Gdzie jechać w podróż poślubną? 5 ciekawych kierunków

Podróż poślubna to często ostatnia okazja do spędzenia wakacji we dwoje. Gdy na świat przychodzą dzieci, wybiera się inne kierunki wakacyjne i spędza się wolny czas w zupełnie odmienny sposób. Gdzie jechać na wycieczkę po ślubie? Oto 5 polecanych kierunków, które są alternatywą dla spędzania urlopu w Polsce.

ślub wesele podróż poślubna podróż po ślubie za granicę ubezpieczenie na podróż poślubną polisa na podróż inspiracje porady ślubne Holiday Home Insurance

1. Hiszpania

Hiszpania to jeden z tańszych kierunków, które warto wybrać na podróz poślubną. Aby wypocząć w spokoju w jednym z kurortów, można zamówić pobyt w romantycznym domku letniskowym. Dzięki polisie Insurance Choice (zobacz tu https://www.insurancechoice.co.uk/products/home-insurance/holiday-home-insurance/) wakacje będą równie beztroskie co pobyt w drogim hotelu.

2. Tajlandia

Tajlandia zachwyca długim wybrzeżem, pięknymi plażami i licznymi wysepkami, wokół których znajdują się rafy koralowe. Nowożeńcy mogą podziwiać w Tajlandii ponad 30 tysięcy buddyjskich świątyń, a także zobaczyć 500 żyjących w naturze tygrysów. Kraj jest prawdziwą wybuchową mieszkanką, w której łączą się azjatycka kultura i dawne tradycje z wyjątkowo szybkim rozwojem miast i technologii.

3. Kenia

Kenia to miejsce, w którym można w pełni poczuć potęgę afrykańskiej przyrody. Majestatyczne parki narodowe i rezerwaty są zamieszkiwane przez całą wielką piątkę, czyli lwy, lamparty, bawoły, słonie i nosorożce. Ponadto Kenię zamieszkują hipopotamy i krokodyle oraz flamingi i pelikany. Emocjonujące safari i relaks nad oceanem to przepis na idealną podróż poślubną. Ze względu na ryzyko wystąpienia chorób tropikalnych na tych terenach zaleca się wykupienie rozbudowanego ubezpieczenia medycznego.

4. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie to luksusowe hotele, przepych i upalna pogoda nawet w środku zimy. Pobyt w Dubaju to recepta na podróż poślubną, podczas której spędzi się wyjątkowe chwile w najlepszych restauracjach i komfortowych hotelach. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze w latach 50. były to pustynne, biedne rejony. Dziś emiraty arabskie rozwijają się dynamicznie i należą do czołówki najbogatszych krajów świata.

5. Zanzibar

Zanzibar to z języka arabskiego piękna wyspa - i w rzeczywistości, jest to archipelag, który urzeka wyjątkową urodą i łączy w sobie wpływy orientu oraz kultury afrykańskiej. Wszystkie wyspy wchodzące w skład archipelagu są pochodzenia koralowego, a wody wokół nich kryją w sobie piękne i pełne życia rafy. Podróż poślubna na Zanzibar to okazja do rozkoszowania się beztroskim plażowaniem i kąpielami w Oceanie Indyjskim oraz nurkowania w ciepłych wodach. Godne uwagi jest również Stone Town wpisane na Listę UNESCO.

 

Artykuł zewnętrzny 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj