Kolor roku 2020 Instytutu Pantone - Classic Blue jako motyw przewodni ślubu i wesela

Kolor Roku według Instytutu Pantone właśnie został wybrany - w roku 2020 będzie nim odcień PANTONE 19-4052 Classic Blue. Jak wykorzystać tę barwę na ślubie i weselu? Mamy kilka pomysłów.

ślub wesele 2020 Pantone Instytut Pantone Kolor roku 2020 Classic Blue Pantone inspiracje slubne inspiracje weselne porady portal abcslubu.pl trendy ślubne 2020

Początek grudnia każdego roku to czas wyczekiwania - właśnie wtedy Instytut Pantone obwieszcza swoje wybory kolorystyczne na nadchodzący sezon. Eksperci instytutu zdecydowali - rok 2020 będzie należał do niebieskiego w klasycznym wydaniu. 

ślub wesele 2020 Pantone Instytut Pantone Kolor roku 2020 Classic Blue Pantone inspiracje slubne inspiracje weselne porady portal abcslubu.pl trendy ślubne 2020

Klasyczny błękit, czyli odcień nr 19-4052 wg Instytutu Pantone to barwa o właściwościach uspokajających i kojących, a jednocześnie symbolizuje ona pewność siebie i przywiązanie. Niebieski to kolor przyjaźni, ale i także wolności - symbolizuje zarówno nieboskłon, jak i przestrzeń mórz i oceanów. Niebieski jest kolorem kreatywności i energii, dlatego to bardzo dobra barwa do bazy kolorystycznej motywu przewodniego ślubu i wesela.

Klasyczny niebieski na ślubie i weselu

Odcienie błękitu i niebieskiego to naprawdę wdzięczne barwy - nienachalne, a jednocześnie zdecydowane, świetnie sprawdzają się na dekoracjach stołów w formie detalu, ale także jako baza pod nie w postaci obrusów. Niebieskie świece łączą się znakomicie z dodatkami w kolorze zarówno złota, srebra, bieli, ale i także w miksie odcieni niebieskiego i szarości.

ślub wesele 2020 Pantone Instytut Pantone Kolor roku 2020 Classic Blue Pantone inspiracje slubne inspiracje weselne porady portal abcslubu.pl trendy ślubne 2020Dekoracja stołu- Paper Flower Art
Zdjęcia-  Anka Robi Zdjęcia

Ta barwa pasuje także do stylizacji osobistej Panny Młodej, jak i Pana Młodego - bukiet ślubny z dodatkiem niebiesko-granatowych dodatków florystycznych, ozdobiony farbowanymi niebieskimi wstążkami będzie prezentował się naprawdę elegancko, podobnie jak detale męskie w postaci poszetki czy muszki. Niebieski podkreśli również urodę Panny Młodej, dlatego warto wykorzystać go również w biżuterii ślubnej - dłuższe kolczyki, wisiorek czy bransoletka z niebieskimi kamieniami to dobry wybór na ślub i wesele.

Niebieski to także bardzo wdzięczny kolor to wykorzystania w poligrafii ślubnej - bardzo stylowy i elegancki, stanowi świetną bazę zarówno pod zaproszenia ślubne, jak i poligrafię weselną w postaci winietek, menu, czy tablicy gości. 

A Wam jak się podoba ten kolor? Czy wykorzystacie go w dekoracjach swojego ślubu i wesela?

 

Materiał przygotowany przez: Portal abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

Skomentuj