Laserowe wybielanie zębów - co warto wiedzieć?

Śnieżnobiały uśmiech często pomimo regularnego szczotkowania i pielęgnacji jamy ustnej, jest nieosiągalny dla wielu osób. Na szczęście dzięki możliwościom współczesnej stomatologii, łatwo można to zmienić. Wystarczy zdecydować się na wybielanie zębów. Do wyboru mamy kilka metod, jednak największą popularnością cieszy się wybielanie laserowe. Na czym ono polega i co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na ten zabieg?

laserowe wybielanie zębów porady inspiracje wonga

Jak wygląda laserowe wybielanie zębów?

Osoby, które decydują się na wybielenie zębów, powinny najpierw umówić się na wizytę kontrolną do stomatologa. Podczas niej sprawdzony zostanie stan jamy ustnej. Może się bowiem okazać, że niektóre zęby wymagają leczenia. Dopiero, kiedy stomatolog stwierdzi, że nie ma żadnych ubytków, można przeprowadzić zabieg wybielania zębów. Trwa on zaledwie 30 minut i nie wymaga znieczulenia. Na linię dziąseł aplikuje się preparat w formie żelu, który ma chronić dziąsła przed naświetlaniem, po czym środek wybielający zostaje naniesiony na płytkę zębową i poddany naświetlaniu. W tym celu stosuje się laser diodowy lub specjalne lampy.

Zalety laserowego wybielania zębów

Laserowe wybielanie zębów polecane jest osobom, które chcą rozjaśnić zęby nawet o 3-4 odcienie. Co więcej, zabieg pozwala pozbyć się nieestetycznych przebarwień i plam, dlatego skorzystać z niego może praktycznie każdy. Co więcej, efekty wybielania utrzymują się bardzo długo, bo nawet 2-3 lata. Ponadto, zabieg można powtarzać, gdyż nie uszkadza płytki nazębnej. Musimy mieć jednak na względzie fakt, że bezpośrednio po jego przeprowadzeniu, należy stosować się do zaleceń stomatologa.

Przeciwwskazania do zabiegu

laserowe wybielanie zębów porady inspiracje wonga

Zabieg laserowego wybielania zębów nie jest inwazyjny, dlatego większość osób może z niego skorzystać. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które warto znać. Co się do nich zalicza? Jest to m.in. wiek, ponieważ zabieg nie może zostać wykonany u osób poniżej 16 roku życia. Zrezygnować z niego powinny również kobiety ciężarne i karmiące piersią. Duża wrażliwość zębów na zmiany temperatur także może być czynnikiem dyskwalifikującym do zabiegu. Pamiętać należy, że laserowe wybielanie zębów wiąże się z wieloma zaleceniami, których trzeba przestrzegać w późniejszym czasie, jeśli więc należymy do osób niezdyscyplinowanych i nie jesteśmy w stanie zrezygnować z kawy czy palenia papierosów, to taki zabieg nie będzie miał w naszym przypadku większego sensu.

Zabieg laserowy a dieta

Po zabiegu laserowego wybielania zębów, konieczne jest przestrzeganie diety, trwa ona zazwyczaj ok. dwóch dni, gdyż w tym czasie szkliwo jest osłabione, a tym samym bardziej podatne na wchłanianie barwników. W ciągu najbliższych 48 godzin po zabiegu musimy spożywać wyłącznie produkty niebarwiące, czyli głównie produkty zawierające białko, takie jak m.in. jogurt, kefir, mleko, ale również makaron czy ryż. Po upływie dwóch dni, możemy wrócić do normalnego odżywiania. Unikać musimy jednak kawy, coli czy palenia papierosów, ponieważ są to produkty mocno barwiące i jednocześnie skracające efekty zabiegu.

Jak wydłużyć efekt wybielania zębów?

Jeśli zależy nam na śnieżnobiałym uśmiechu na dłużej, to musimy regularnie dbać o stan naszej jamy ustnej. W praktyce oznacza to, że konieczne będzie stosowanie wybielających past do zębów. Do codziennej higieny, dobrze jest włączyć również nitkowanie zębów. Ran na kilka miesięcy warto wybrać się także do stomatologa, aby przeprowadzi piaskowanie. Po umyciu zębów, może je dodatkowo przepłukać stosując specjalny płyn do płukania jamy ustnej.

Ile kosztuje laserowe wybielanie zębów?

Zabieg laserowego wybielania zębów nie jest przesadnie drogi. Jego ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Zazwyczaj koszt jego przeprowadzenia mieści się w przedziale 700-1500 złotych w zależności od kliniki. Jeżeli brakuje nam gotówki, to przydatna okaże się szybka pożyczka przez Internet - od Wongi. Pieniądze pojawią się na naszym koncie jeszcze nawet tego samego dnia, a my zyskujemy nawet 60 dni na jej spłatę. W przypadku, gdy czeka nas ważna uroczystość, a zależy nam na perfekcyjnym wyglądzie, takie rozwiązanie okaże się świetnym wyborem

Śnieżnobiały uśmiech zdecydowanie poprawia wygląd, ale i nasze samopoczucie. W związku z tym, że zabieg laserowego wybielania nie jest inwazyjny, ani bardzo kosztowny, warto zastanowić się nad taką możliwością.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj