Poradnik Panny Młodej: welon, woalka czy kapelusz do ślubu?

Wizerunek Panny Młodej powinien być dopracowany od początku do końca. Bardzo ważnym elementem jest nakrycie głowy.

 

 Może to być welon, woalka, toczek, kapelusz lub pęk kwiatów. Dobierając je, trzeba wziąć pod uwagę krój sukni, fryzurę oraz różnicę wzrostu Państwa Młodych.

Welony
Nastąpił wielki powrót welonów. Modne są bogato zdobione koronkami, ręcznie haftowane kryształkami, fantazyjnie upięte. Do welonów „biżuteryjnych” nie dodajemy już do włosów wielu ozdób. Dopuszczalne są delikatne błyszczące kryształki lub perełki. Sztuczne białe kwiatuszki wyglądają komunijnie i tandetnie. Welony obecnie upina się w połowie koka lub nad nim - eksponując je w ten sposób. Jeżeli zapragniecie mieć fryzurę z lekko upiętych loków, welon też dobrze się prezentuje, nawet jeśli je delikatnie otula. Bardzo modne są welony upięte na „maryjkę" - są to welony w stylu hiszpańskim, długie, bogato zdobione koronką. Nosi się je wysoko na koku, do sukien koronkowych lub nie zdobionych, o kroju rybki lub lekkiej linii A. Do sukien typu księżniczka - o dużych dołach, dobrze prezentują się welony do pasa. Super pomysłem zastępującym niewygodny tren są welony długie, powyżej 2,5 m, wpinane dodatkowo do krótkich. Po ceremonii można taki welon wypiąć lub nosić zawinięty na przedramieniu.

Woalki
Są idealnym rozwiązaniem dla dziewczyn, które nie chcą tradycyjnego welonu lub wybrały awangardową suknię. Jest ich tak duży wybór, że można je dopasować do każdej sukni. Sa bardzo modne i niezwykle efektowne. Nie trzeba ich zdejmować podczas zabawy, a woalkę opadającą na twarz można po prostu podpiąć.

Toczki
Idealnie pasują do sukien wąskich typu rybka, prostych i krótkich. Do kostiumów także są idealne. Jednak są zbyt "ciężkie" latem. Polecam je raczej na śluby jesienno-zimowe.


Kapelusze

Prezentują się niesamowicie efektownie. Pamiętajcie jednak, że podwyższają sylwetkę, a ma to znaczenie, jeżeli Pan Młody nie jest wysoki. Kapelusze duże i z dużym rondem nadają się dla Pań wysokich. Dla niższych dziewczyn można dobrać bardzo twarzowy model ze ściętym z przodu rondem. Czasami do kapelusza dopięty jest welon, który też można odczepić i wpiąć we włosy. Do kapeluszy świetnie wyglądają fryzury proste, loki, koczki nisko upięte z boku lub z tyłu. Do tańca kapelusz ściągamy, podczas posiłku można w nim zostać, lecz nie jest to zbyt wygodne. Często Panny Młode po ściągnięciu kapelusza wpinają we włosy stroik lub kwiat.


Kwiaty we włosach

To najdelikatniejsza ozdoba. Dwie małe różyczki wpięte z boku koczka nie zwracają uwagi i prezentują się dość skromnie. Jeżeli decydujecie się na jeden, dwa lub trzy małe kwiatki, wybierzcie jasny kolor, komponujący się z suknią. Ozdoba jest wtedy wyrazista, a po odłożeniu bukietu na sali, prezentuje się efektownie. Modne ostatnio stały się też kwiaty na opasce. Sztuczne kwiaty mają często dodatkowo woal, co w pewnym stopniu stanowi namiastkę welonu. Ozdoba ta jest łatwa do założenia i pasuje do każdej fryzury.

Ekspert portalu abcslubu.pl - Dorota Wróbel / Fasson
www.fasson.pl

Fot. Fasson / Kristin

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj