Zespół muzyczny czy DJ – co wybrać na wesele?

Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej na wesele to jeden z najczęstszych ślubnych dylematów Pary Młodej – to właśnie od tej decyzji w głównej mierze zależy klimat Twojego przyjęcia weselnego. Jak podjąć tę trudną decyzję? Mamy kilka wskazówek, które pomogą Wam w podjęciu ostatecznej decyzji.

zespół na wesele, dj na weseleZdjęcie - Marcin Romański

Przyjrzyj się liście gości weselnych

Zerknij na listę Waszych gości – jeśli większość z nich nie przekroczyła 40-tki, wynajęcie DJ- a będzie lepszym rozwiązaniem. W przypadku, gdy na Twojej liście przeważają nieco starsi goście, lepszym wyborem będzie wynajęcie zespołu weselnego, gdyż nie wszyscy z nich odnajdą się dobrze podczas tańca do muzyki odtwarzanej z konsoli.

Weź pod uwagę lokal weselny

Jak duża jest Wasza sala weselna? Czy znajdzie się w niej miejsce dla kilkuosobowego zespołu weselnego? Jeśli dysponujecie małą powierzchnią, zakontraktowanie DJ-a na ten wyjątkowy wieczór będzie mądrzejszym posunięciem.

Ustal budżet weselny

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, oszacuj kwotę, jaką jesteście w stanie zapłacić za oprawę muzyczną przyjęcia. W przypadku, gdy Wasz budżet jest stosunkowo niewielki, lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie DJ-a, natomiast jeśli szacunek kosztów pozwala Wam na opłacenie zespołu weselnego, postawcie na muzykę na żywo.

Weź pod uwagę własne preferencje

Wiadomo – goście weselni są ważni, jednak to przede wszystkim jest Wasz dzień, dlatego w pierwszej kolejności pomyślcie o Waszych preferencjach muzycznych. Zespół muzyczny stworzy bardziej wyrafinowaną atmosferę przyjęcia, natomiast DJ wniesie nieco imprezowy klimat.

Pomyśl o rodzaju muzyki

O ile zespoły weselne prezentują różne style muzyczne i mogą się pochwalić bogatym repertuarem, o tyle DJ ma o wiele większe możliwości. Zastanówcie się, na czym bardziej Wam zależy – czy na muzyce oscylującej wokół konkretnego nurtu, czy na różnorodności stylów i gatunków muzycznych oferowanych przez DJ-a.

A może i zespół i DJ?

Kiedy nie możecie się zdecydować, a Wasz budżet jest elastyczny, pomyśl o zatrudnieniu i zespołu weselnego, i DJ-a, dzieląc przyjęcie weselne na dwa bloki muzyczne. Przez pierwsze, bardziej formalne godziny wesela, goście mogą tańczyć w rytm muzyki na żywo, natomiast po północy, tuż po oczepinach, może nastąpić zmiana warty i zamiast zespołu, na scenie pojawi się DJ z konsolą.

Zanim zdecydujesz, spotkaj się z wykonawcami

W branży muzycznej liczy się nie tylko wygląd i zdolności muzyczne, ale przede wszystkim charyzma – pamiętajcie o tym, że z wybranymi przez Was wykonawcami spędzicie kilkanaście godzin i to w ich gestii będzie zabawianie Waszych gości weselnych. Koniecznie umówcie się z wybranym przez Was zespołem weselnym oraz DJ-em i porozmawiajcie z nimi, poznajcie ich. Jeśli poczujecie, że któryś z nich odpowiada Wam bardziej niż poprzedni, wybierzcie go – nie ma nic gorszego niż DJ, który nie potrafi zabawić gości, czy zespół weselny który gra tylko dla siebie.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

2 komentarzy

  • Link do komentarza kamilla czwartek, 23 luty 2017 12:08 napisane przez kamilla

    Dj to dobra opcja, dj/wodzirej dwa w jednym. Agencja Playdjs ma świetny wybór, poza tym dobrze zaplecze i motywacja do pracy sprawia, ze miło się wszystkie formalności załatwia.

  • Link do komentarza Julita P piątek, 10 luty 2017 14:04 napisane przez Julita P

    Mieliśmy trudny wybór, ale wybraliśmy DJ-a Armana

Skomentuj