidaczniać mankamenty, jakie starałyśmy się ukryć. Bez wątpienia, najlepsze kredki to takie, które umożliwiają łatwą aplikację. Łuk brwi jest miejscem wymagającym, dlatego postawmy na komfort i wybierzmy taką kredkę, która kształtem swojego rysika czy formatem nie będzie utrudniała nam stworzenia perfekcyjnego makijażu. Przy wyborze najlepszej kredki warto również zatroszczyć się o swoje zdrowie. Pamiętajmy, by zwracać uwagę na skład kredek - niektóre z nich mogą zawierać składnik, który nas uczula. By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, zawsze pamiętaj o czytaniu składu i świadomym kupnie nie tylko kredek, ale wszystkich kosmetyków.

ślub wesele uroda zdrowie makijaż ślubny makijaż dzienny wieczorowy kredka do brwi dobór kredki do brwi inspiracje

Kredka do brwi - jaki kolor?

Starannie wykonany makijaż charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednio dopasowanymi odcieniami. Nie inaczej jest w przypadku brwi, bo nawet najpiękniejszy makijaż może zostać zepsuty przez źle dobraną kredkę. Zatem jak dobrać kolor, żeby nasz make-up wyglądał schludnie i naturalnie? Z reguły staramy się dobierać kolor kredki do brwi do koloru naszych włosów. Musimy mieć jednak na uwadze, że brwi posiadają specyficzną strukturę i nie zawsze identyczny kolor pozwoli nam na osiągnięcie wymarzonego efektu. Oto kilka zasad, którymi powinnyśmy się kierować przy wyborze kredki:

  • Blondynki - bardzo często jest tak, że osoby o jasnych włosach posiadają bardzo jasne, często słabo widoczne brwi. Wybierając kredkę, pamiętajmy, by jej odcień był o dwa lub nawet trzy tony ciemniejszy od koloru naszych włosów. Dobrze sprawdzą się odcienie złotawe, grafitowe, ciemnoszare lub ciemnobrązowe - w zależności od naszych oczekiwań.
  • Brunetki - jeżeli jesteśmy posiadaczkami tego koloru włosów, pamiętajmy o regule odwrotnej, niż w przypadku blondynek - odcień naszej kredki powinien być o 2 tony jaśniejszy niż kolor naszych włosów. Dlaczego? Posiadaczki ciemnych włosów i brwi wiedzą, że kolory te znacząco podkreślają naszą urodę - gdy dodatkowo wzmocnimy odcień przy pomocy bardzo ciemnej kredki, efekty mogą prezentować się bardzo nienaturalnie, a niekiedy groteskowo. Odpowiednim wyborem kolorystycznym są odcienie miodu, mahoniu i kasztana. Oczywiście pamiętajmy o tym, by nie przesadzić w drugą stronę i wyboru dokonujmy zgodnie z podaną nieco wyżej zasadą.
  • Rude włosy - rudy to piękny kolor. Odpowiedni makijaż jest w stanie podkreślić naszą urodę i warto, by o tym pamiętać. W przypadku rudych włosów należy pamiętać, by przy wyborze kredki uwzględnić również odcień karnacji. Jeżeli jest bardzo jasna - wybierzmy odcienie bardziej stonowane, by uniknąć zbyt dużego kontrastu. Dla pokreślenia tego rodzaju brwi warto wybierać kredki o ciepłym kolorze lub o karmelowym odcieniu.
  • Szatynki - szatynki, przy wyborze odpowiedniej kredki do oczu, powinny postawić przede wszystkim na brązy. Odcień warto dopasować do swojego koloru włosów, jednak ważne jest, by był to odcień lekki, który nie przeciąży wizualnie cech naszej twarzy. Bardzo złym wyborem dla szatynek są kredki czarne - nawet na rzecz eksperymentów należy się ich wystrzegać.

Podsumowując, najlepszymi kredkami do brwi są te, które pozwolą nam nie tylko na podkreślenie naszej urody, ale również na pielęgnację brwi i zadbanie o zdrowie skóry. Odpowiednie kolory dopasujemy, uwzględniając odcień naszej karnacji, odrzucenie kolorów skrajnie kontrastowych i przemyślane dopasowanie kredki do koloru włosów. Jeśli w trakcie zakupów będziemy pamiętały o zasadach związanych z doborem odpowiedniego tonu kolorystycznego kredki, nasz makijaż z pewnością będzie prezentował się pięknie, a my staniemy się posiadaczkami wymarzonych brwi.

Portal Terdeals.com przygotował specjalnie dla czytelniczek ranking najlepszych kredek do brwi, który znajdziesz tutaj: https://terdeals.com/pl/ranking/356/ranking-top-5-najlepszych-kredek-do-brwi

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj