Jak zaplanować ślub i wesele w mniej lubianej porze roku?

Koronawirus pokrzyżował plany wielu Parom Młodym, które swoje wymarzone, wiosenne i letnie śluby i wesela przełożyły na późniejszą porę roku. Co robić w przypadku, jeśli przenieśliście ślub i wesele na porę roku, która nie należy do waszych ulubionych? Najważniejsze, żebyście pamiętali o faktach - w końcu będziecie małżeństwem! Zmiana pory roku na mniej lubianą wcale nie ujmie uroku waszemu ślubowi i weselu - niezależnie od daty, będzie to najpiękniejszy dzień w waszym życiu. Jak dopasować wasz ślub i wesele do daty,  którą wybraliście i jednocześnie cieszyć się tym dniem? Sprawdź nasze porady!

ślub wesele dekoracje ślubne dekoracje weselne inspiracje pory roku wesela covid koronawirus zmiana daty wesela Dekoracje w tle - Szewczyk Kwiaty i Dekoracje
Suknia ślubna - Magann Atelier
Garnitur, koszula i mucha - Pawo
Zdjęcie - Elmero

Po pierwsze - znajdźcie swoje ulubione aspekty pory roku, w której bierzecie ślub

Jesień może nie być waszą ukochaną porą roku, ale musicie przyznać, że paleta kolorów malowana pędzlem natury podczas jesiennych tygodni jest naprawdę zachwycająca. Ciepłe żółcie, intensywne czerwienie, zgaszony pomarańcz i brudne bordo to bardzo urokliwe kolory, które świetnie sprawdzą się również jako motywy przewodnie ślubu i wesela. Kolejnym plusem jesiennego ślubu, nawet jeśli nie jesteście fanami tej pory roku i marzyliście o gorącym, czerwcowym weselu, są pejzaże i krajobrazy niezwykłej urody - idealne na organizację ślubnej sesji plenerowej. Bądźcie otwarci na wybraną porę roku, mimo że nie jest ona waszą ulubioną, na pewno znajdziecie w niej elementy, które przynajmniej trochę lubicie. Zimowe dnie są bardzo krótkie, ale znowu - pokryte śniegiem tereny są naprawdę urokliwe i dodadzą waszemu dniu szczypty magii. Wiosna z kolei wiąże się z nieprzewidywalnymi temperaturami i pogodą, za to jest to czas rozkwitu i powrotu przyrody do życia po zimowym uśpieniu, delikatne płatki tyle co rozwiniętych kwiatów czy delikatna, blada zieleń pączków mają w sobie "to coś". 

Po drugie - włączcie w wasz ślub i wesele elementy z ukochanej pory roku

Nikt nigdy nie powiedział, że jesienne wesela muszą mieć w sobie elementy kolorystyczne typowe dla tej pory roku, tak samo jak letnie wesela nie muszą tryskać intensywnymi, tropikalnymi barwami. Jeśli kochacie pastelowe, blade tony, które kojarzą się mocniej z wiosennymi i zimowymi weselami, wykorzystajcie je, niezależnie od kolorystyki pory roku, w której bierzecie ślub. Marzyliście o zimowym ślubie z kominkiem w tle, ale wasze wesele odbędzie się wiosną czy jesienią? Nic nie stoi na przeszkodzie, by wpleść element ognia w wasze przyjęcie - czy to w formie grilla zamiast jednego z ciepłych posiłków, czy też w formie rozpalonego nocą kominka zewnętrznego w strefie chill. Zastanówcie się, za co kochacie swoją ulubioną porę roku i włączcie ten element w wasz ślub i wesele. 

Po trzecie - wybierzcie kwiaty dostępne w danej porze roku

Ślub i wesele odbędzie się późną jesienią lub zimą, a ty od zawsze marzyłaś o bukiecie i dekoracjach z piwonii? Oczywiście, zawsze istnieje możliwość importu kwiatów od zagranicznych dostawców, jednak wybierając takie rozwiązanie, musicie się liczyć ze sporo wyższymi kosztami kwiatów. Zamiast wydawać majątek na dekoracje rodem z innego sezonu, postarajcie się znaleźć kwiaty dostępne w Polsce w miesiącu, w którym bierzecie ślub, a dodatek tych wymarzonych uwzględnijcie np. w bukiecie ślubnym, butonierce lub dekoracji waszego stołu. Dzięki temu, koszty nie będą znacznie wyższe, a wymarzone kwiaty wciąż pojawią się w dekoracjach weselnych. Jeśli mieliście już przygotowaną koncepcję dekoracji na inną porę roku, a datę ślubu przesunęliście ze względu na COVID-19, sprawdźcie także, jak dopasować uprzednio wybrane dekoracje do nowej sytuacji - pisałyśmy o tym tu.

Po czwarte - wybierzcie menu weselne zgodne z porą roku

Tu nie będzie niespodzianek - nawet, jeśli nie przepadacie za warzywami dostępnymi sezonowo w porze roku, w której bierzecie ślub i organizujecie wesele, decydowanie się na menu z innej pory roku nie jest dobrym rozwiązaniem. Aby jedzenie serwowane na waszym weselu było świeże i pyszne, zdecydujcie się na składniki dostępne w danej porze roku - jeśli nie orientujecie się w dostępnych warzywach i owocach, porozmawiajcie z managerem restauracji, w której organizujecie wesele lub z szefem cateringu i poproście o przedstawienie propozycji. Nigdy nie pomijajcie degustacji - spróbowanie wybranego menu przed weselem pomoże wam w znalezieniu idealnych propozycji, zgłoszeniu ewentualnych uwag i, co najważniejsze, degustacja da wam spokój i pewność, że w dniu wesela, wszystko będzie smakowało pysznie i wyglądało tak, jak sobie życzycie.

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj