Suknie ślubne 2018 - Retro Me - kolekcja „Dzikie ziele"

Ziele - chwasty dziko rosnące, powszechnie niezauważane, odbiegające od utartych wzorców estetycznych, niepozorne, ale osobliwie piękne stały się inspiracją.

suknie ślubne 2018 kolekcja Ziele RetroMe

Chłodek drobny - Arnoseris minima, Dymnica pospolita - Fumaria officinalis , Jasnota różowa - Lamium amplexicaule, Niezapominajka - Myosotis to zarówno nazwy chwastów jak i sukienek do ślubu z kolekcji Retro Me.

 suknie ślubne 2018 kolekcja Ziele RetroMesuknie ślubne 2018 kolekcja Ziele RetroMesuknie ślubne 2018 kolekcja Ziele RetroMe

Sukienki uszyte z delikatnych tkanin i koronek są stonowane, lekkie, eteryczne.
Zwiewne, muślinowe spódnice, koronkowe rękawy, haftowane motywy, subtelne roślinne wzory, transparentność i delikatność to charakterystyczne elementy kolekcji. Sukienki są proste w kroju, nieprzesadzone, dyskretnie ozdabiane.

suknie ślubne 2018 kolekcja Ziele RetroMe

Widoczne są nawiązania do natury i pełnego namiętności uczucia - gwałtownej, nieokiełznanej miłości. Szczęście młodych jest wśród gąszczu traw, kwiatów, niepozornych chwastów, na łąkach gdzie bogactwo kształtów, odcieni, zapachów i barw budzi się każdego dnia. Jego zapach przychodzi z muślinowym oddechem wiatru, na młodzieńczej miłości uniesieniu.

suknie ślubne 2018 kolekcja Ziele RetroMe

"Zależało mi na pokazaniu niedocenionego uroku i wyjątkowości powszechnie eliminowanych roślin, zwróceniu uwagi na ich niebanalną, wyrafinowaną estetykę.Chciałabym aby Panna Młoda czuła się swobodnie, niegorsetowo, niebanalnie i niestereotypowo piękna." - mówi Monika Osiej-Jancewicz, autorka kolekcji.

 suknie ślubne 2018 kolekcja Ziele RetroMe

 Tekst i zdjęcia: Retro Me www.retrome.pl

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj