Pomysły na prezent ślubny dla pary, która mieszka razem przed ślubem

Prezenty wręczane Młodej Parze w dniu ślubu królowały jeszcze 20 lat temu. Dla kogo z nas jednym ze wspomnień z dzieciństwa nie jest tłumaczenie rodziców, że ta piękna waza, ten haftowany obrus, czy zestaw sztućców jest prezentem, jaki dostali oni w dniu ślubu od cioci czy przyjaciół?

 

Chyba każdy z nas pamięta taką rozmowę. Później nastąpiły zmiany i do dzisiejszego dnia większość Młodych życzy sobie, by w dniu ślubu zamiast prezentów otrzymać pieniądze. Tak się jednak składa, że z roku na rok rośnie liczba Młodych Par, które rezygnują ze słynnych kopert na rzecz mniej lub bardziej praktycznych prezentów. Jak bowiem darzyć sentymentem pieniądze wydane, być może na coś konkretnego i potrzebnego, ale jednak nie ma z tym wspomnień, że obdarowała nas tym bliska osoba w dniu naszego ślubu. Z prezentami jest inaczej. Z nimi zawsze wiążą się wspomnienia, które pozostają w pamięci Młodej Pary na zawsze.

Alternatywą jest lista prezentów ślubnych, która łączy w sobie zarówno wybieranie prezentów dla Młodej Pary, jak i otrzymanie przez nich pieniędzy – całej wartości wymarzonych prezentów. Kwestia kupowania lub tworzenia listy prezentów ślubnych zazwyczaj nie jest problemem, gdy Nowożency dopiero po ślubie zaczną budować własne gniazdo, mieszkać razem, urządzać wspólne mieszkanie. Wtedy wszystko, niemal wszystko będzie im potrzebne, a goście mogą wybierać wśród pościeli, kompletu ręczników, zestawu garnków, talerzy, robotów kuchennych i wielu innych przydatnych rzeczy. Co jednak, jeżeli Młoda Para od dłuższego czasu mieszka razem we własnym mieszkaniu i ma już tego typu rzeczy?

Oto kilka pomysłów na oryginalne prezenty ślubne dla Młodej Pary, która sprzęty RTV i ADG oraz inne niezbędne w domu rzeczy już posiada:

1. Kurs żeglarstwa

Jeżeli wiemy, że Młodzi wspominają licealne lub studenckie wypady na żagle, wówczas fajnym prezentem może okazać się kilkudniowy kurs żeglarstwa na jednym z polskich jezior. Dzięki niemu z pewnością niejedno sobie przypomną, spędzą razem niezapomniane chwile w romantycznej scenerii, a do historii ich małżeństwa dołączą piękne wspomnienia.

2. Weekend w centrum SPA

Po stresach związanych z przygotowaniami ślubnymi i zmęczeniu z nich wynikającym, taki prezent będzie idealny. Wspólne chwile relaksu z pewnością się przydadzą i mogą być bardzo miłym i wymarzonym prezentem ślubnym.

3. Lot balonem

To świetny prezent dla osób kochających nowe doświadczenia, wyzwania i podziwianie pięknych krajobrazów. To również prezent, dzięki któremu w nietypowy sposób Młoda Para będzie mogła spędzić czas razem.

4. Kurs salsy lub innego tańca

Jeżeli wiemy, że Młodzi uwielbiają zabawę na parkiecie, świetnie razem czują się w tańcu, choć nie wszystkie kroki do końca im wychodzą, taki prezent może okazać się idealny. Miesięczny kurs tańca dla 2 osób jest w stanie zafundować Nowożencom niemal każdy gość. Dzięki takiemu prezentowi będą mogli oni w ciekawy i fajny sposób spędzić ze sobą niejedno popołudnie. Zyskają również pewne umiejętności, dzięki którym na niejednej imprezie będą mogli stać się królami parkietu.

Ekspert portalu abcslubu.pl - Edyta Bochenek / Zankyou.pl

www.zankyou.pl / www.zankyou.com/pl

Fot.: Źródło - Zankyou.pl
Fot. 1: greenteaspa.pl
Fot. 2: zycietoprzygoda.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj