Co wybrać na ślub: wianek czy bukiet ślubny?

Tradycja ozdabiania głów Państwa Młodych kwiatami sięga odległych czasów.

Początkowo wieńce wykonane były z roślin zielnych, takich jak np. mirt, ruta, rozmaryn, a ich zadaniem było chronić zawarty związek oraz przynieść parze pomyślność. Przez stulecia ozdoby głowy Panny Młodej zmieniały się, aż w końcu przeobraziły się w bukiety ślubne. Obecnie, coraz częściej Panny Młode wybierają zamiast tradycyjnego bukietu ślubnego oryginalny wianek. Wianki popularne są w wielu krajach, m.in. w Rosji skąd przyszła do nas moda kwiatowego nakrycia głowy. W krajach takich jak np. Anglia w głowie się nie mieści, aby na ważną uroczystość wybrać się bez nakrycia głowy, ale niekoniecznie zawsze jest to wianek.

Do starożytności można nawiązać na wiele sposobów. Poniżej kilka propozycji dla Panny Młodej z XXI wieku.


Fot. 1


Fot. 2


Romantyczna odsłona ozdoby na głowę. Dominująca biel i krem z elementami oberżyny oraz zgaszonej zieleni, w polączeniu z luźną formą wianka dobrze będzie się komponować z długą luźną suknią ślubną. Delikatny storczyk nadaje całości elegancji i finezji.


Fot. 3


Fot. 4


Niezwykle kwiatowy i energetyczny wianek w żywych kolorach – czerwień i fiolet. Połączenie kolorystyczne doskonale pasować będzie do pewnej siebie Panny Młodej o charakterystycznej urodzie. Idealny do krótkiej sukni, ale również świetnie pasować będzie do długiej i prostej kreacji.


Fot. 5

Fot. 6


Propozycja dla bardzo odważnej Panny Młodej. Zarówno forma, jak i kolorystyka zwraca na siebie uwagę. Wianek wykonany z amaranthusa, calisthepus, gomphreny oraz storczyka w zdecydowanej kolorystyce, aby nie konkurował z suknią ślubną, najlepiej będzie wyglądać w towarzystwie prostej kreacji.


Fot. 7


Romantyczny wianek w subtelnych barwach dla delikatnej Panny Młodej. Pastelowa kolorystyka i prosta, klasyczna forma doskonale będzie się prezentowała z każdym fasonem sukni ślubnej.

Tekst i wianki: Ekspert portalu abcslubu.pl - Hubert Lamański, Flower Land

www.pracownia-flowerland.blogspot.com

Fot. 1-6: Aga Cudak / www.agacudak.com
Fot. 7: Magia Kadru / www.magiakadru.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj