Profesjonalne kosmetyki do makijażu — czym się charakteryzują?

Profesjonalne kosmetyki do makijażu są wykorzystywane przede wszystkim przez wizażystów w ich codziennej pracy. Rozważasz zakup profesjonalnej mascary, fluidu lub pudru? Dowiedz się, jakie cechy powinny posiadać produkty z linii profesjonalnej, używane przez najbardziej wymagających Klientów, jakimi są mistrzowie makijażu.

Profesjonalne kosmetyki kolorowe — dobry skład, trwałość
Kosmetyki do makijażu, które znajdują się w kuferkach doświadczonych i cenionych wizażystów, wyróżniają się wyjątkową jakością oraz przemyślanym, przyjaznym dla skóry składem (są bogate w aktywne substancje).
Nie są to ,,pierwsze lepsze’’ kosmetyki z drogerii do codziennego makijażu, a produkty do zadań specjalnych, które powstały m.in. z myślą o branży filmowej, muzycznej, teatralnej czy modowej. Tego rodzaju produkty muszą sprawdzać się w każdej sytuacji oraz zapewniać kobiecie atrakcyjny wygląd nawet w bardzo niekorzystnych warunkach. Nie bez przyczyny wiele z tych produktów kosmetycznych jest wodoodpornych. Co jeszcze je wyróżnia? Ze względu na to, iż zwykle szybko zostają zużyte, mogą mieć krótszą datę ważności. Po kosmetyki z linii profesjonalnej chętnie sięgają też businesswoman, które często występują publicznie, chcą dobrze prezentować się podczas wywiadu czy ważnego spotkania z kontrahentem.

Kosmetyki profesjonalne zwracają uwagę znacznie dłuższą trwałością niż ich standardowe odpowiedniki. Muszą być na tyle uniwersalne, by pasować do różnych typów skóry i karnacji. Świetnym przykładem jest np. wypiekany puder do twarzy SWEDERM® UNIVERSAL BAKED FACE POWDER, który zapewnia skórze aksamitne wykończenie, a przy tym jest niezwykle wydajny. To produkt w uniwersalnym odcieniu, który bez problemu dopasowuje się do każdej cery, wydobywając kobiece piękno. Puder skutecznie tuszuje niedoskonałości i bardzo dobrze utrwala fluid na długie godziny. Może być też stosowany samodzielnie.

Profesjonalne kosmetyki kolorowe — łatwa aplikacja, komfort i cena
Profesjonalny fluid czy puder jest opracowany w taki sposób, aby zapewniać piękny wygląd bez względu na rodzaj oświetlenia. Makijaż wykonany kosmetykami profesjonalnymi ma prezentować się korzystnie zarówno przy naturalnym, jak i sztucznym świetle. Co jeszcze czyni te produkty tak wyjątkowymi i cenionymi? Kosmetyk profesjonalny musi być bezproblemowy oraz przyjemny w aplikacji i noszeniu. Nie powinien być w ogóle wyczuwalny na twarzy czy powodować jakikolwiek dyskomfort (uczucie ściągnięcia skóry, łzawienie oczu czy dokuczliwy świąd). Warto więc zwracać szczególną uwagę na kosmetyki z organicznym składem, bogate w ekstrakty roślinne, które ze względu na brak chemicznych dodatków nie uczulają, wydobywając naturalne piękno.

Dobrym przykładem jest SWEDERM® EXTASY. To łagodny tusz do rzęs, który nie szkodzi wrażliwym oczom, efektownie podkreślając spojrzenie. Mascara perfekcyjnie czesze rzęsy, nie skleja ich i utrzymuje się przez długie godziny bez osypywania. Z kolei silikonowa szczoteczka sprawia, że możesz precyzyjnie zaaplikować kosmetyk, nawet jeśli nie masz w tym dużej wprawy. Warto podkreślić, że ten wydajny i odporny tusz do rzęs nie był testowany na zwierzętach. Ze względu na zawartość olejku z dzikiej róży oraz olejku bawełnianego, kosmetyk wykazuje działanie zmiękczające i łagodzące. To idealny wybór dla kobiet, które chcą pogrubić oraz wydłużyć rzęsy w szybki, prosty sposób.

Zastanawiasz się, co jeszcze wyróżnia kosmetyki z linii profesjonalnej? Nie da się ukryć, że za lepszą jakością idzie też wyższa cena. Kosmetyki profesjonalne często są więc nieco droższe od ich odpowiedników, które można kupić w drogerii. Jednak, jak podkreśla wielu renomowanych wizażystów, to inwestycja, która naprawdę się opłaca. Najlepszą nagrodą są zadowolone Klientki (aktorki, piosenkarki, tancerki, businesswoman), które chętnie do nich wracają przy okazji kolejnych ważnych projektów.

Podsumowując, profesjonalne kosmetyki do makijażu muszą być niezawodne, uniwersalne i wytrzymałe. Powinny sprytnie tuszować wszelkiego rodzaju niedoskonałości, bez podrażnień oraz zaczerwienień.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj