Aby zimą właściwie pielęgnować skórę stóp należy przestrzegać kilku prostych zasad.
Po pierwsze, KĄPIEL. Skóra źle znosi wysoką temperaturę, dlatego proponuję kąpiel naprzemienną z użyciem delikatnego mydła nawilżającego, wzbogaconego pewną ilością kremu lub olejków roślinnych, by zintensyfikować efekt pielęgnacyjny. Takie mydła natłuszczają naskórek, a jednocześnie nie zmieniają odczynu pH skóry.
Po drugie, PEELING. Nie tylko złuszcza naskórek, ale nawilża, odżywia i pobudza komórki do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. W przypadku stóp zrogowaciałych wskazane jest zastosowanie peelingów gruboziarnistych lub tarek mechanicznych, po których skóra staje się jaśniejsza, gładka i gotowa na dobroczynne działanie substancji zawartych w kremach.
Po trzecie, KREM.W okresie zimowym najlepszą pielęgnacją będą kremy tłuste, zawierające witaminy E i A, oleje roślinne i kolagen. Moim klientkom polecam szczególnie krem, który zmiękcza naskórek i zapobiega nadmiernemu odtwarzaniu się warstwy zrogowaciałej. Zawiera on mocznik, który wiąże wodę oraz wysokiej jakości substancje roślinne o działaniu regenerującym. Olejki z sandałowca i awokado o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych dostarczają suchej skórze brakujących lipidów i zmniejszają utratę wody. Działanie nawilżające wzmocnione jest przez wyciąg z alg i alantoinę.
Dodatkowo bardzo mocne działanie odżywcze i regenerujące mają też SKARPETY SAMOROZGRZEWAJĄCE. Skarpety wykonane są ze specjalnej włókniny, nasączonej woskiem pszczelim, masłem SHEA i wyciągiem z soi. Jest to świetna propozycja na zimę do stworzenia własnego, domowego PEDISPA.
Pamiętajmy, zatem o regularnym stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji i profesjonalnym zabiegu pedicure w gabinecie kosmetycznym, gdyż dbając zimą o stopy zapewniamy sobie komfort latem na 300%!
Autor: Gwiżdż Agnieszka / Bliss Med SPA, Kraków