Wybuchowo czy romantycznie? – oryginalne atrakcje weslene

Jak się okazuje, sztuczne fajerwerki i pokazy pirotechniczne nie kojarzą się już jedynie z szaloną nocą sylwestrową, ale coraz częściej z przyjęciem weselnym. Są atrakcją, która zawsze zachwyca i pozostawia niesamowite wrażenie. Przy tym podkreśla rangę celebrowanego wydarzenia, uwzniośla je, każe się cieszyć. Poniżej proponujemy kilka możliwości uatrakcyjnienia przyjęcia weselnego.

Na rynku istnieje mnóstwo firm, oferujących pokazy pirotechniczne, przygotowywane przez specjalistów w tej dziedzinie. Technika oraz estetyka powietrznego spektaklu osiąga wysoki poziom, niepowtarzalne kompozycje często zapierają dech w piersiach. Doskonałą propozycją jest połączenie pokazu z muzyką klasyczną czy ulubionym kawałkiem muzycznym. Decydując się na weselny pokaz pirotechniczny należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach: po pierwsze – rezerwacja. Trzeba mieć na uwadze fakt, że specjaliści muszą mieć czas na przygotowanie pokazu, w związku z tym należy wcześniej zarezerwować termin. Optymalnie wynosi on jeden miesiąc. W przypadku, kiedy na weselu przewidziana jest ogromna ilość osób, należy skonsultować się z daną firmą około trzy miesiące przed dniem wesela. Po drugie – cena. Uwarunkowana jest ona liczbą widzów, czyli gości weselnych oraz długością pokazu. Średni czas trwania pokazu wynosi do siedmiu minut. Na ostateczny koszt wpływają także wymagania klientów (prosty pokaz czy bardziej wyrafinowany, a także wybór fajerwerków). W zakresie techniki wykonania istnieją dwie możliwości: odpalanie ręczne lub sterowane elektronicznie. Druga opcja jest najczęściej polecana z racji precyzyjnego wykonania pokazu jak i perfekcyjnej synchronizacji z muzyką. Sterowany pokaz jest nieco droższy, ale za to daje lepszy efekt. Nieskomplikowany pokaz pirotechniczny, trwający od 4 do 6 minut, można mieć już za 1800 zł. Po trzecie – miejsce. Ważne, żeby było na tyle przestrzenne, aby umożliwić wykonanie pokazu. Jeżeli restauracja, dom weselny, czy dworek znajdują się w ustronnym miejscu, poza bliskim sąsiedztwem domów, nic nie stoi na przeszkodzie. Po czwarte – bezpieczeństwo. Zawsze należy powiadomić miejscową straż pożarną oraz policję o planach przeprowadzenia pokazu. Należy również wcześniej uprzedzić właściciela lokalu o fajerwerkach i zapytać o zgodę.

Najlepszymi momentami na pokaz są: krojenie tortu lub pierwszy taniec. Jeżeli przyjęcie organizowane jest na świeżym powietrzu, doskonale sprawdzi się druga opcja. Wystrzały fajerwerków można dostosować do rytmu muzyki (np. walca), a na zakończenie oglądać ciąg dalszy tańca, ale... na niebie. Fajerwerki nie muszą być wykorzystane tylko na cześć Młodych, warto pomyśleć o rodzicach i w ten sposób ich uhonorować. Zamiast wiązanki kwiatów warto im podarować kawałeczek mieniącego się kolorami nieba i napis: dziękujemy. Ziemne napisy pirotechniczne czy rysunki można wykorzystać właśnie w tak oryginalny sposób. A może Pan Młody zaskoczy swoją świeżo poślubioną małżonkę ogromnym sercem na niebie?

Firmy oferują również rozwiązania dla tych, którzy chcieliby w jakiś sposób uatrakcyjnić swoje przyjęcie, a brak im funduszy na wyszukane pokazy pirotechniczne lub boją się o bezpieczeństwo. W takim przypadku można zakupić baterię pirotechniczną do samodzielnego wykonywania pokazu – choć trwa on tylko trzy minuty, jest bezpieczniejszy i tańszy. Można zamienić fajerwerki na kolorowe confetti czy zimne ognie.

Dla tych, którym fajerwerki straszne, czy zbyt głośne, mamy zupełnie inną atrakcję – subtelny, niezwykle romantyczny element dekoracyjny. Mowa o lampionach szczęścia. Tradycja puszczania lampionów znana jest z Tajlandii. Tam wykorzystuje się je przez cały rok, zwłaszcza w trakcie odbywania duchowych obrzędów. Mieszkańcy uważają lampiony za symbol ludzkich zmartwień, wierzą, iż w zamian za płomień wysłany w niebo uzyskają oświecenie, mądrość, która im wskaże właściwą drogę. W Polsce, choć tradycja ta jest mało rozpowszechniona, cieszy się coraz większym entuzjazem. Lampiony otrzymuje każdy z gości. Kiedy zapada zmrok zapala się je i wypuszcza ku niebu, wypowiadając w myślach życzenie. Zaświecone na tle nieba, tworzą cudowne widowisko. Cena usługi, w porównaniu z pokazami pirotechnicznymi nie jest wygórowana. Lampiony można zakupić pakowane po kilkanaście sztuk (mix kolorów), bądź pojedynczo. Cena waha się od 4 do 6 zł za sztukę, natomiast w przypadku pakietów – w granicach 30 zł. Kształtem zbliżone są do koła, serca, bądź wydłużone. Średnia wielkość lampionu to 50 cm x 60 cm, są również mniejsze i większe. Lampiony wykonane są ze specjalnego tworzywa, które pozwala im wzlecieć do 500 metrów, utrzymują się w górze około 10 minut, po czym swobodnie opadają na ziemię. Pomimo, iż uchodzą za bezpieczne, nie należy ich zapalać i puszczać w pobliżu drzew. Ostrożności nigdy za wiele.

Inny rodzaj – lampiony papierowe, kształtem zbliżone do kuli, mogą uatrakcyjnić salę weselną. Rozwieszone nad stołem, śnieżnobiałe lub w pastelowych barwach, nadadzą niepowtarzalny urok. Inny ich rodzaj (kształtem zbliżone do prostopadłościanu) może również posłużyć jako miniaturowe latarnie, oświetlające ścieżkę czy staw.

Jako eleganckie i nastrojowe lampiony doskonale sprawdzą się świece umieszczone w okazałym szklanym naczyniu z wodą lub zamknięte w kryształowym kaganku.

Każda z sugerowanych propozycji ma w sobie coś urzekającego. Warto skorzystać z którejś usługi i sprawić, aby przyjęcie stało się niepowtarzalne i na długo zapadło w pamięci wszystkich.

Autor: Katarzyna Patulska / Redakcja portalu abcslubu.pl

Fotografie: żródła podane poniżej
Fot. 1 i 2: www.pokazypirotechniczne.eu
Fot. 4: www.classifieds.weddingbee.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj