Jak napisać list miłosny - poradnik abcslubu.pl

Kiedy ostatnio napisaliście albo dostaliście list miłosny? W dobie cyfryzacji i ciągłego biegu, warto czasami się zatrzymać po to, by zamiast przesłania szybkiej wiadomości z ikonką serduszka na Messengerze, napisać prawdziwy, tradycyjny list miłosny. Nie potrzebujecie wcale specjalnej okazji, by wręczyć (a najlepiej- wysłać tradycyjną pocztą!) list zaadresowany do waszej drugiej połowy. Niezależnie od etapu waszego związku, przelanie swoich uczuć na papier i napisanie "kocham cię" to zawsze dobry pomysł, a uśmiech, który zobaczycie na twarzy waszej drugiej połowy po przeczytaniu listu będzie dla was naprawdę największą nagrodą. 

śłub wesele list miłosny narzeczeni jak napisać list do ukochanej ukochanego list do narzeczonej narzeczonego miłość porady inspiracje abcslubu.plZdjęcie - Elmero 

Jak napisać prawdziwy list miłosny rodem z najlepszych powieści romantycznych? Przygotowałyśmy dla was kilka wskazówek.

Od czego zacząć pisanie listu do ukochanej osoby? Przede wszystkim, zacznijcie od wyboru ładnej papeterii, koperty i sprawnego długopisu lub pióra. Listy miłosne piszemy odręcznie, nie drukujemy ;). Nawet, jeśli bazgrzecie jak kura pazurem, pamiętajcie, że odręcznie pisany list do ukochanej osoby to w dzisiejszych czasach rzadkość, dlatego tym bardziej warto się postarać i samodzielnie napisać wyznanie miłości. 

Zanim zaczniecie pisać, wybierzcie taki moment dnia, kiedy będziecie mieli chwilę tylko dla siebie, nikt nie będzie was poganiał i przeszkadzał. Potrzebujecie nieco inspiracji, aby zacząć? Sprawdźcie najbardziej znane listy miłosne, ale nie kopiujcie ich - ważne, aby wszystko, co napiszecie, było wasze własne, płynące prosto z serca. Oczywiście, w liście możecie się odwoływać do waszych ulubionych pisarzy i poetów, możecie czerpać z kultury, kina i literatury - ważne, aby wszystkie nawiązania, jakie wykorzystacie, miały dla was, jako pary szczególne znaczenie. Mając już w głowie inspiracje i odpowiednie narzędzia koniecznie do napisania listu miłosnego, przejdźmy do tego, co powinno się w nim znaleźć ;)

Zacznijcie od zwrotu do adresata - takiego, który dla was coś znaczy

Rozpocznij swój list od wyrażenia, które ma dla was szczególne znaczenie - dobrze się sprawdzi użycie drobnienia imienia, lub przezwiska, jeśli sobie takie nadaliście. Niech to będzie znamienne wyrażenie, którego używacie zwracając się do siebie na co dzień. Wszelkie "dziubki", "skarby", "słoneczka" i inne określenia nie są zbyt formalne, ale są wasze - osobiste, intymne, ulubione. Tego rodzaju zwroty wzruszają i tak naprawdę nadają ton całemu listowi, dlatego śmiało możecie od nich rozpocząć wasz list miłosny. 

Przywołajcie szczególne dla was wspomnienia

Nie wiecie, co dalej? Zacznijcie swój list od wspomnienia, kiedy to poczuliście, że to właśnie z nim/nią chcecie spędzić resztę życia. Każda para ma w swojej historii taki kamień milowy, kiedy to wiedzieliście, że to właśnie on/ona - ta jedyna i najważniejsza osoba, którą kochacie całym sercem i z którą chcecie się zestarzeć. Nie musicie oczywiście silić się na pompatyczny ton, możecie opisać ten moment w sposób humorystyczny, taki, jak najbardziej lubicie. 

Napiszcie, za co kochacie swoją drugą połowę

Pamiętajcie, że piszecie intymny i romantyczny list do najważniejszej dla was osoby - nie musi  to być dzieło na skalę literackiej Nagrody Nobla, najważniejsze, abyście pisali szczerze i prawdziwie. Wszelkie bezosobowe zwroty typu: "kocham twoją osobowość" owszem, sprawią przyjemność waszej drugiej połowie, ale będą nijakie. Zamiast wyszukiwania elokwentnych wyrażeń, napiszcie, dlaczego kochacie - może to być po prostu: "kocham za najlepsze śniadania na świecie" albo "kocham te urocze piegi na nosie" - najważniejsze, aby wasze słowa płynęły prosto z serca i odzwierciedlały dobrze wasze uczucia. 

Zakończcie list szczerym wyznaniem

Koniec listu warto podsumować najprostszym z możliwych, a jednocześnie najmocniejszym w przekazie słowem - kocham. Nie ma bardziej romantycznego zakończenia listu do ukochanej osoby, niż wypowiedzenie - w tym przypadku - napisanie, tego najważniejszego słowa. Warto, w zależności od etapu waszego związku wspomnieć o tym, że już nie możecie się doczekać tego, co przyniesie wam przyszłość, którą spędzicie we dwoje, ramię w ramię, wspólnie delektując się kolejnymi chwilami razem. Nie bądźcie nieśmiali, opiszcie wasze uczucia - w końcu to intymny list zaadresowany do najważniejszej dla was osoby, możecie sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj