O co NIE prosić swojej druhny

Dzień ślubu i wesela to święto Młodej Pary i oczywistym jest, że Pannie Młodej w tym dniu nie powinno się niczego odmawiać, szczególnie jeśli prośby te kieruje do swojej druhny. Są jednak takie sytuacje i rzeczy, kiedy zarządzenia przyszłej Panny Młodej są nieco... nie na miejscu, dlatego przygotowałyśmy dla Was kilka porad, o co nie powinnyście prosić swojej druhny. Oto one!

druhna na ślubie, pomoc od druhnyZdjęcie - Weselni Paparazzi

Drastyczna zmiana wyglądu w celu dopasowania się do innych

Tego zdecydowanie nie powinnaś robić – jeśli wybrana przez Ciebie druhna ma ciemne włosy, a Ty wymarzyłaś sobie, że wszystkie Twoje przyjaciółki mają wyglądać podobnie, nie proś jej o przefarbowanie włosów na inny kolor. W końcu nie poprosiłaś ich o bycie druhnami tylko po to, żeby wizualnie pasowały do wymyślonego przez Ciebie schematu, tylko dlatego, że są dla Ciebie ważne i chcesz je mieć przy sobie w dniu Twojego ślubu. Przyjaźń nie wymaga takich poświęceń, a Ty dobrze wiedziałaś jak wyglądają, prosząc je o pełnienie tej zaszczytnej funkcji.

Zmuszanie do wydania sporej sumy na suknię druhny, wiedząc że jej na to nie stać

Wydaje się oczywiste, że nie należy tego robić, jednak wiele przyszłych Panien Młodych zapomina o tym w ferworze planowania ślubu i wesela. Zanim zamówisz suknię dla druhny u projektantki, skonsultuj się ze swoją druhną i zapytaj, czy może sobie pozwolić na taki wydatek. Nie możesz zapominać o tym, że nie każdego stać na zakup drogiej sukni, którą założy prawdopodobnie tylko raz w życiu. Twoja druhna będzie miała i tak dużo wydatków związanych z Twoim zamążpójściem – wizyta u fryzjera, kosmetyczki czy zakup dodatków pochłoną niemałe koszty, dlatego zanim podejmiesz decyzję za nią, upewnij się, czy jest ona słuszna i nie postawi jej w niekomfortowej sytuacji.

Sugerowanie zrzucenia kilku kilogramów w celu dopasowania się do Twoich założeń

Nie możesz prosić swojej druhny, aby dopasowała swoją wagę i figurę do wybranej przez Ciebie kreacji. Jeśli zdecydowałaś się na posiadanie więcej niż jednej druhny, musisz liczyć się z tym, że trudno będzie znaleźć jeden, uniwersalny fason sukienek, który będzie pasował wszystkim. Nie zmuszaj swoich druhen aby założyły coś, w czym nie czują się komfortowo lub zwyczajnie źle wyglądają tylko dlatego, że tak sobie zamarzyłaś. Łatwiejszym rozwiązaniem będzie dobranie sukni indywidualnie do figury każdej z druhen – przecież nie muszą mieć na sobie jednakowych kreacji – zamiast tego, znajdźcie odpowiednie suknie w zbliżonych bądź jednakowych kolorach. Tym sposobem nie unieszczęśliwisz żadnej z nich i pozwolisz im w pełni cieszyć się Twoimi zaślubinami i przyjęciem weselnym.

Zrzucanie zbyt wielu obowiązków na swoją druhnę

Pamiętaj – druhna jest przy Twoim boku w dniu ślubu, aby Ci pomóc, jednak nie możesz prosić jej o zbyt wiele rzeczy, gdyż zwyczajnie może sobie z nimi nie poradzić. Jeśli czujesz, że ilość obowiązków, którymi obarczyłaś swoją druhnę może być przytłaczająca, zastanów się, komu mogłabyś oddać część z nich (podpowiadamy – rodzice i rodzeństwo to zawsze dobrzy pomocnicy), aby zbytnio nie przeciążać swojej druhny. W końcu dzień Twojego ślubu i wesela to radosne święto i nie chcesz, aby Twoja druhna zamartwiała się na każdym kroku, czy aby na pewno zrobiła wszystko, o co ją poprosiłaś i czy jesteś z niej zadowolona. Doceń jej wysiłek i towarzystwo, nie zapomnij jej podziękować po fakcie za jej nieocenioną pomoc. Nawet jeśli zdarzy się jej jakaś mała wpadka, nie oceniaj jej zbyt surowo – w końcu jest tylko człowiekiem (i prawdopodobnie Twoją najlepszą przyjaciółką).

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj