Suchy lód na weselu to strzał w dziesiątkę

Czy wesele może być również niezapomnianym wydarzeniem artystycznym? Oczywiście, że tak. A wszystko to za sprawą suchego lodu i jego niesamowitych, wręcz magicznych właściwości. Dzięki niemu zabawa weselna na długo może pozostać w pamięci nie tylko młodej pary, ale i zaproszonych gości.

suchy lód wesele ślub atrakcje weselne inspiracje na wesele lód dym elod,pl

Dymiące drinki

Pierwszy toast na cześć nowożeńców, może być wzniesiony szampanem w dymiących kieliszkach. Wystarczy wcześniej umieścić w nich kilka ziarenek suchego lodu, który przez sublimację (parowanie z pominięciem fazy ciekłej) wytworzy wspaniałą mgłę, powoli spływającą po szkle. Suchy lód nie zmienia koloru, smaku, ani aromatu napojów, ponieważ jest bezwonny i bezbarwny. Ponadto jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i posiada własności antyseptyczne.

Chłodzenie napojów i alkoholi

Suchy lód można wykorzystać również do szybkiego schłodzenia napojów, czy drinków. Jeśli na parę minut umieścimy w nim napój, ten ulegnie błyskawicznie schłodzeniu, ponieważ temperatura suchego lodu wynosi -78,5 stopnia Celsjusza. Przyda się to zwłaszcza podczas letnich upałów, czy wesel organizowanych na świeżym powietrzu w plenerze.

Weselny tort

Niesamowicie romantycznie może wyglądać weselny tort, wjeżdżający na salę w otoczeniu tajemniczej mgły, unoszącej się z tacy czy wózka. Efekt można wzmocnić, przygaszając światła i zapalając świece lub sztuczne ognie. Taki widok z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczestników wesela.

Taniec w chmurach

Biały, gęsty dym powstający z suchego lodu pomaga stworzyć z pierwszego tańca młodej pary prawdziwy happening. Zwiewna suknia panny młodej, wirująca po zamglonym parkiecie w takt muzyki, stwarza niesamowite doznania artystyczne. Z pewnością widok ten oczaruje nawet osoby, których nikt nie posądziłby o skłonności do romantyzmu. Kto by pomyślał, że użycie suchego lodu może stworzyć tak niesamowity klimat i urok.

Dekoracje weselne

Możliwości wykorzystania gęstej mgły, wytwarzanej przez parowanie suchego lodu, są ogromne. Stoły mogą być udekorowane wulkanami, z których wydobywa się biała lawa, fontannami tryskającymi gęstą, białą mgłą, czy też zamglonymi wizytówkami weselnych gości. Bardzo romantycznie i tajemniczo wygląda na przykład również barek, umieszczony na uboczu. Zgromadzeni wokół niego eleganccy panowie, delektujący się zimnymi drinkami, wyglądać będą szczególnie intrygująco. W zależności od koncepcji organizatorów wesela i ich inwencji twórczej, można stworzyć naprawdę oryginalne i niezapomniane dekoracje.

Sesja zdjęciowa

Ostatnio bardzo modne są sesje zdjęciowe w plenerze. A co, jeśli dodać do tego tajemnicze, zadymione drzewo w tle lub dymiącą fontannę, czy wulkan? Dzięki specjalnym efektom, których źródłem jest suchy lód, można stworzyć niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju sesję zdjęciową, którą z dumą będzie się później pokazywać wnukom.

Wszystkie te atrakcje są w zasięgu ręki. Z pomocą Internetu można w łatwy i szybki sposób nabyć suchy lód prosto od producenta, w atrakcyjnej cenie. Na stronie www.elod.pl znajdują się również inne, ciekawe zastosowania suchego lodu oraz niezbędne wskazówki dotyczące sposobu obchodzenia się z nim i bezpiecznego używania.

Tekst i zdjęcie: Elod.pl,
www.elod.pl


 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj