O czym powinnaś pamiętać wybierając zespół weselny?

Dobry zespół weselny, może zmienić nawet najbardziej drętwe przyjęcie weselne, w radosne i roztańczone celebrowanie zaślubin. Podobnie jak kiepski band, potrafi położyć ducha nawet najbardziej pozytywnego wesela, dlatego tak ważne jest, aby wybrać mądrze. Wiemy, że wiele z Was wciąż waha się i poszukuje odpowiedniego zespołu na własne wesele, dlatego przygotowałyśmy dla Was kilka porad, którymi należy się kierować podczas wstępnej selekcji zespołów weselnych. Zapraszamy do lektury!

Uważnie przeczytaj warunki współpracy zawarte w umowie z zespołem weselnym

Znalazłaś zespół, który jest dla Was idealny? Cudownie! Jednak zanim pośpiesznie podpiszecie umowę, aby nikt  Wam go nie "podkupił", zapoznajcie się dokładnie z umową przedstawioną przez zespół. Niektóre bandy naliczają dodatkowe opłaty za nauczenie się nowych utworów, a także, jeśli wybieracie band z innego miasta, może on dodatkowo naliczyć opłatę za dojazd oraz o pokrycie kosztów noclegu. Sprawdźcie także, co w przypadku sytuacji awaryjnych (choroba członka zespołu, awaria pojazdu, opóźnienie etc.).

Wybierz jakość, a nie ilość

Jeśli Twój budżet weselny nieubłaganie się wyczerpuje, a Wy wciąż nie wybraliście zespołu, rozważ wybranie mniej licznej grupy muzyków, ale zwróć wtedy uwagę na ilość instrumentów na których grają. Wielu muzyków jest multiinstrumentalistami, dlatego grupa złożona z czterech osób, dzięki wykorzystaniu wielu instrumentów nierzadko może brzmieć o wiele lepiej niż bardziej liczny zespół.

Pomyśl o weselu w dniu innym niż sobota

W naszej tradycji przyjęło się, że wesela odbywają się głównie w soboty i ten termin jest najdroższy, jednak od kilku lat obserwujemy delikatne zmiany – coraz częściej Młode Pary decydują się na terminy piątkowe lub niedzielne, a także te związane z terminarzem świątecznym. Warto rozważyć taki alternatywny termin choćby ze względu na to, iż jest on mniej chodliwy, a co za tym idzie, wynajęcie zespołu muzycznego w takim terminie będzie nieco tańsze.

Nie ograniczaj się tylko do jednego typu muzyki

Lata temu, Młode Pary wybierały rodzaj muzyki do ogólnej tematyki przyjęcia weselnego – obecnie różnorodność jest kluczowym słowem w przypadku repertuaru zespołów weselnych. Wybierając band, który uświetni Wasze przyjęcie weselne, zdecydujcie się na taki, który potrafi równie dobrze zagrać bluesową balladę, jak i tradycyjne polskie szlagiery. Nie bójcie się pytać zespołów o ich ulubiony repertuar – wiele dostępnych na rynku zespołów posiada swoje strony internetowe, na których możecie posłuchać niektórych granych przez nich utworów a także umożliwia przejrzenie listy piosenek znajdujących się w ich repertuarze.

Zacznij swoje poszukiwania odpowiednio wcześnie

...a najlepiej zaraz po ustaleniu terminu ślubu. Najpopularniejsze zespoły weselne mają zabukowane terminy nawet na dwa lub trzy lata do przodu, dlatego nie odwlekaj tej decyzji na późniejszy termin, bo ktoś może Was uprzedzić. Warto wybrać kilka bandów, których brzmienie Wam się podoba i skontaktować się z nimi w tym samym czasie – kiedy dostaniecie odpowiedzi w podobnym terminie, od razu będziecie mogli zdecydować się na któryś z nich lub w przypadku, gdy będą mieć już zarezerwowane terminy, rozejrzeć się za innym zespołem. Jeśli któryś z zespołów szczególnie Wam się spodobał, jednak ma już zarezerwowany termin, nie bójcie się poprosić i o wpisanie Was na listę rezerwową – życie pisze różne scenariusze, możliwe, że ktoś zmieni datę ślubu lub zrezygnuje z Waszego wymarzonego zespołu? ;)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Renata456 wtorek, 31 październik 2017 07:00 napisane przez Renata456

    Jak zespół muzyczny na wesele, to tylko sprawdzony i cieszący się dobrymi opiniami.
    Moim zdaniem to jest najbardziej kluczowe, stąd wybór w naszym przypadku padł na Zespół Muzyczny Focus z Łukowa.

Skomentuj