Planowanie ślubu i wesela - poradnik dla Pana Młodego

Planowanie ślubu i wesela zwykle spoczywa na barkach Panny Młodej lub zatrudnionego przez Parę wedding plannera. Jest jednak całkiem spore rzesze przyszłych Panów Młodych, którzy chcą się zaangażować w organizację swojego Wielkiego Dnia, jednak nie bardzo wiedzą, jak. Przychodzimy z pomocą - mamy dla was poradnik planowania ślubu dla Pana Młodego - zapraszamy!

 ślub wesele Pan Młody garnitur ślubny planowanie ślubu i wesela inspiracje porady trendy ślubne 2021 ślub i wesele 2021Garnitur, koszula i mucha - Pawo
Zdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Rozmawiaj z Panną Młodą

Nim zaczniecie planować ślub i wesele, porozmawiajcie o swojej wizji tego dnia - ustalcie, na czym zależy wam najbardziej, o jakim stylu wesela marzycie- czy ma być to elegancka uroczystość w pałacu, a może bardziej przyjęcie plenerowe w stylu slow? Znajdźcie wspólne mianowniki i zweryfikujcie swoje wyobrażenia. Dzień ślubu i wesela to wasze wspólne święto, dlatego tak ważne jest to, by spotkać się w swoich oczekiwaniach i wybrać miejsce, zespół weselny lub DJ-a, fotografa, czy filmowca, który podoba się każdemu z was. Przedyskutujcie również pola zaangażowania dla każdego z was - podczas organizacji ślubu i wesela pojawią się zadania, w których lepiej odnajdzie się Panna Młoda -na przykład, wybór kwiatów i dodatków, ale i także takie, kiedy to Pan Młody chciałby mieć więcej do powiedzenia - może być to wybór alkoholu, samochodu do ślubu, czy znalezienie transportu dla gości weselnych. Podzielcie się zadaniami zgodnie z waszymi preferencjami tak, by każde z was było zadowolone z ich realizacji.  

Wspólnie ustalcie budżet

To pole zwykle zostaje ustalone przy zaangażowaniu Pana Młodego, ponieważ dotyczy wspólnych wydatków około ślubnych- zorientujcie się w cenach rynkowych wszystkich usługodawców i stwórzcie wspólnie wasz budżet weselny. Często Pary Młode nie są świadome końcowych kosztów organizacji ślubu i wesela, a nie są to małe kwoty - średnio na organizację wesela na 100 osób w Polsce, Pary Młode wydają między 50 a nawet 100 tysięcy złotych, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zderzyć swoje oczekiwania i marzenia z rzeczywistymi możliwościami. 

Zaangażuj się 

Wielu Panów Młodych pozostawia całość organizacji ślubu i wesela na barkach Panny Młodej, nieco lekceważąco traktując dzień ślubu i wesela, a przecież to także jeden z najważniejszych dni w ich życiu! Nawet, jeśli Pan Młody nie chce się zaangażować znacząco w planowanie ślubu i wesela, powinien wspierać swoją przyszłą Żonę w podejmowanych decyzjach - w końcu dzień ślubu i wesela to wasze wspólne święto. Szczególnie ważne jest wsparcie w sytuacji trudnych relacji rodzinnych - w trakcie przygotowań mogą pojawić się różne komplikacje, uwagi i kłótnie związane z niektórymi bliskimi, dlatego Para Młoda powinna wspierać się wzajemnie i tworzyć wspólny front wobec możliwych komplikacji. 

Wybierz swój strój Pana Młodego

To pole, w którym Panowie Młodzi zwykle angażują się najbardziej - w końcu dotyczy ono ich stylizacji ślubnej. Jeśli zawsze marzyłeś o garniturze uszytym na miarę, nie zostawiaj jego wyboru na ostatnią chwilę - profesjonalny krawiec męski nie stworzy garnituru na miesiąc przed ślubem, jeśli ma jeszcze wiele innych zamówień, dlatego zainteresuj się tematem z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Również w przypadku zakupu gotowego garnituru weź poprawkę na czas potrzebny na ewentualne przeróbki i dopasowanie stroju. Jeśli wasi ojcowie również będą poszukiwać odpowiedniego garnituru na wasz ślub i wesele, możesz pomóc im w zakupie - dzięki temu zapewnisz spokojny sen swojej przyszłej Żony, a także swój własny.

Pamiętaj, że to Wasz Dzień!

Dzień ślubu i wesela to wasze święto - zwieńczenie historii waszej miłości, dlatego pamiętajcie o tym podczas przygotowań do ślubu i wesela, a także w tym dniu. Zostaw swojej ukochanej słodki liścik na poduszce, przekaż przez świadkową mały upominek, przytulaj ją, całuj i świętujcie Wasz Dzień w gronie najbliższych.

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj