Toast weselny – alternatywy dla szampana

Tradycja głosi, że Para Młoda po przyjeździe na miejsce przyjęcia weselnego powinna zostać powitana chlebem i solą oraz kieliszkiem wódki, a następnie, kiedy już wszyscy goście weselni dotrą na sale, wznoszony jest toast za zdrowie Młodej Pary. Wznosząc toast, ślemy w stronę świeżo poślubionych Małżonków najlepsze życzenia, to także wyraz radości, miłości i nowego początku dla wspólnego życia Młodej Pary. Tradycyjnie, toast wznosimy lampką szampana, jednak co w przypadku, kiedy Młodzi za nim nie przepadają, czy są jakieś inne możliwości? Poniżej znajdziecie kilka alternatyw dla musującego szampana - oto one!

alkohol na weselu, alternatywa dla szampanaRóżowe słoiki na napoje - Rossi.pl
Zdjęcie - Marcin Romański

Bezalkoholowy napój

Takie rozwiązanie jest szczególnie uzasadnione w przypadku wesel bezalkoholowych lub takich, gdzie zaproszono dużo dzieci. Aby zaangażować w toast również najmłodszych, warto postawić na bezalkoholowy napój – aby zaskoczyć gości, postaw na przykład na swój ulubiony napój gazowany lub przywołaj smaki dzieciństwa i wybierz na pierwszy toast domową lemoniadę. Pomysł jest na pewno zaskakujący, ale i także nowatorski, więc żaden z Twoich gości weselnych nie powinien się pogniewać, że w kieliszku zamiast musujących szampańskich bąbelków znajdzie smaczny napój bezalkoholowy.

Ulubiony shot

Jeśli wraz ze swoim Ukochanym posiadacie ulubiony likier lub wódkę smakową, warto pomyśleć o zastąpieniu tradycyjnego szampana właśnie nim. Kolorowy i smaczny shot stanowi bardzo dobrą alternatywę dla klasycznego musującego wina, więc zamienienie wysokich kieliszków na shot'a ulubionego alkoholu jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem.

Specjalne drinki Pana i Pani Młodej

Ten pomysł sprawdzi się świetnie zarówno w przypadku toastu, jak i w sytuacji zatrudnienia profesjonalnego barmana. Aby dodatkowo zaskoczyć gości, zastanówcie się, jakie są Wasze ulubione drinki i poproście o ich wykonanie dla Waszych gości weselnych w ramach toastu. Możecie sprytnie opisać drinki jako "drink Pani Młodej" i "drink Pana Młodego", nie zdradzając jednocześnie zawartości szklaneczek – pozwólcie Waszym gościom na drobny wysiłek w rozwikłaniu wszystkich składników ;).

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Piwnica Smaków powstała, ponieważ wino to nasza pasja, którą chcemy się dzielić. Pomożemy dobrać wina na wesele lub event, a nasi specjaliści przygotują dla Was lub Waszych znajomych degustację komentowaną, podczas której poznacie i spróbujecie naszych win. Wszystko po to, aby i Państwa "zarazić" pasją do wina...

www.piwnicasmakow.pl