Sukienki dla druhen - jak je wybrać?

Z odległych kontynentów napływają do nas najróżniejsze trendy i pomysły, lecz nie każdy ma szansę przyjąć się u nas, w Polsce. Jednym ze świetnych motywów jest ubieranie swoich druhen w podobne sukienki lub w kreacje w takim samym kolorze. Czy to się u nas przyjmie? Jeszcze nie wiemy, ale już na wszelki wypadek podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, jeżeli chcesz poprosić swoje druhny o specjalną stylizację na Twój ślub.

Pomarańczowe suknie dla druhen
Zdjęcie - Sebastian Ścigalski

Po co w ogóle to wszystko?
Pewnie większość z was uzna to za ślubną fanaberię, ale często takie detale tworzą efekt 'wow' :) Same pewnie zauważyłyście, że polskie wesela robią się coraz ciekawsze, Panny Młode głowią się nad pomysłami i motywami na ten dzień, by zaskoczyć gości weselnych - podobnie lub tak samo ubrane druhenki będą kolejną "wisienką na torcie", która umocni motyw przewodni wesela i nada mu pożądanego charakteru.

Zdjęcie - Weselni Paparazzi

1. Komunikacja

Po pierwsze - porozmawiaj ze swoimi przyjaciółkami. Zapytaj je czy chciałyby coś takiego dla Ciebie zrobić - jeżeli wszystkie się zgodzą to jesteśmy w domu! Ale pamiętaj także by omówić z nimi najważniejsze sprawy - nie każda dziewczyna będzie się czuła dobrze w fuksjowej czy złotej sukience, więc zbierz informacje na temat ich preferencji. Będzie się to także wiązało z dodatkowym wydatkiem, ale do tego jeszcze wrócimy.

2. Rozmiar i kształt

Prawdopodobnie wśród Twoich druhen znajdą się dziewczyny o różnych rozmiarach i budowie ciała. Jeżeli koniecznie chcesz, by druhny były ubrane w takie same sukienki, skup się na takim fasonie, który będzie uniwersalny dla każdej figury. Drugą opcją jest inny fason sukni dla każdej druhny, ale stworzone z tego samego materiału, natomiast wiąże się to z zamawianiem osobnej kreacji u krawcowej dla każdej dziewczyny i wyższymi kosztami.

3. Wydatki

Niestety, ubranie druhenek tak samo będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Dość egoistycznie by było prosić przyjaciółki o wydanie mnóstwa pieniędzy na kreację, której być może już nigdy nie założą, dlatego ważne jest w tym temacie pójście na kompromisy.

Jeżeli zdecydowałyście, że dziewczyny będą miały dokładnie takie same kreacje, to sprawa jest prostsza - rozejrzyjcie się w sklepach internetowych i stacjonarnych, być może uda Wam się kupić suknie na wyprzedaży lub też uzyskać rabat przy większym zamówieniu. Byłoby rozsądnie,  jeżeli dorzuciłabyś się do kreacji dziewczyn - w końcu robią to dla Ciebie ;)

Jeśli ustaliłyście, że wszystkie suknie druhen będą uszyte z tej samej tkaniny, a będą różnić się fasonem, to najprostszym i najmniej kosztownym rozwiązaniem będzie znalezienie "znajomej krawcowej", która uszyje Wam sukienki - tutaj także możecie zyskać rabat zamawiając u jednej Pani i kilka kreacji. Przy takim rozwiązaniu możesz dogadać się z przyjaciółkami, że zapłacisz za materiał, a one za pracę krawcowej.

4. Reprezentantka druhen

Jak macie model sukienki wybrany, a koszty pokryte, to wybierz jedną z druhen, która zajmie się tematem do końca. Sama zapewne w ferworze przygotowań będziesz miała przed ślubem mnóstwo innych spraw na głowie. Wybierz najbardziej zorganizowaną z dziewczyn, która w razie potrzeby zajmie się sprawą przymiarek czy odbioru sukien od krawcowej.

Czy któraś z Was już o tym myśli? 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj