Jak zorganizować ślub i wesele po kosztach?

Rozpoczynając organizację ślubu oraz wesela bardzo często zderzamy się z własnymi oczekiwaniami oraz możliwościami finansowymi jakimi dysponujemy. Każdy element w naszych marzeniach ma pewien określony styl i wygląd, jednak jego rzeczywista cena okazuje się zbyt wysoka. Istnieją jednak pewne triki i patenty na zorganizowanie tego typu wydarzenia w piękny i bardzo ekonomiczny sposób.

ślub wesele obrączki jak zorganizować ślub i wesele po kosztach porady inspiracje

Wygląd i dodatki

Wygląd w dniu ślubu dla każdej pary młodej jest niezwykle ważny. Suknia ślubna, garnitur, obrączki ślubne, makijaż, fryzura i wszelkie dodatki to elementy niezbędne, które jednocześnie mogą być bardzo kosztowne. Organizując wesele po kosztach warto zacząć właśnie od ograniczenia wydatków na swój wygląd tego dnia. Suknię ślubną warto w pierwszej kolejności poszukiwać wśród używanych i wystawionych na sprzedaż.

Ze względu na charakter tego wydarzenia suknia ubierana jest jedynie raz lub dwa i nie ma prawa być bardzo zużyta i zniszczona. Ceny sukien używanych są znacznie niższe niż w salonach. Poszukując kolejnych oszczędności warto przejrzeć dokładnie swoją dotychczasową biżuterię i wybierając obrączki zapytać o możliwość przetopienia posiadanej już biżuterii. Proces przetopienia znacznie obniża koszty produkcji obrączek, natomiast nie wpływa na jakość i wygląd.

Dekoracje

Dekoracja sali weselnej oraz miejsca odbywania się ceremonii ślubnej to kolejny bardzo duży koszt organizacji wesela. Decydując się na tanie wesele, warto zaplanować i dokładnie przemyśleć każdy element. Często okazuje się, że można to zrobić w piękny i jednocześnie ekonomiczny sposób. Wiele sal weselnych oferuje również pomoc w dekoracji w ramach kosztów wynajęcia lokalu. Odpowiednia współpraca i szczegółowe ustalenia sprawią więc, że koszt się nieco obniżą i sala będzie wyglądać dokładnie tak jak w marzeniach. Największy koszt dekoracji to wynajęcie osobnych dekoratorów, z których można z powodzeniem zrezygnować i zająć się tym samodzielnie. Dostępnych jest bardzo wiele ciekawych inspiracji gotowych do użytku, które wspomogą w procesie planowania i dekorowania sali na wesele po kosztach.

Lista gości

Do zdecydowanie największych kosztów wesela, należy zaliczyć wynajem sali i koszty jedzenia. Oznacza to, że warto bardzo rozsądnie przemyśleć listę swoich gości. Nie trzeba zapraszać całej dalszej rodziny, z którą w życiu codziennym nie mamy zbyt bliskich relacji. Dzień ślubu i wesela to bardzo szczególny czas, który każdy pragnie spędzić w gronie najbliższych osób. Jeśli naszym marzeniem zawsze było duże i wystawne wesele z licznym gronem gości, należy liczyć się z kosztami. 

Tanie wesele nie musi wyglądać tanio i przaśne, a wpływ na to ma prawie każdy szczegół. W dniu wesela najważniejsze są emocje oraz relacja pomiędzy parą młodą i nie powinna być ona przyćmiona przez stresy związane ze zbyt dużymi kosztami organizacji tego dnia. Jeśli bardzo zależy nam na obecności wszystkich gości, czasem dobrym pomysłem jest przełożenie wesela o pewien czas na później, tak aby mieć szansę zaoszczędzić nieco większą kwotę na organizację tego szczególnego wydarzenia.

Usługodawcy

Jedynym elementem wesela, na którym naprawdę nie warto oszczędzać są usługodawcy. Zatrudnienie muzyków, którzy nie będą potrafili zachęcić gości do zabawy jest gwarancją niezbyt miłych wspomnień i wrażeń. Wesele po kosztach nie musi oznaczać kiepskiej jakości usług i produktów, jednak wymaga do bardzo dobrego rozeznania i rozsądku podczas organizacji i poszukiwań.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj