Suknia ślubna – kiedy jest najlepszy czas na jej zakup?

Kiedy już przebijecie się przez większość najpilniejszych zadań i rezerwacji związanych z organizacją ślubu i wesela, przyjdzie czas na najprzyjemniejsze wybory, w tym na wybór sukni ślubnej. Jeśli mielibyśmy wskazać najlepszy czas na poszukiwania sukni ślubnej, byłby to właśnie styczeń.

suknia ślubna ślub wesele porady ślubne inspiracje ślubneZdjęcia - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
Spódnica i body ślubne - Patricia Szlażko Atelier

Dlaczego? Choćby dlatego,że to początek roku- idzie nowe, a w związku z tym, nadchodzą postanowienia noworoczne, mnóstwo Par Młodych decyduje się także na zaręczyny w tym czasie, a dodatkowo – do salonów mody ślubnej trafiają najnowsze kolekcje. Co sprawia, że początek roku to najlepszy czas na rozpoczęcie poszukiwań tej jedynej i wymarzonej sukni ślubnej? Podpowiadamy!

Dla wakacyjno – letnich Panien Młodych to już ostatni dzwonek

Początek roku to nie tylko najlepszy czas na poszukiwania tej jednej, jedynej i wymarzonej sukni ślubnej, dla niektórych Panien Młodych to także ostatni dzwonek na podjęcie ostatecznej decyzji. Jeśli bierzesz ślub w miesiącach letnich, zamówienie sukni w styczniu jest niezwykle istotne w przypadku wyboru sukni ślubnych od zagranicznych projektantów. Często samo uszycie sukni zajmuje kilka miesięcy, a Ty musisz pamiętać jeszcze o tym, aby znaleźć czas na przymiarki i ostateczne poprawki. Również jesienne Panny Młode powinny zajrzeć do salonów mody ślubnej na początku roku – mając zapas czasu, będą mogły spokojnie się rozejrzeć i wybrać właśnie tę suknię, która najlepiej oddaje marzenia Panny Młodej.

Początek roku to nowe kolekcje sukni ślubnych

Wraz z nowym rokiem, do salonów sukien ślubnych trafiają najnowsze kolekcje kreacji ślubnych, dzięki czemu wszystkie Panny Młode, które odwiedzą w tym dniu salony, mogą wybierać spośród nie tylko końcówek kolekcji z poprzedniego sezonu (które często można nabyć z atrakcyjnym rabatem), ale i także obejrzeć najnowsze kolekcje prosto od projektantów.

Poświąteczny czas sprzyja zaręczynom

Sezon zaręczynowy zaczyna się zwykle w święta Bożego Narodzenia i trwa aż do Sylwestra, dlatego naturalną koleją rzeczy jest to, że zaczynają rozglądać się za ślubnymi sprawami wraz z początkiem nowego roku. Salony sukni ślubnych są zawsze przygotowane na szturm Panien Młodych wraz z pierwszymi dniami stycznia, w związku z czym stanowi on najlepszy czas na rozpoczęcie poszukiwań tej jednej i jedynej sukni. Dodajmy do tego jeszcze nasz stan emocjonalny, który zakrawa o lekką depresję i chandrę wraz z miesiącami zimowymi – czy może być lepszy czasoumilacz dla kobiet, niż możliwość zmierzenia i wyboru spośród setek przepięknych sukni ślubnych? Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że to mało popularny czas na długoterminowe wyjazdy, dlatego łatwiej też będzie znaleźć termin na przymiarki, który będzie odpowiadał wszystkim osobom, które chciałabyś mieć ze sobą na przymiarkach,

To także czas wyprzedaży

Aby przygotować się na przyjęcie najnowszych kolekcji sukni ślubnych, wiele salonów decyduje się na wyprzedaż modeli z poprzedniego sezonu w atrakcyjnych cenach. Jeśli marzyłaś o sukni z zeszłorocznej kolekcji, jednakże jej cena znacznie przekraczała Twoje możliwości, początek roku to dobry czas na to, aby zajrzeć do salonu raz jeszcze i zapytać o ewentualny upust na zeszłoroczną kolekcję.

Nowy rok – nowa ja czyli mobilizacja w podjęciu decyzji

Nowy rok to także czas postanowień noworocznych, mobilizacji do zmiany złych nawyków czy spełniania marzeń. Jeśli obiecałaś sobie, że w nowym roku nie będziesz odkładała niczego na ostatnią chwilę, to idealnym początkiem na spełnianie tych postanowień będzie wybranie się na poszukiwania sukni ślubnej.

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj