Wianek ślubny zamiast welonu

Wianki ślubne to nieodłączny element ozdoby dla Panny Młodej na ślub i wesele rustykalne, boho, sielskie i każde, gdzie romantyczność krzyżuje się z naturą, gdzie nowoczesność przeplata się z duchem vintage, gdzie stylizacja ślubna kocha lekkość, zwiewność i naturalność.

Wianek ślubny
Kolorowy wianek ślubny ze strokrotkami - Hubert Lamański, Flower Land
Zdjęcie - Aga Cudak


Wianki ślubne rozkochały Panny Młode już w dawnych czasach. Nie tylko greckie boginie zakładały wieńce na swoje głowy, ale także w przypowieściach ludowych element wianków na głowie u kobiet był bardzo widoczny. Wianki noszone były przez dziewczęta i niezamężne kobiety, stąd stały się symbolem niewinności.

Wianek ślubny. Czy na pewno dla mnie?

To zależy. Wianek ślubny zdecydowanie musi być dopasowany do całości stylizacji ślubnej. Jeśli kochasz model sukni ślubnej "księżniczka", "cinderella" czy długości 7/8, to ciężko będzie wpasować wianek w całość. Natomiast każda inna suknia ślubna, nawet krótka lekka i zwiewna, prosta czy w literę A, może pozwolić sobie na romans z wiankiem ślubnym.

Wianki ślubne - formy

Wianki ślubne przyjmują bardzo rożne formy - od bardzo delikatnych, jakby niedbale plecionych, przez duże, mocne wyraziste, aż po formy asymetryczne, bardzo modne w tym sezonie ślubnym. Wianki mogą być zdecydowanie w każdym kolorze. Mogą być splecione wyłącznie z kwiatów lub wyłącznie z zielonych liści, wszystko zależy od pomysłu na stylizację ślubną.

wianki ślubne
Wianek ślubny - Anna Bernia, BeDeko
Zdjęcie -  Atelier Pryzmat
wianki ślubne

 Asymetryczny wianek ślubny - Anna Berniak, BeDeko
Zdjęcie - Atelier Pryzmat

biale boho ewa janicka (45)
  Asymetryczny wianek ślubny - Anna Berniak, BeDeko
Zdjęcie - Ewa Janicka

Wianek ślubny solo czy z bukietem ślubnym?

Oczywiście wianki ślubne mogą być łączone z bukietem ślubnym, jak i występować solo. To charakter stylizacji oraz osobowość Panny Młodej i jej uroda powinny o tym zdecydować. Jeśli wianek ślubny ma duża formę i wyraziste kolory, można wtedy z bukietu zrezygnować. Jeśli bukiet jest nieco większy, wianek powinien być delikatny.
Można też pozwolić sobie na bukiet w kościele, a potem zmianę na wianek ślubny lub odwrotnie.

Wianki slubne
Wianek ślubny - Anna Fudali, Ładne Kwiatki
Zdjęcie - Atelier Pryzmat

Wianki ślubne a fryzura ślubna

Zdecydowanie przy wiankach ślubnych najlepiej wyglądają włosy rozpuszczone. Mogą być zaczesane gładko lub delikatnie skręcone w duże fale, mogą być z przedziałkiem na środku lub nieco uniesione w górę. W stylizacjach boho czy hippie świetne będą wyglądać włosy jakby potargane, nieuczesane, ale oczywiście świetnie do tego przygotowane. Wianek może być założony na głowę przez Pannę Młodą o krótkich włosach - będzie stanowił zdecydowany element dekoracyjny i podkreśli kobiecość. Można go także nałożyć na włosy delikatnie spięte z wypuszczonymi kosmykami włosów, zwłaszcza przy romantycznych stylizacjach. Nie polecamy wianków do precyzyjnych kroków i mocnych w formie fryzur.

Wianek ślubny następca welonu

Oj, tak. Ochoczo zastąpił welon u wielu Panien Młodych. To alternatywa i dla welonu, i dla równie modnych jak on fascynatorów.

Wianek ślubny Haute couture

Bardzo doświadczeni floryści potrafią przygotować niebanalne wianki ślubne, ekscentryczne w formie i dla bardzo odważnych i nowoczesnych Panien Młodych. Ciekawa opcja, jeśli nie na ślub to do sesji zdjęciowej.

Wianek ślubny, różowy nietypowy wianek ślubny
Nietypowy wiankek ślubny - Hubert Lamański, Flower Land
Zdjęcie - Agnieszka Cudak

Czy wianek ślubny skradnie serca Panien Młodych 2015?

Na pewno! Moda na śluby rustykalne i boho, niejako wymusza taki kierunek. Panny Młode kochają ten styl i klimat, a najbliższy sezon ślubny przyniesie niejedną ciekawą stylizację Panny Młodej.

Poniżej kilka inspiracji dla ułożenia myśli.

wianek ślubny z orchideami, biały wianek ślubny
Wianek ślubny - Hubert Lamański, Flower Land
Zdjęcie - Aga Cudak
różowy wianek ślubny różowo biały wianek na ślub
Różowy wianek ślubny - Hubert Lamański, Flower Land
Zdjęcie - Zebra Design
różowy wianek opaska na ślub i wesele różowy wianek ślubny opaska
Różowy wianek opaska - Hubert Lamański, Flower Land
Zdjęcie - Zebra Design

różowy wianek opaska na ślub i wesele

Wianek ślubny opaska
Fioletowo-biały wianek na ślub - Hubert Lamański, Flower Land
Zdjęcie - Izabela Sekuła, jakMotyle.pl
wianek ślubny z gipsówki, bukiet ślubny z maków wianek ślubny z liśmi, zielony wianek na ślub i wesele wianek ślubny, wianek na ślub i wesele
Wianki ślubne i bukiety ślubne - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
Zdjęcia - Anna Cupczyńska
wianki ślubne
Wianek ślubny z dużymi kwiatami - Ania Berniak, BeDeko
Zdjęcie - Atelier Pryzmat
Wianek ślubny
Wianek z wrzosem
Zdjęcie - Joanna Dorszyk
Wianek ślubny
Wianek z gipsówki
Zdjęcie - Joanna Dorszyk


Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Skomentuj