Muzyka na weselu podstawą udanej zabawy

Odpowiednia oprawa muzyczna ma bezpośredni wpływ na miłą atmosferę na weselu. Wybranie zespołu, który sprosta wysokim wymaganiom zarówno gospodarzy, jak i gości przyjęcia nie jest zadaniem prostym. Warto poszukać wcześniej, ponieważ ceniona kapela może mieć zarezerwowane terminy na ponad rok do przodu.

 

muzyka na wesele zespół na wesele zespół weselny porady ślubne inspiracje ślubne impressed bielsko biała

Na kogo się zdecydować?

Przy wyborze zespołu należy kierować się wielkością imprezy oraz ilością zaproszonych gości. Na kameralnym przyjęciu nie potrzeba kilkunastoosobowej orkiestry, która jest kosztowna – zapłacić przecież trzeba każdemu, kto gra i śpiewa. Inaczej sprawa wygląda, jeśli wesele ma być wystawne.

W kwestiach finansów nie należy być ani rozrzutnym, ani zbyt skąpym. Lepiej omijać propozycje z wyjątkowo niską ceną – trudno wtedy o prawdziwy profesjonalizm. Czasami znajomy poleca kogoś konkretnego – taką sugestię naprawdę warto wziąć pod uwagę.

Zespół powinien mieć doświadczenie i umiejętność prowadzenia zabawy. Jeśli nie ma osobnego wodzireja, jego rola nie ogranicza się jedynie do wykonywania piosenek. Trzeba zaprosić Parę Młodą do pierwszego tańca, namawiać gości do wznoszenia toastów i zabawy na parkiecie. Członkowie zespołu powinni wchodzić w interakcję z uczestnikami wesela, muszą więc być elastyczni. Istotne jest także, by umieli sobie radzić w sytuacjach zaskakujących, które powstają często, np. gdy ktoś przesadzi z alkoholem.

Repertuar utworów muzycznych

Zespoły weselne najczęściej mają już opracowany odpowiedni repertuar na tę okazję. Niektóre mogą dostosować się do postawionych wymagań, jednak znacznie lepiej jest znaleźć kapelę, poruszającą się w obszarze konkretnych, wybranych stylów muzycznych. Ważne jest również, by przy muzyce mogli się bawić wszyscy zaproszeni goście – zarówno młodzi, jak i starsi wiekiem. Zespół powinien posiadać w repertuarze bogaty wybór utworów – wspaniale, jeśli będzie mógł realizować także „piosenki na życzenie.”

Przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy koniecznie trzeba zapoznać się z portfolio zespołu – każda profesjonalna kapela może się takim pochwalić. Dzięki możliwości przesłuchania kilku lub nawet kilkunastu utworów, można ocenić jakość muzyki, śpiewu itp.

Więcej o wyborze zespołu na wesel można znaleźć na stronie www.impressed.pl.

Tekst i zdjęcia: Impressed Cover Band

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Karolina89 wtorek, 12 czerwiec 2018 09:45 napisane przez Karolina89

    My z mężem wybraliśmy Dja.
    Długo zastanawialiśmy się między wyborem zespołu a wyborem Dja. Mąż wolał zespół, mi natomiast znajome doradzały, aby wybrać Dja. Długo szukaliśmy, prześcigając się argumentami. Dj wygrał, dlaczego? Bo udało nam się wspólnie ustalić jakiej muzyki sobie życzymy, wysłuchano nas i dostosowano repertuar do naszych oczekiwań. Wszyscy się świetnie bawili do białego rana, a przyjęcie weselne przeprowadzono w sposób wesoły, nie nudzący. Jesteśmy bardzo zadowoleni

Skomentuj