Romantyczne ozdoby do włosów - wywiad z Katarzyną Skrzynecką, właścicielką i projektantką marki Vaganza

Pani Kasia Skrzynecka, a właściwie - Vaganza, to  kolejna marka, z którą rozpoczęłyśmy ostatnio współpracę. Młoda, ambitna i niezwykle zdolna - taka właśnie jest Pani Kasia i jej przepiękne ozdoby do włosów i biżuteria.

 

ozdoby do włosów biżuteria do włosów Vaganza Katarzyna Skrzynecka

Na początek, postanowiłyśmy zapytać Panią Kasię o to, jak zaczęła się jej przygoda z rękodziełem i tworzeniem ozdób i biżuterii. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury! :)

 

1. Skąd taki pomysł na życie? Jak zaczęła się Pani pasja?

Odkąd pamiętam uwielbiałam artystyczne wyzwania, szczególnie te, które wymagały przemyślanej kompozycji przestrzennej. Po krótkim okresie pracy jako inżynier w biurze projektowym stwierdziłam, że siedzenie za biurkiem i praca wyłącznie przed komputerem zupełnie nie jest tym, co chciałabym robić w życiu. Jeszcze w trakcie studiów, zrodził się zamysł stworzenia czegoś własnego, gdzie mogłabym sama decydować o wszystkim. Czegoś, co pozwoliłoby mi połączyć dwie pasje – tworzenia fryzur oraz ręcznie robioną biżuterię. I tak, po jakimś czasie, powstała Vaganza w obecnej formie. Nie wykluczam jednak rozwoju marki w nowych kierunkach. Jakich? Z pewnością związanych z tworzeniem unikatowych dodatków ślubnych oraz upiększaniem panien młodych. Jako szczęśliwa żona (i mama również) wiem, że małżeństwo jest początkiem dorosłej drogi życiowej każdej kobiety - i jako taki, musi być koniecznie odpowiednio celebrowany.


2. Gdzie szuka Pani inspiracji do tworzenia?

Szczególnie bliskie są mi klimaty rystykalne, boho oraz vintage. Także moje ozdoby do włosów, czy fryzury ślubne nacechowane są naturalnością, romantyzmem i delikatnością. W dodatkach do włosów uwielbiam przemycać motywy listków oraz przezroczyste kryształki, czy bardziej klasyczne perły. Zatem odpowiadając na pytanie - główną inspiracją do tworzenia jest na pewno przyroda i jej bogactwa: kamienie, kryształki, perły, szkło, metal. Skłamałabym jednak nie uznając, że ogromną inspiracją są także same suknie ślubne, do których niejednokrotnie wykonuję dodatki na zamówienia indywidualne. Moje ozdoby oraz kreacja Panny Młodej tworzą wówczas całość. Wszystko do siebie pasuje. Tak jak w przyrodzie – panuje harmonia i spokój.


3. Pani ozdoby są bardzo unikatowe - do jakich Panien Młodych kieruje Pani swoją ofertę?

Z pewnością do tych, które pragną podkreślić swoje naturalne piękno. Do kobiet w każdym wieku, którym zależy na olśnieniu swojego wybranka. Ozdoby marki Vaganza są skierowane do Panien Młodych ceniących ręcznie wykonane ozdoby, których zachwyca misterność wykonania oraz które doceniają trud twórcy i czas włożony w pracę nad ozdobą.


4. Sezon 2018 tuż tuż - jakie trendy w ozdobach do włosów będą Pani zdaniem wiodące?

Często zastanawiam się nad tym, kto decyduje o tym, co będzie modne w danym czasie. Moim zdaniem, kobieta powinna czuć się dobrze i pięknie w tym co lubi, co się jej podoba, w czym wygląda świetnie, niż w tym co jest akurat modne. Tylko w ten sposób można podkreślić jej naturalne i indywidualne piękno, a nie zmienić ją na sto innych podobnych do siebie Panien Młodych. Ostatnie pytanie zatem, pozostawię bez odpowiedzi – licząc na to, że każda z czytających znajdzie ten drobiazg, którego akurat szukała, w ofercie Vaganzy. Ten, który ją upiększy i doda blasku w jej szczególnym Dniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z ozdobami do włosów Vaganzy, którą znajdziecie poniżej:

Tekst i zdjęcia: Vaganza
www.vaganza.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj