6 sposobów na to, jak zostać świadkową na medal

Czas przygotowań do ślubu i wesela to nie tylko piękny, pozytywny i ekscytujący czas, to także ogromne, często skrajne emocje, mnóstwo decyzji do podjęcia i zadań do wykonania. Wybór świadków, którzy będą wspierać Parę Młodą nie tylko fizycznie, pomagając w części przygotowań i organizacji wesela, ale i psychicznie, podnosząc Parę na duchu kiedy trzeba. Dla wszystkich tych, którzy zostali wybrani na świadkowe i druhny, przygotowałyśmy kilka pomysłów na to, jak możecie pomóc Pannie Młodej i stać się druhną na medal - zapraszamy!

ślub wesele panna młoda druhna świadkowa suknia ślubna suknia dla druhny inspiracje porady 2020Zdjęcie - Arek Drozdek

W trakcie przygotowań do ślubu i wesela- zapytaj, czego potrzebuje

Nim gorączka przygotowań ślubnych w ostatnich tygodniach sięgnie zenitu, zapytaj swojej przyjaciółki, jak możesz jej pomóc z organizacją ślubu i wesela. Na pewno znajdą się rzeczy, w których możesz okazać się przydatna - czy to podczas poszukiwań sukni ślubnej, ocenie fryzury i makijażu próbnego, czy w organizacji wieczoru panieńskiego lub poszukiwaniach odpowiednich dodatków ślubnych. Wsłuchaj się w potrzeby przyszłej Panny Młodej i zdecyduj, w czym i w jakim stopniu możesz jej pomóc.

Skonsultuj się z Panem Młodym

Zanim zaczniesz działać na własną rękę, zapytaj przyszłego Pana Młodego, czy planuje jakąś niespodziankę dla swojej ukochanej i czy możesz w jakiś sposób się do niej dołączyć lub pomóc ją zorganizować? Pamiętaj, to nie musi być niespodzianka związana stricte z dniem ślubu, być może warto zorganizować grupowe wyjście do kina lub wieczór gier u kogoś z Waszej paczki? Młodzi na pewno docenią taki przerywnik w trakcie przygotowań do ślubu :).

Video-niespodzianka od najbliższych

Szukasz pomysłu na niezapomniany prezent dla Panny Młodej? Przygotuj prezentację video! Poproś wszystkich najbliższych o nagranie krótkich wiadomości dla Pary Młodej i zmontuj z nich krótkie video, które pokażesz Nowożeńcom już po ślubie- dobry moment to chwila przed lub tuż po oczepinach. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy sala na której odbywa się przyjęcie weselne dysponuje rzutnikiem i ekranem oraz czy go wypożyczy. Zabierz także swój komputer do odtworzenia prezentacji lub uzgodnij to z zespołem weselnym/DJ-em - jeśli dasz im znać odpowiednio wcześniej, na pewno chętnie pomogą z uruchomieniem prezentacji. 

Przygotuj ręcznie napisany list dla Panny Młodej

Poranek ślubny na pewno będzie bardzo emocjonalny, dlatego zadbaj o to, by pojawiające się uczucia oscylowały tylko w rejonie tych pozytywnych. Maile, sms, czy wiadomości na messengerze są ok, ale nigdy nie zastąpią ręcznie napisanego listu. Poświęć kilka chwil przed dniem ślubu i napisz do swojej przyjaciółki list - zadbaj o to, by był on w lekkim, radosnym tonie, ale i by poruszał też najważniejsze aspekty waszej przyjaźni. Możesz wzruszyć, ale najważniejsze, byś wzbudziła w Pannie Młodej pozytywne emocje. Jeśli sądzisz, że Twoja przyjaciółka się wzruszy, wręcz jej kopertę z listem do przeczytania jeszcze przed nałożeniem makijażu ;).

W dniu ślubu -zjedzcie wspólnie śniadanie mistrzów

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - w końcu daje ono energię naszemu organizmowi, dlatego szczególnie w tak ważnym dniu jak dzień ślubu, warto zadbać o to, by Panna Młoda nie tylko coś zjadła, ale aby był to odpowiedni posiłek. Zdecydowanie dobrze wybrać coś lekkiego i sprawdzonego - to nie czas na eksperymenty (co, jeśli okaże się, że Panna Młoda ma na coś uczulenie?!)- świetnie sprawdzą się syte, a jednocześnie lekkostrawne opcje. Owsianka, jajecznica, ulubione owoce, a może smothie? Na pewno znasz dobrze Pannę Młodą, dlatego wybierz coś, co obie lubicie. Ploteczki przy śniadaniu to także dobry moment na rozładowanie napięcia i przedślubnego stresu.

W dniu ślubu - po prostu bądź przy niej

Kiedy na zegarze wybije godzina zero, po prostu bądź przy Pannie Młodej. Na pewno pojawi się kilka momentów, w których będzie ona odczuwać stres, być może potrzebny jej będzie uścisk lub delikatna, acz stanowcza gadka motywacyjna. Bądź obok, choćby po to, czy zapytać, czy czegoś nie potrzebuje, by sprawdzić, że ozdoba z włosów się nie wypina, a tren układa odpowiednio. Panna Młoda na pewno doceni to, że jesteś obok i ma w Tobie wsparcie.

 

Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj