Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ślubnych ozdób do włosów, by uniknąć katastrofy?

Fryzura ślubna, to drugi, zaraz po sukni ślubnej, z najważniejszych elementów stylizacji Panny Młodej. Wybrana kreacja ślubna wymaga bowiem odpowiedniej oprawy w postaci uczesania, a samo uczesanie wymaga wsparcia w postaci ozdobnych spinek, grzebieni, toczków, opasek czy stroików ślubnych.

O odświętnych ozdobach do włosów warto pomyśleć szczególnie wtedy, gdy Panna Młoda nie planuje w tym uroczystym dniu zakładać welonu. Co nie oznacza, że Panny Młode robiące ukłon w stronę tej tradycyjnej, ślubnej ozdoby mogą temat zbagatelizować.
Welon ślubny trzeba będzie zdjąć na oczepinach i warto, by fryzura ślubna po jego zdjęciu, nie straciła na wyrazie i wyglądała równie odświętnie, co z welonem. O pomoc w wyborze uczesania, które pasowałoby do kroju sukni ślubnej i kształtu twarzy Panny Młodej, warto wybrać się do doświadczonego fryzjera.

Ja zaś dzisiaj podpowiem, jakie ozdoby ślubne pięknie uzupełnią uczesanie i będą idealnie współgrały z welonem ślubnym.
Powiem także, na co zwrócić uwagę, by wybrana ozdoba do włosów nie przyczyniła się do ślubno-weselnej katastrofy.

Grzebienie ślubne

Elegancki grzebień ślubny pięknie przyozdobi gładkie uczesanie lub wysoki kok. Grzebień ślubny powinien współgrać z biżuterią ślubną, dlatego warto, jeśli jest taka możliwość, zafundować sobie grzebień w komplecie z kolczykami czy bransoletką ślubną. Warto również zwrócić szczególną uwagę na kształt grzebienia ślubnego, dobrze, aby jego forma komponowała się z linią wybranej przez Pannę Młodą fryzury tak, aby grzebień nie odstawał od głowy. Odstający grzebień będzie zahaczał o welon, powodując deformację fryzury. Będzie też przeszkadzał w tańcu.

ozodby do włosów na ślub ozodby do włosów na ślub

Opaski ślubne

Najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze opaski ślubnej jest to, czy będzie ona wygodna. Należy pamiętać, że opaska pozostanie we włosach przez całą ceremonię i wesele, a ucisk za uszami może spowodować ból głowy. A nie ma nic gorszego, niż złe samopoczucie na własnym weselu. Dlatego też, oprócz dopasowania opaski do fryzury i stroju, należy zwrócić uwagę na to, czy opaska się "nadaje" i czy jest plastyczna na tyle, by nie powodować dyskomfortu.
Warto zastanowić się na miękką, ślubną tiarą. Ozdoba ta z powodzeniem może służyć za opaskę. Jej zaletą jest to, że jest plastyczna, nie powoduje ucisku i można ją zakładać na głowę na dwa sposoby – opaskę taką można zawiązać na szarfę lub za pomocą wsuwek przypiąć do włosów.
Opaski najpiękniej wyglądają na rozpuszczonych włosach, luźnych, romantycznych upięciach i gładkich uczesaniach ślubnych z wysokim kokiem.

ozodby do włosów na ślub ozodby do włosów na ślub ozodby do włosów na ślub

Kokówki oraz stroiki

Jest to doskonałe rozwiązanie dla Panien Młodych, które zdecydowały się na fryzurę o nieregularnej linii. Luźne upięcia w stylu hippie, zaczesania na bok, nonszalanckie fryzury w stylu boho, finezyjne warkocze i sploty – oto fryzury, do których najtrudniej dobrać ozdobę ślubną. Ich nieregularna linia oraz często luźne ułożenie pozostawia fryzjerowi niewielkie pole do manewru.
Dlatego też stroiki ślubne w formie gałązek oraz zestawy ozdobnych kokówek, to rozwiązanie idealne w takim przypadku.
Kokówki wpięte obok siebie sprawiają wrażenie jednej ozdoby, a to, że każdą można wpiąć osobno, pod różnym kątem daje możliwość jak najlepszego dopasowania ich do kształtu fryzury.
Stroik ślubny w formie gałązki nie ma mocowania, co daje fryzjerowi wiele możliwości upięcia go za pomocą wsuwek w miejscach, które uzna za stosowne. Plastyczne elementy tego stroika pozwalają na to, by je wyginać w różne strony i formując, dopasowywać do każdej fryzury.

ozodby do włosów na ślub ozodby do włosów na ślub ozodby do włosów na ślub

Tekst i ozdoby do włosów: PiLLow Design
www.pillowdesign.pl

Modelka: Ewa Chilimoniuk
Fotografie: Iwona Majewska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj