Pokaz pirotechniczny na weselu czyli jak uatrakcyjnić Ten Najważniejszy Dzień w życiu

Tradycyjny ślub i wesele w prawdziwym, polskim wydaniu powoli odchodzi w zapomnienie, coraz częściej bywa ono zastępowane przyjęciem weselnym w zachodnim stylu. Młode Pary od niedawna szukają nowych pomysłów na swój ślub i wesele, często rezygnując z klasycznej konwencji sali weselnej na rzecz przyjęcia plenerowego, jednocześnie szukając pomysłów na to, jak uatrakcyjnić ten Najważniejszy Dzień w życiu.

Jedni decydują się na pokazy taneczne, inni zaskakują gości weselnych niecodziennymi pomysłami. Jedną z bardzo efektownych, a jednocześnie stosunkowo mało popularnych propozycji są pokazy pirotechniczne.

Warto rozważyć taki profesjonalnie przygotowany pokaz sztucznych ogni jako weselną niespodziankę. Aby wpleść w program weselny taką gratkę, należy wziąć pod uwagę kilka dość istotnych czynników takich jak budżet Młodej Pary, ukształtowanie terenu, należy również zadbać o zgodę ze strony właściciela lokalu, w którym odbywa się przyjęcie weselne.

Profesjonalny pokaz pirotechniczny jest dopasowany do potrzeb i warunków finansowych każdej Pary Młodej, dlatego podczas wyboru opcji pokazu, warto wskazać wykonawcy pokazu preferencje Narzeczonych. Dopasowanie oczekiwań do efektu końcowego jest bardzo ważne – weselny pokaz sztucznych ogni jest przygotowywany do wybranej uprzednio przez Młodą Parę ścieżki dźwiękowej i w zależności od budżetu i potrzeb Młodych, trwa od 3 do nawet 10 minut. Warto odpowiednio wcześnie zastanowić się, jaki utwór jest bliski Narzeczonym, aby potem ułożyć pokaz spójny z przekazem muzycznym. Wybór muzyki można również powierzyć firmie, która wykonuje pokaz pirotechniczny. Pokaz pirotechniczny może być uzupełniony także dodatkowymi elementami, między innymi ciężkim dymem, fontannami, czy tak zwanym sercem pirotechnicznym – takie elementy zapewnią niezapomniane wrażenia wszystkim, szczególnie najmłodszym uczestnikom pokazu.

Kolejnymi, bardzo ważnymi punktami, jest zgoda od właściciela obiektu weselnego na taką atrakcję, a także wzięcie pod uwagę warunków przyrodniczych i terenowych miejsca pokazu. Niestety, nie każde miejsce nadaje się na taki pokaz – jeśli lokalizacja jest bliska parkom krajobrazowym i narodowym, hałas i rozbłyski generowane przez pokaz fajerwerków mogą wpłynąć niekorzystnie na zamieszkujące okolicę dzikie zwierzęta. Są również firmy, które wykonują pokazy z tzw. cichych fajerwerków jak PyroTech z Łodzi. Myśląc o takiej atrakcji weselnej, warto szukać lokalu dysponującego dużym, przestrzennym ogrodem, w którego okolicy nie znajdują się linie wysokiego napięcia, lotniska, a także wysokie drzewa zasłaniające pokaz i utrudniające jego lokalizację. Najlepszym miejscem na przeprowadzenie weselnego pokazu fajerwerków są sale obiekty posiadające duży ogród bądź wolną, niezabudowaną przestrzeń, która pozwoli na podziwiane pokazu sztucznych ogni bez żadnych przeszkód. Aby uzyskać zgodę właściciela lokalu, warto wspomnieć o planowanym przez Młodą Parę pokazie jeszcze w fazie negocjacji umowy wynajmu – dzięki temu, znacznie łatwiej będzie dostać zgodę na taką atrakcję weselną oraz wskazać najdogodniejsze miejsce do jego przeprowadzenia.

Warto zastanowić się także nad tym, czy weselny pokaz fajerwerków ma być niespodzianką, czy powinien zostać umieszczony w programie uroczystości – tu decyzja należy do Pary Młodej, część Nowożeńców chce zachować taką atrakcję w tajemnicy do ostatniego momentu i dopiero bezpośrednio przed pokazem zaprosić wszystkich gości weselnych na zewnątrz, część Par Młodych chce poinformować swoich gości nieco wcześniej, aby nikt z weselników nie opuścił przyjęcia przed jego główną atrakcją. Pokaz pirotechniczny to bardzo pomysłowy sposób na sprawienie aby przyjęcie weselne utkwiło w pamięci wszystkich zaproszonych gości na bardzo długo, dlatego planując taki punkt programu, warto zatrudnić do jego przygotowania profesjonalistów, którzy zadbają nie tylko o bezpieczeństwo zebranych gości, ale także o niezapomniane wrażenia wizualne dla wszystkich biesiadników.

Tekst i zdjęcia: PyroTech
www.pyrotech.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

Skomentuj