Jak wybrać druhnę na ślub czyli co zrobić, gdy wybór jest zbyt trudny

Wybór druhny, która będzie Twoją opoką i pomocną dłonią w dniu ślubu zwykle nie stanowi problemu, jednak prawdziwe "schody" zaczynają się w momencie, kiedy masz dwie siostry lub co najmniej dwie równie oddane przyjaciółki. Jak dokonać właściwego wyboru i nie urazić przy tym żadnej ze stron? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

suknie dla druhen, sukienka dla druhnySuknie druhen - Click Fashion
Suknia ślubna - Joanna Niemiec Atelier
Bukiety z lawendy - Pracownia Gardenia
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Weź pod uwagę 3 rzeczy:

Wasze relacje, obowiązki druhny oraz obecną sytuację życiowąю Jeśli wybierasz druhnę spomiędzy swoich najbliższych przyjaciółek, rozważenie tych trzech aspektów powinno znacznie ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji. Weź pod uwagę:

a) relacje łączące Cię z Twoją przyjaciółką - jaka jest Wasza historia? Czy jesteście tzw. "papużkami nierozłączkami" od czasów podstawówki, czy znacie się stosunkowo krótko? Jaka jest Wasza relacja? Czy zgadzacie się we wszystkim, czy może często się kłócicie? Czy za 10 lat wciąż będziecie najlepszymi przyjaciółkami, które umawiają się w parku ze swoimi dziećmi tylko po to, żeby poplotkować? Wybierz tę przyjaciółkę, z którą utrzymujesz najbliższe relacje, nie kłócisz się i możesz zawsze na nią liczyć – ona najlepiej sprawdzi się w roli Twojej druhny.

b) obowiązki wynikające z roli druhny – Pomyśl, która z Twoich przyjaciółek jest najbardziej obowiązkowa i podoła swojej roli najlepiej jak potrafi? Która z nich nie ulega łatwo stresowi, ma zmysł organizacyjny i potrafi jasno wyrazić swoje zdanie? Choćby Twoja przyjaciółka była najbardziej ukochaną i serdeczną osobą a przy okazji była roztrzepana i niezorganizowana, nie sprawdzi się dobrze w roli druhny.

c) jej obecna sytuacja życiowa – Zastanów się, czy w życiu Twojej przyjaciółki nie nastąpiły ostatnio jakieś ogromne zmiany? Może zmieniła miejsce zamieszkania, awansowała w pracy, być może – rozstała się z partnerem? Takie poważne, życiowe zmiany mogą sprawić, że nie będzie ona w stanie spełnić należycie swoich obowiązków druhny. W takiej sytuacji, nie dokładaj jej dodatkowych stresów i postaw na drugą z Twoich przyjaciółek.

Kiedy masz dwie siostry...

...zawrzyjcie siostrzany pakt. Jeśli wszystkie wciąż jesteście pannami, umówcie się, że każda z Was wybierze kolejną siostrę na druhnę przy okazji swojego wesela. Tym sposobem, wszystkie będziecie zadowolone i żadna z Was nie będzie się czuła pominięta. Jeśli nie jesteś pewna, którą z sióstr wybrać, zróbcie demokratyczne wybory, dobrym kryterium będzie data urodzin. Jak to działa? Najstarsza z sióstr będzie druhną siostry środkowej, siostra środkowa spełni się jako druhna na weselu najmłodszej siostry, a najmłodsza z kolei będzie druhną siostry najstarszej. Widzisz, jakie to proste? 

Jeśli wciąż nie możesz się zdecydować...

Pomimo rad, wciąż nie potrafisz wybrać swojej druhny? Jest na to jeszcze jedno rozwiązanie, chociaż nieco uciążliwe – wybierz dwie druhny i podziel je obowiązkami. Aby uniknąć niepotrzebnych niedomówień i problemów, usiądź z obiema druhnami i jasno przedstaw sytuację podczas podziału obowiązków. Każda z Twoich druhen musi być dokładnie poinformowana, co należy do jej obowiązków i nie wchodzić w kompetencje drugiej druhny. Podział jest dowolny, my proponujemy pierwszej druhnie przydzielić część ceremonii zaślubin organizację wieczoru panieńskiego, a w gestii drugiej pozostawić część weselną uroczystości. Jeśli realnie nie potrafisz dokonać wyboru, poproszenie przyjaciółek o podzielenie się obowiązkami druhny wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj