Gdzie wybrać się w podróż poślubną, czyli 3 propozycje urlopu dla nowożeńców

Podróż poślubna jest dla wielu nowożeńców ważniejsza niż samo wesele i ślub. Tygodniowy lub dwutygodniowy wyjazd jest doskonałą okazją, by nacieszyć się małżonkiem i odpocząć po wyczerpujących przygotowaniach do przyjęcia weselnego i poprzedzającej je uroczystości zaślubin. Podpowiadamy, jakie są 3 najlepsze kierunki dla nowożeńców.

 podróż poślubna dreamtours czarnogóra pomysł na podróż poślubną miesiąc miodowy

1. Czarnogóra – bałkańska „czarna perła”

Czarnogóra należy do mniej popularnych kierunków wakacyjnych, jednak w przypadku podróży poślubnej sprawdza się doskonale. Kryje się w niej najpiękniejsza zatoka Adriatyku, a rozsiane po całym wybrzeżu wioski rybackie tworzą klimat niespotykany w innej części Półwyspu Bałkańskiego. Latem pogoda w Czarnogórze jest upalna, jednak ciepłe dni rozpoczynają się już wczesną wiosną, dlatego kierunek ten poleca się również nowożeńcom biorącym ślub w kwietniu lub maju. W Czarnogórze na uwagę zasługują zwłaszcza pejzaże, które uświetniły ludzkie dzieła – urokliwe miasteczka, porty i monastyry znajdujące się zarówno na wyspach, jak i wykute w górskich pasmach. Wczasy w Czarnogórze są nieco droższe niż w Chorwacji czy Albanii, jednak brak tłumów turystów dla wielu nowożeńców jest o wiele bardziej zachęcający niż niska cena.

2. Zjednoczone Emiraty Arabskie – przepych, luksus i Beduini

Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzą się głównie z bogactwem i najbardziej luksusowymi hotelami na świecie. Kraj ten oferuje jednak znacznie więcej – znajdują się w nim nie tylko przykłady świetności nowoczesnej architektury, ale i tradycyjne wioski beduińskie, oazy na środku pustyni oraz targi wielbłądów, na które zjeżdżają się kupcy z całego kraju. Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem pustynnym, otoczonym przez wody Zatoki Perskiej i Omańskiej. Przez lata był to kraj biedny, do którego nie przyjeżdżał nikt, jednak w latach 50. odkryto złoża ropy naftowej, które przyczyniły się do jego szybkiego rozwoju. Ogromne zyski zapoczątkowały dynamiczny rozwój, który zaowocował wszystkim, co największe i najbardziej niezwykłe – hotelami odznaczonymi 7 gwiazdkami, stokiem narciarskim w Dubaju czy ogromnym akwarium w środku centrum handlowego.

3. Małe Antyle - Barbados

Archipelag leżący na Oceanie Atlantyckim składa się z licznych, maleńkich wysepek, które znacząco ze sobą kontrastują. Na części z nich rosną gaje palmowe, podczas gdy na innych wyspach znajdują się śnieżnobiałe plaże. Nowożeńcy najchętniej odwiedzają Barbados w ofercie all inclusive (np. DreamTours). Jest to dawna kolonia brytyjska, obfitująca w cudowne plaże i doskonały klimat do plażowania oraz uprawiania sportów wodnych. Zdarza się, że latem na Barbadosie pojawiają się cyklony, dlatego poleca się ten kierunek głównie dla nowożeńców biorących ślub w okresie zimowym. Wtedy na wyspie jest najlepsza pogoda.

Tekst i zdjęcie: DreamTours


Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj