Wydrukuj tę stronę

Jak schudnąć przed ślubem? Porady dla narzeczonych

Ślub to wielkie wydarzenie, często poprzedzone kilkumiesięcznymi przygotowaniami i dużym stresem. W natłoku różnych spraw łatwo zapomnieć o zdrowych nawykach żywieniowych, czyli między innymi o regularnych posiłkach i odpowiednim nawadnianiu organizmu. To z kolei może skutkować kilkoma dodatkowymi kilogramami i pogorszeniem ogólnego samopoczucia. Co zrobić, aby w dniu ślubu wyglądać i czuć się dobrze?

ślub wesele dieta para młoda schudnięcie jak schudnąć przed ślubem porady inspiracje maczfit

Zdrowe nawyki żywieniowe

Nie trzeba od razu przechodzić na restrykcyjną dietę. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych kwestii, takich jak regularne posiłki, wyeliminowanie niezdrowych przekąsek i ruch. We wszystkich tych działaniach kluczowa jest wzajemna motywacja. Będzie wam łatwiej, jeśli wspólnie ustalicie cel i konsekwentnie będziecie go realizować, pilnując się wzajemnie. To mogą być małe kroki (takie jak wybór pełnoziarnistej bułki zamiast jasnego pieczywa) lub większe postanowienia (dwie wizyty na siłowni w tygodniu). 

Poniżej lista kilku zdrowych nawyków żywieniowych, które możecie wprowadzić w każdym momencie. Najlepiej teraz!

  • Ograniczenie (a najlepiej całkowite wyeliminowanie z diety) wysoko przetworzonych dań, fast foodów, słodyczy i alkoholu.
  • Dieta bogata w warzywa i owoce (szczególnie warto postawić na warzywa, gdyż niektóre owoce zawierają duże ilości cukru - fruktozy).
  • Odpowiednie nawadnianie organizmu. Dzienne zapotrzebowanie na wodę zależy od wielu czynników, między innymi płci, masy ciała i poziomu aktywności fizycznej. Najlepiej obliczyć je w dostępnych w Internecie narzędziach, takich jak kalkulatory wody. Słodkie napoje gazowane należy zastąpić wodą z cytryną, sokami owocowo-warzywnymi i herbatami owocowymi.
  • Regularne posiłki, ostatnie danie najlepiej zjeść trzy godziny przed snem.
  • Zmniejszenie ilości soli i cukru.
  • Ciemne, pełnoziarniste pieczywo zamiast jasnego.
  • Wprowadzenie do diety ryb, chudego mięsa i chudego nabiału. 
  • Zamiast smażenia - gotowanie, duszenie lub pieczenie.
  • Aktywność fizyczna. Nie musicie od razu kupować karnetu na siłownię - możecie iść pobiegać lub poćwiczyć w domu jogę. Świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu przed ślubem jest kurs pierwszego tańca. 

Dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla tych par, które chcą schudnąć, a nie mają czasu na samodzielne przyrządzanie zdrowych posiłków. Oferta firm cateringowych obejmuje różne rodzaje diet, między innymi takich jak: dieta sirtfood, intermittent fasting czy fit posiłki dla zapracowanych. Wykwalifikowani dietetycy pomogą wam ułożyć program żywieniowy, który będzie dopasowany do waszych potrzeb, trybu życia i upodobań smakowych. Dieta sirtfood i inne wspomniane wyżej diety pudełkowe dostępne są między innymi w ofercie firmy Maczfit. Zamawiając produkty Maczfit do 31 stycznia 2021, możesz otrzymać 5% zniżkę. Wystarczy, że przy robieniu zakupów wpiszesz kod CATSIRT5

Oceń ten artykuł
(0 głosów)