Jak zamówić kuriera - krótki poradnik

 Każdy z nas raz na jakiś czas musi skorzystać z usług przesyłania paczek, jednak często nie wiemy, jak złożyć odpowiednią dyspozycję. Poniżej prezentujemy krótki poradnik zamawiania kuriera.

ślub wesele kurier zamawianie kuriera przesyłka kurierska poradnik

Zamów kuriera - ale dlaczego?

Zamów kuriera, to naprawdę dobry pomysł. Dlaczego? Pierwszy powód jest taki, że twoja przesyłka zostanie dostarczona w ciągu 48 godzin do rąk własnych odbiorcy. Sam proces nadania nie jest szczególnie skomplikowany, o ile tylko umiesz w miarę sprawnie obsłużyć komputer. Paczkę kurierską można nadać w punkcie nadania paczek albo w paczkomacie. Za dodatkową opłatą kurier może ją też odebrać bezpośrednio od nadawcy. Paczka może być przy tym spora, bo nawet najmniejszy gabaryt może ważyć do 25kg. Wbrew obiegowej opinii nie jest to też droższe od tradycyjnej paczki pocztowej. Zobaczmy jak zamówić kuriera na przykładzie kuriera InPost.

Zamów kuriera - krok po kroku

No to jak możesz zamówić kuriera InPost? Po kolei. Najpierw wchodzimy na stronę Managera Paczek (nie przejmuj się, że w adresie jest napisane “paczkomaty” - kuriera też możesz tu zamówić). Na górnym pasku wybieramy opcję “wyślij przesyłki”. Pojawi nam się formularzu, w którym wybieramy opcję “kurier”. Formularz wypełniamy podając dokładne dane odbiorcy. Musimy też określić gabaryt przesyłki, którą chcemy nadać. Wszystkie gabaryty paczek mogą ważyć do 25kg, ale różnią się rozmiarami (w skrócie: A to płaska paczka, B jest dwa razy wyższe od A, C jest dwa razy wyższe od B, a D jest ogólnie bardzo duże).
Następnie wybieramy miejsce nadania przesyłki. Możemy nadać przesyłkę w paczkomacie, Punkcie Obsługi Paczek, lub zamówić przyjazd kuriera. Zaletą pierwszej opcji jest to, że paczkomatów jest naprawdę dużo (6000 w całym kraju) i są czynne 24/7, więc możemy nadać paczkę o dowolnej porze dnia lub nocy, bez wchodzenia w interakcje z ludźmi (hej, nie każdy musi to lubić, nie oceniaj). Jeżeli jednak ktoś woli być obsługiwany przez żywego człowieka, to może wybrać opcję "Nadam przesyłkę w POP", co ma tą zaletę, że nie musimy z góry określać, w którym POP chcemy nadać przesyłkę.

Jak zamówić kuriera odbierającego paczki

Tematem tego artykułu jest jednak zamówienie kuriera, a więc wybieramy ostatnią, tajemniczo brzmiącą opcję: "Utworzę zlecenie odbioru - przesyłkę odbierze kurier InPost (usługa dodatkowo płatna)". Kryje się za nią dokładnie to co napisano. Kurier przyjedzie do nadawcy i odbierze przesyłkę. Kosztuje to niecałe 5 zł (mniej jeśli nadajemy kilka paczek, chociaż to jest bardziej skomplikowane). Musimy jeszcze podać adres, pod którym kurier odbierze paczki. Niestety nie możemy tego zrobić wprost w tym formularzu. Musimy w opcjach swojego konta zdefiniować wcześniej punkty nadania (podając dokładny adres) i przy przygotowywaniu przesyłki do wysłania wybrać jeden z nich.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj