Jak dobrać samochód do charakteru przyjęcia weselnego?

Planowanie ślubu to skomplikowany i długotrwały proces. Niespójne wizje pomiędzy narzeczonymi mogą powodować szereg nieporozumień, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych stron internetowych, na których przedstawione są najnowsze trendy oraz nowości ze świata ślubów. Jednym z problemów związanych z organizacją ślubu jest dobór auta pasującego zarówno do charakteru uroczystości, jak i detali. Na jakie samochody stawiają młode pary? O czym powinny pamiętać osoby oferujące wynajem samochodów do ślubu?

auto do ślubu autodoc jakie auto dla pary młodej ślubne auto inspiracje

Wybór samochodu do ślubu

Narzeczeni nierzadko mają ogromny problem z doborem samochodu do charakteru uroczystości zaślubin. Szeroki wybór marek sprawia, że podjęcie decyzji jest bardzo trudne i niejednokrotnie prowadzi do nieporozumień. Warto pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach, którymi można się kierować w przypadku doboru samochodu. Niedopasowanie samochodu do charakteru uroczystości może powodować poczucie nieładu i niespójności. To główna kwestia, która należy brać pod uwagę podczas poszukiwań samochodu do ślubu. W przypadku problemów, warto więc zaufać stronom poświęconym tematyce ślubnej w kwestiach organizacji ślubu. 

Charakter uroczystości

Jeszcze niedawno wesela nie były nacechowane danym motywem. Przyjęcie organizowano w sali weselnej lub w remizie strażackiej, a do ślubu para młoda jechała samochodem prywatnym lub wypożyczonym od kogoś z rodziny. Obecnie samochód do ślubu pełni bardzo ważną funkcję. Stanowi poniekąd element dekoracyjny przyjęcia weselnego, gdyż widoczny jest na samochodzie i dopełnia charakter imprezy. Przed organizacją przyjęcia pod uwagę należy więc wziąć to, czy wesele utrzymane będzie w stylu rustykalnym, glamour, czy też nie będzie miało żadnego motywu. W przypadku wesel w stylu hippie oraz rustykalnym, który wykorzystywany jest w trakcie przyjęć w stodole, doskonałym rozwiązaniem może okazać się pojazd zabytkowy, taki jak na przykład Volkswagen nazywany potocznie ''Ogórkiem''. Przepięknie podkreśli charakter imprezy i sprawi, że goście weselni sami chętnie będą się przy nim ustawiać do zdjęcia. Oprócz tego ogromnym zainteresowaniem cieszą się samochody, takie jak popularna warszawa, czy mercedesy z lat 60. 

Preferencje młodej pary

W niektórych przypadkach młoda para nie kieruje się charakterem imprezy, ale własnymi przekonaniami i preferencjami dotyczącymi danej marki samochodu. Fani klasyki amerykańskiej chętnie stawiają na samochody marki Mustang, natomiast fani niemieckich, nowoczesnych samochodów decydują się na samochód marek, takich jak BMW, Audi czy Mercedes. Oczywiście nie ma w tym nic złego, gdyż to para młoda, ma czerpać z tego dnia jak najwięcej przyjemności i zapamiętać ten dzień szczególnie. 

Cena

Oczywiście kryterium doboru samochodu jest także cena. Najczęściej wynajem pojazdów zabytkowych jest nieco droższy, niż samochodów nowoczesnych, gdyż ten drugi wariant oferowany jest często przez znajomych lub osoby, które wynajem samochodu oferują okazjonalnie. Cena ma więc tutaj bardzo duże znacznie. Warto jednak podkreślić, że samochód to jeden z najważniejszych dodatków weselnych, który widoczny jest na fotografiach ślubnych. Warto przeznaczyć na ten cel większe środki. 

Wynajem samochodu do ślubu — O czym należy pamiętać?

Młode pary podczas wyboru samochodu powinny zwracać szczególną uwagę na to, w jakim stanie jest karoseria oferowanego pojazdu. Jeżeli znajdują się na niej odpryski lub wgniecenia, będą one z pewnością widoczne na fotografiach ślubnych. Wszystko to sprawia, że osoby oferujące samochody na wynajem do ślubu powinny zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół, aby samochód był sprawny nie tylko pod względem technicznym, ale także prezentował się nienagannie. Wszelkie części samochodowe potrzebne do naprawy samochodu oraz akcesoria do zachowania fantastycznego wyglądu wnętrza i karoserii dostępne są na stronie www.autodoc.pl. Szeroka gama asortymentu oraz przystępne ceny sprawią, że każdy właściciel samochodu znajdzie coś dla siebie.  

Gdzie szukać taniego samochodu do ślubu?

Niestety osoby oferujące wynajem samochód do ślubu profesjonalnie, najczęściej mają zawyżone ceny, nieadekwatne do usługi, na jaką chce zdecydować się młoda para. Najczęściej wynika to z faktu, iż wszystkie kwestie związane z weselem są znacznie droższe, niż w przypadku przyjęć innego rodzaju. W celu wyszukania nieco tańszej opcji warto przejrzeć popularne serwisy ogłoszeniowe oraz znaleźć ofertę dopasowaną cenowo do swoich potrzeb i możliwości. Wielu prywatnych najemców ma niższe stawki, dlatego warto zainteresować się ich ofertą, mogąc przy tym dużo zaoszczędzić.

Dlaczego samochód do ślubu jest tak ważny?

Samochód do ślubu to dla niektórych bardzo ważny element przyjęcia weselnego, dla innych zaś nieistotny. W takich sytuacjach młoda para nie bierze pod uwagę tego, jak będą prezentować się zdjęcia ślubne na tle samochodu niedopasowanego do ich oczekiwań i stylu imprezy. Dosyć dziwnym rozwiązaniem mogłoby okazać się postawienie na nowoczesnego mercedesa w przypadku przyjęcia w stylu boho organizowanego w stodole. Wszystko to sprawia, że wybór samochodu wydaje się niezwykle trudny. Jest to jednak inwestycja warta większego wydatku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj