Co wybrać: śpiewaczkę, skrzypce czy kwartet smyczkowy na oprawę muzyczną w Kościele?

Temat muzyki w Kościele zastanawia niejedną Parę Młodą. Czy wybrać śpiewaczkę, chór, skrzypce solo czy w kwartecie? Temat trudny, ale postaram się pomóc.

Jaką opcję muzyków wybrać na ślub - zależy od budżetu na pewno, ale:
1) jeśli wybierzesz tylko skrzypce - będzie pięknie, ale nudno, za to tanio;
2) jeśli wybierzesz tylko wokal - patrz punkt 1;
3) jeśli wybierzesz kwartet, będzie dostojnie, ciekawie, ale drogo;
4) jeśli wybierzesz kwartet z wokalem, będzie pięknie, ale jeszcze drożej.

Muzyka w KościeleZdjęcie - Marcin Romański

Moje propozycje, które ja stosuje osobiście dla Par Młodych:

1) nigdy nie proponuję samych skrzypiec, czy samej wokalistki - zawsze zestaw skrzypce + wokal jest znacznie ciekawszy i nie taki drogi, bo skrzypce to nie kwartet, a już jest znacznie ciekawiej.
2) zawsze pytam czy Młodzi mają budżet, żeby opłacić kwartet (bo niektórzy mają), a przy okazji kwartet zwykle godzi się też zagrać krótki rozrywkowy recitalik przy obiedzie na sali w cenie, więc tutaj już stosunek ceny do usługi wygląda lepiej no i na sali jest bardzo sympatycznie ;)...
3) czasem, da się namierzyć dobry chór, czy grupę śpiewaków - wówczas proponuję i taką opcje. Można czasem znaleźć takie grupki, które nie są nastawione komercyjnie i nie mają wysokich cen

Jedna ważna i poważna UWAGA!!!!
Uwaga na organistów!! Zawsze sprawdzam temat organisty. Niestety często są to ludzie niekompetentni. Rekomendujesz Młodym do kościoła wybitnych muzyków, a organista czasem partaczy całą sztukę. Młodzi nie rozumieją kto zawinił, a muzycy są zdegustowani, bo każdy chce wykonać swoją pracę najlepiej, jak potrafi.
Ja dałem się nabrać tylko pierwsze dwa razy na zapewnienia lokalnego organisty że wszystko będzie OK. Potem uprzedzałem już Młodych, że jeśli godzą się na lokalnego organistę, to ja nie odpowiadam już za całość wykonania. Chyba, że zatrudnimy mojego organistę, lub inny akompaniament z mojej strony tylko do wykonywanych kilku utworów (wówczas organista lokalny gra tylko cześć liturgiczną, dośpiewy typu "Amen", "Pan z Wami") W takim wypadku - GWARANTUJĘ sukces!

Złote myśli przekazał: Dariusz Barwiński, Kapela Akcja
www.kapela-akcja.com

Oceń ten artykuł
(1 głos)

3 komentarzy

 • Link do komentarza MonikaAnia wtorek, 27 czerwiec 2017 09:45 napisane przez MonikaAnia

  Witam.
  Byłam na ślubie koleżanki. Zrobiła gościom niespodziankę, zamawiając Pana Tomasza Kukla. Pierwszy raz w życiu widziałam taki ślub. Ciarki od pierwszego utworu. Można więc mieć bajkową oprawę i przepiękną mszę.

 • Link do komentarza Edi piątek, 15 kwiecień 2016 09:11 napisane przez Edi

  Właśnie - zespół śpiewaków to świetna opcja, którą szczerze polecam! Także jest pięknie i dostojnie, a często taniej niż kwartet i mniej nudno niż solo.

 • Link do komentarza Jol@nt@ czwartek, 14 maj 2015 09:07 napisane przez Jol@nt@

  Właśnie od tygodnia o tym myśle. Ile kosztuje śpiewaczka plus skrzypce?

Skomentuj