Lifting szyi - jak wygląda zabieg?

Osoby, które poddają się zabiegowi liftingu szyi, zazwyczaj nie mają więcej niż 50 lat. Jest to spowodowane tym, że skóra na szyi i w okolicach żuchwy znacznie szybciej zaczyna zdradzać oznaki starzenia niż ta na twarzy. Lifting szyi pomaga pozbyć się nadmiaru skóry zlokalizowanej w tym miejscu, a także poprawia napięcie mięśni. Jest zabiegiem chirurgicznym, który przeprowadza się pod całkowitą narkozą. Mają jednak miejsce sytuacje, w których to można go wykonać również w znieczuleniu miejscowym. Co warto wiedzieć na temat zabiegu? Jak on wygląda? I na jakie efekty można liczyć po poddaniu się jemu? Sprawdźmy.

 lifting szyi zabiegi upiększające aesthetic med

Kiedy udać się na zabieg?

Skóra w okolicach szyi wiotczeje wraz z upływem lat. Jednak możliwości nowoczesnej chirurgii plastycznej umożliwiają przywrócenie młodego wyglądu w tych miejscach. Za pomocą liftingu można usunąć nadmierną ilość luźnej skóry, zredukować ilość tłuszczu, a także wzmocnić podskórny układ mięśni mimicznych (co sprawi, że po jego wykonaniu skóra będzie napięta). Wiele pacjentek decydując się na lifting szyi, korzysta jednocześnie także z możliwości usunięcia nadmiernej skóry na powiekach. Dzięki czemu mogą zapomnieć o efekcie tzw. opadającej powieki.

Lifting szyi wykonywany jest u osób, u których dochodzi do widocznego osłabienia mięśni szyi. Daje to mało estetyczny efekt, który przypomina nieco indycze korale. Wiele osób decyduje się na zabieg, kiedy pojawia się u nich podwójny podbródek, a także zgrubienia po bokach, które potoczenie nazywa się chomikami.

Mocno zarysowana i jędrna linia żuchwy uznawana jest za symbol młodości i zdrowia. Niestety okolice te są szczególnie narażone na utratę swoich pierwotnych kształtów. Dlatego nawet 20-letnie kobiety odwiedzają gabinety kosmetyczne, aby poprawić wygląd tej okolicy.

Czym jest lifting szyi?

Operacyjny lifting szyi jest zabiegiem, który obejmuje plastykę szyi oraz korygowanie napięci mięśni w tej okolicy. Wiotczenie skóry na linii szyi związane jest z utratą włókien kolagenowych i elastynowych w tkankach, co objawia się efektem opadania nadmiaru skóry i tworzenie mało estetycznych kształtów. W ramach operacji dokonuje się również poprawy konturu linii żuchwy. Pozwala to na uzyskanie zadowalającego efektu, który poprawi wygląd twarzy i odmłodzi ją. Przeczytaj więcej o liftingu szyi na tej stronie.

Przygotowanie do liftingu

Liftingiem szyi jest zabiegiem, który wykonuje się najczęściej w pełnej narkozie. Dlatego niezbędne jest odpowiednie do niego przygotowanie. Na konsultacji lekarz informuje pacjenta o konieczności unikania niektórych leków (obniżających krzepliwość krwi), a także zaniechania palenia (na okres 2 tygodni przed i po zabiegu). Nie zaleca się w tym okresie stosowania żadnych diet odchudzających, które mogłoby zakłócić proces regeneracji organizmu. Po zabiegu niezbędny jest odpoczynek. Dlatego lekarz z pewnością zaleci wzięcie co najmniej tygodniowego urlopu od pracy, a także zapewnienie sobie miejsca w domu, w którym będzie się miało wszystko pod ręką. Wybierając się do chirurga w dniu zabiegu, warto ubrać się w luźną bluzkę (najlepiej zapinaną na guziki), którą łatwiej będzie nam zdjąć i założyć. Dobrze jest również określić swoje oczekiwania odnośnie pożądanych rezultatów, co pozwoli lekarzowi lepiej dopasować technikę wykonania liftingu.

Przebieg zabiegu liftingu

Nagromadzony tłuszcz w okolicy szyi może zostać odessany. W tym celu lekarz wykonuje małe nacięcie w podbródku, przez które zostaje usunięta tkanka tłuszczowa. W przypadku, gdy w okolicach szyi znajduje się zbyt dużo skóry (która pojawiła się np. ze względu na odchudzanie), chirurg dokonuje nacięcia na podbródku, usuwa część z niej, a resztę podciąga do góry. Lekarz może dokonać liftingu również poprzez niewidoczne nacięcia za uszami. Skóra przymocowywana jest za pomocą szwów lub kleju tkankowego. Na nacięcia wykonane przez chirurga nakładany jest opatrunek i bandaż, który specjalista zaleci nosić około tygodnia. W zależności od użytego znieczulenia, a także rozległości zabiegu, może on trwać od 1,5 do nawet 4 godzin. Pacjent może opuścić klinikę dobę po wykonaniu zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu może występować ból. Lekarze w miarę zapotrzebowania przepisują pacjentom odpowiednie środki przeciwbólowe na jego uśmierzenie. Normalne jest również wystąpienie miejscowej opuchlizny i siniaków. W niektórych przypadkach możemy również spotkać się z częściowym paraliżem skóry, który ustępuje po odpowiednim czasie. Przez okres 3 tygodni na rany należy nakładać maść natłuszczająca. W okresie rekonwalescencji pacjent powinien unikać ekspozycji na słońce.

Źródło: artykuł zewnętrzny 


Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Natka sobota, 25 listopad 2017 10:12 napisane przez Natka

    maseczki i masaże, ćwiczenia... To wszystko powinno się robić, aby szyja była smukła, bez "zwisów". Jetem umówiona do Fiuu Fiuu Day Spa, aby zadbać nie tylko o twarz, ale o szyję i dekolt.

Skomentuj